ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.03.2010
123 AD. + 123 COPII

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Bataie de joc Vila Aosta 21 Sinaia, rusine, infectie

Patroana e o * * * , vorbeste urat cu clientii.

Evitati aceasta locatie.

Sper sa falimenteze indivizii astia.

Trimis de yyy in 29.03.10 15:54:02

VIZUALIZĂRI: 2071 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yyy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[29.03.10 16:00:09]

in atentia autorului/autoarei acestui review: pe acest site nu sunt tolerate jignirile, de niciun fel. Atentie la limbaj!

In plus, nickname-ul ales de tine ("amfostacolo") este innaceptabil, poate induce confuzii; a fost schimbat (temporar) de mine in 'yyy'; ia legatura cu noi pentru a face o alta alegere.

[29.03.10 16:17:19]

Aoleu, ce e acolo?? Ati mancat acolo, sau era mizerie in camere?

[29.03.10 16:17:45]

incerc sa iti inteleg indignarea si dezamagirea dar daca nu vii cu argumente in sustinerea acestora nu pot sa te cred. Exista intradevar locatii din topul Rusinica dar daca nu ne demonstrezi punctual ca aceasta locatie se incadreaza in acest top, noi cei care citim acest review tindem sa nu te credem. Deci asteptam o completare a detaliilor?

[29.03.10 16:24:53]

Corect. Daca nu sunt specificate neajunsurile, atunci e foarte posibil ca si cineva care are pica pe "baba" respectiva sa scrie.

[29.03.10 16:29:15]

yyy: acest site este unul de informare turistica, pentru oameni ca mine si ca tine, si nu un instrument de platit polite sau de razbunari inversunate.

Faptul ca ai dat nota 'zero' inclusiv la capitolul 'Plaja si Marea' (!, lol) ma pune serios pe ganduri. Astept detalii si argumente concrete, altfel "review"-ul va fi invalidat.

yyyAUTOR REVIEW
    [29.03.10 16:57:37]

Imi cer scuze ca am fost impulsiv si pt alegerea neinspirata a nick-ului. Nu incercati totusi sa-mi fiti potrivnici pt ca astfel de specimene trebuie sa dispara definitiv din turismul romanesc. Dar tipa aia m-a scos din minti, raspunde cu sictir la telefon. O intreb una alta si ajung s-o intreb cum fac rezervare, ziee ca vrea avans, la care n-am apucat sa dau nici o replica, zice "100 ron, 50 ron" si eu zic "ok, va sun in 30 de min" (vroiam doar s-o sun pe prietena mea sa-i zic si ei ca am gasit ceva cazare). Apoi incepe baba "ah, ca voi vreti asa hodoronc-tronc rezervare si cazare" si apoi imi inchide telefonul. Am stat la hoteluri prin toata Europa, Statele Unite si nicaieri nu am intampinat atata ostilitate si nesimtire. E revoltator. Sper sa nu-mi cenzurati mesajul. Vreau ca si cei tentati sa sune la aceasta unitate pt informatii sa se inarmeze cu extrem de multa rabdare si ceva pastile de cap.

webmasterXY*
    [29.03.10 17:01:33]

te-as ruga sa te adresezi cu alt apelativ decat cel de mai sus la adresa proprietarei pensiunii.Nimeni nu-ti ingradeste dreptul de exprimare, din contra asteptam completari de la tine referitor la aceasta locatie dar te rog sa folosesti un minimum de politete

[29.03.10 17:02:31]

si totusi, ai mers aici sau te-ai oprit la telefonul cu pricina? Ca sa stim si noi

[29.03.10 17:16:45]

Mi-e cam greu sa cred ca ai fost prin toata Europa, SUA la varsta pe care o etalezi <20 de ani.

Si daca totusi ar fi adevarat, macar faptul ca ai fost in atatea destinatii, ar trebui sa te oblige la un limbaj de bun simt, obligatoriu in hotelurile de care amintesti.

Daca bunul simt crezi ca trebuie sa vina numai din partea proprietarilor de pensiuni, atunci te inseli.

Un turism civilizat se face atat timp cat exista respect reciproc, dar este inutil sa-ti spun aceste lucruri pentru ca esti destul de plimbat prin lume.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
    [29.03.10 17:20:11]

... apoi am observat ca ai pus la pret sejur 123; adulti: 123; copii123.

Este o lipsa evidenta de respect pentru acest site si fata de cititorii lui.

[29.03.10 17:24:52]

@yyy, te-as ruga sa ne precizezi daca ai fost cazat la aceasta pensiune

yyyAUTOR REVIEW
    [29.03.10 17:38:21]

pepsi70ro, am mai mult de 20 de ani. Site-ul acesta e prea stufos pentru rabdarea mea, sa completez cu lux de amanunte date pe care eu le consider irelevante (sunt relevante doar daca lucrati cumva mana in mana cu cei de la INS si faceti statistici). Consider ca limbajul meu nu e chiar asa de la colt de strada, nu e cazul sa fac pe snobul si s-o tratez pe hoasca aia batrana ca pe un soi de lady. Nu e genul meu. M-am adresat foarte politicos la telefon, am dat "buna ziua" si am rugat cu frumosul sa mi se ofere niste informatii, mi s-a raspuns in sictir, ar fi vrut ca din secunda doi a convorbirii noastre sa-i virez avansul in cont. Inadmisibil asa ceva. Nu faceti prostia sa virati banii in avans vreunei unitati hoteliere ca e posibil sa va treziti fara ei. Doar la noi se practica asa ceva pentru ca exista si clienti neseriosi care nu isi onoreaza promisiunile. Revenind la subiect, am incercat sa-i explic tipei, pe un ton calm si politicos "doamna, in felul acesta nu o sa va atrageti clientii" a inganat ceva printre dinti si mi-a inchis telefonul. Astfel de persoane sunt refractare la orice...

Ca sa raspund unei intrebari anterioare. Da! am fost acolo dupa ce in prealabil ma cazasem la alta unitate, am facut pe turistul ratacit sa vad exact cum se prezinta situatia si cum sunt camerele. La insistente mele am fost lasat sa vizionez una dintre camere inainte sa ma cazez. Cortina la dus era vizibil mucegaita, colocacul era cazut de pe vasul de WC intr-o parte, camera era relativa curatica dar venea un miros de mucegai, am atins cu palma unul dintre peretii si era umed. Am zis "nu multumesc!" si am taiat-o de acolo.

Pepsi, draga. Ia, te uita aici: **** ca sa vezi ca nu vorbesc prostii.

[29.03.10 17:46:31]

1) site-ul este, intr-adevar, stufos, cu o gramada de informatii CARE POT FI UTILE CELORLALTI. Retine totusi ca multe/majoritatea sunt optionale, doar daca vrei (sa fii util, sic!) le completezi. In orice caz, superficialitatea de care ai dat dovada completand niste bull-shit-uri la acele rubrici nu se potriveste deloc cu asteptarile utilizatorilor acestui site.

2) linkul pe care l-ai dat nu are absolut nicio relevanta, din punctul meu de vedere (eventual doar ca dovada a motivatiei razbunatoare care te 'mana in lupta'- un motiv in plus in a-ti privi cu retinere "review-ul")

3) ai fost acolo, zici, dandu-te "turist ratacit". Mai sa fie, poate erai curios de cum arata "baba" de care pomeneai? )

Pentru acest site o astfel de afirmatie (cum ca ai vizionat camerele) nu este suficienta pentru a-ti fi acceptate notele acordate. Sunt acceptate doar impresii care pot evalua in deplina cunostinta de cauza cel putin 3 aspecte (rubricile "Cat ati fost multumiti de...')

Review invalidat (ramane pe site doar ca informare generala, fara note)

4) poate ca ai, intr-adevar, mai mult de 20 de ani (nu cred ca multi), dar posibil sa-ti lipseasca totusi anii cei mai importanti -- cei 7 de acasa: ai fost rugat de mai multe ori sa dai dovada de decenta si civilitate in exprimare si totusi continui cu epitete nepotrivite adresarii in public. Pentru asta ai cartonas galben si 2 zile de reflectie daca iti doresti sa 'stai' pe acest site sau nu.

[29.03.10 17:52:23]

Banuiesc ca esti Costel din ultimul comentariu de pe saitul postat de catre tine (si sters de catre wm), termenii folositi acolo sunt similari cu ceea ce ai postat aici.

Daca vei mai avea timp sa citesti si alte comentarii negative de la diferite pensiuni dupa cele 2 zile de meditatie vei observa cu usurinta ca minusurile sunt tratate cu un limbaj mult mai decent, ca intre oameni maturi.

Acest site este deschis pentru laude dar si pentru critici. Mai ales pentru ele, atata timp cat sunt spuse cu ARGUMENTE SERIOASE si cu un ton decent.

Cel putin asa inteleg eu ca simplu utilizator, care imi place sa stiu unde sa calatoresc sau de ce sa ma feresc.

[29.03.10 18:38:17]

YYY, daca site-ul este prea stufos pentru tine nu te obliga nimeni sa intri pe el si sa te inregistrezi sau sa pui comentarii.

Pe mine acest site m-a ajutat si ma ajuta foarte mult. Foarte bine ca ne-ai spus de aceasta vila ca nu merita, dar puteai folosi un limbaj mai politicos, trebuie daca nu sa respectam niste reguli impuse de organizatori, macar niste reguli de bun simt care tin de educatia noastra.

marrtini
    [10.06.10 23:16:17]

nu stiu ce sa mai zic eram total hotarat sa inchiriez 3 camere in aug. urma sa sun maine (mail nu are)... acum nu stiu ce sa fac oferta e buna, pozele par ok, locatia pt mine e super... dar suntem 3 fam. cu copii mici si nu vreau cearta... deci a fost cineva acolo? va multumesc daca scrieti ceva concret

hailei_2007
    [24.06.10 22:14:34]

Buna,

Am ajuns aici pentru ca imi caut cazare la munte si printre altele, pe un site de oferte, am dat si peste aceasta vila. Recenziile (vreo 15 la numar) erau 100% negative despre locatia aceasta.

Spun de la inceput ca nu am fost - si nici nu am de gand - sa ma cazez vreodata aici, dar se pare ca yyy nu este deloc departe de adevar.Un search pe google si intrati pe al doilea site... o sa ingroziti.

Mi-am facut special cont in acest moment, ca sa pot comenta. Vroiam de mult sa-mi fac, fiindca tot intru pe site de cate ori plec undeva dar nu aveam niciodata rabdare, se pare ca un lucru bun a facut si Vila Aosta ptr mine....

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]

hailei_2007, magdalena, marrtini, yyy