ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.04.2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Hotel Lotos, Balcik

Buna ziua tuturor care vor sa plece in Bulgaria si au ales ca destinatie Hotel Lotos din Balcik.

Incep cu faptul ca am platit pt all inclusiv si am fost serviti ca la o cantina a saracilor... si termin cu mizeria fara grad de comparatie.

Nu sunt o persoana mofturoasa si pusa pe cautat motive de strambat din nas, dar este pt prima data, cand efectiv imi doream sa ajung mai repede acasa.

Noi macar am fost singuri in camera... altii au avut si musafiri... FURNICI.

De apa care era infiltrata in parchet si cand calcai... iesea la suprafata, nu mai zic.

Dotarea la baie... pt 3 persoane... 2 sampoane, 2 sapunuri extra mici si jumatate de sul de hartie higienica.

Prosoapele... de-o culoare indoielnica. Candva, fusesera albe... acum, erau spre gri.

In camera... nesters praful de secolul trecut... frigiderul, infect.

Mancarea... un fel de supa... dar nu in fiecare zi si aceea fara gust. Desert... biscuiti sfaramati. Fructe?? Nici vorba... Nici macar unul.

Paharele... carafa cu apa... cu mizeria pe ele. Am aratat si am rugat sa ne schimbe. Bineinteles... eram mofturosi si cu pretentii. Regret enorm ca nu am facut poze si cu acest lucru.

Va voi exemplifica putin din ce am trait noi, pe banii nostrii...

Asa ca va doresc sa alegeti variante mult mai bune si mai omenesti, unde sa fiti tratati asa cum ar fi normal. Nu regeste, dar macar cu bun simt.

Trimis de malina_alina33 in 18.04.17 21:03:19
Validat / Publicat: 18.04.17 21:45:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Madara-Nisipuri, Helios-Balcik, International-Nisipuri,

VIZUALIZĂRI: 1711 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (malina_alina33); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 In camera, pe tavan... Imi pare rau ca nu am facut poze din sala de mese...
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 18.00 EUR pe cameră

[18.04.17 21:44:17]

Zoazore
    [18.04.17 21:56:38]

@malina_alina33: Măi oameni buni, mă uit, citesc și mă minunez!

Voi nu citiți, înainte de a cumpăra bilete, nimic despre hotelul unde vreți să mergeți?

Saitul ăsta pentru așa ceva este: să ne informăm, APOI să decidem unde luăm bilete!

Neah, ÎNTÂI vă duceți, apoi vă plângeți de ce-ați găsit! Uite, hotelul ăsta are jumate-jumate grad de recomandare. Eu m-aș gândi de două ori dacă să merg acolo! Sincer, după ce-au scris cei care-au fost p-acolo, EU nu aș fi luat bilete la ei.

Poate vei citi pe-aici, și experiența asta-ți va fi lecție!

[18.04.17 22:00:27]

@malina_alina33: din nefericire, citesc al doilea articol negativ despre mini vacanta de Paste... pe ziua de azi, că de mâine incolo... poate s-o mai schimba situatia! Rămâne de văzut!

Cert este faptul ca aceasta locatie are un singur lucru bun: pozitia!

Cu niste ani in urmă, am mâncat la terasa lor, vară fiind, dar interiorul dădea impresia unei bodegi! Dar la 2* nici nu poti cere mult mai mult! Sau da!

Cu totul alta era situatia mai la dreapta, la Hotel Mistral!

[18.04.17 22:02:52]

@Zoazore: bv. scummpete! Cam dură ai fost Zână, dar ai 100% dreptate!

[18.04.17 22:03:46]

Din pacate biletele n-au fost cumparate de mine personal ci de parintii mei. La 65 de ani fac lucruri si singuri, fara sa intrebe. Dupa ce am aflat, am intrat si m-am informat... deja era tarziu.

Si nu ma plang, cat vreau sa afle altii si sa nu pateasca ce-am patit noi.

[18.04.17 22:07:00]

@maria55: Hotel Helios... acum 10 ani... tot in Balcik. De vis.

Dar lucrurile se schimba intre timp.

Iar ref la Hotelul Lotos, la agentie aparea cu 3 ☆.

Oricum... Sunny Beach... nu m-a dezamagit pana acum.

[18.04.17 22:08:54]

@malina_alina33:

Oricum... Sunny Beach... nu m-a dezamagit pana acum.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

[18.04.17 22:09:12]

@malina_alina33: nu-i acuza, sunt si eu pe acolo ca si vârstă si mai fac si "lucruri singură"... dar documentându-mă, nu am dat chics niciodata, in cele 6 vacante de Pasti pe la bulgari si nu numai!

De acum incolo sugerează-le sa intre pe Afa atunci când mai vor sa facă lucruri????????????!

[18.04.17 22:12:25]

@malina_alina33: Hellios, da!

Iar cele 3* erau doar la agentie!!!

Sunny nu m-a dezamagit nici pe mine! Si nu am fost in hotel de top!!

[18.04.17 22:17:37]

@maria55: pana la urma noi aici ce facem?

Scriem ce nu e ok... sau doar ce e in regula?

Sincer imi pare rau ca am postat.

Nu cred ca am nevoie de critici si nici sa dau explicatii in afara postarii.

Cine doreste, sa ia aminte. Cine nu... e liber sa faca ce doreste. Nu oblig pe nimeni sa citeasca. O seara buna tuturor!

[18.04.17 22:23:31]

@malina_alina33: chiar nu te inteleg! Cine nu a fost de acord cu cele scrise?! Eu cumva?! Am recitit si nu am gasit pe nicaieri vreo aluzie macar, ca n-ai fi avut dreptate in a critica! Ba mai mult decat atat, am fost de acord cu tine! Daca nevinovata mea gluma vis a vis de "a certa" parintii, sau a "nu-i certa" a deranjat, accepta scuzele mele! Cu toate ca...

In consecinta, sigur mie mi te-ai/ai vrut sa te adresezi?!

Nasshu
    [18.04.17 22:47:28]

@malina_alina33:

Scriem ce nu e ok... sau doar ce e in regula?

Buna intrebare ! Având în vedere că din 2011 pînă-n 2017 nu ai mai scris nimic, mă intreb și EU?!

Scriem doar ce NU E OK?!!

elviramvio
    [18.04.17 23:48:14]

@malina_alina33:

Eu te-aș întreba ce reprezintă cei 110 euro, ați stat 4 nopți si ați fost 3 adulți , zici AI !? Trecând peste faptul că după ce te-ai documentat totuși, puteai renunța, prețul plătit îmi pare ciudat rău!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [19.04.17 06:45:22]

@elviramvio:

Eu te-aș întreba ce reprezintă cei 110 euro, ați stat 4 nopți si ați fost 3 adulți, zici AI!? ... prețul plătit îmi pare ciudat rău!

Mie nu mi se pare ciudat preţul, ci doar exprimat incorect

Cel mai probabil, preţul pentru un sejur de patru nopţi cu all inclusive este de 110 euro/persoană, al treilea adult beneficiind de o reducere de 25%.

@maria55:

Dar la 2* nici nu poti cere mult mai mult! Sau da!

Hotelul este clasificat la 3*. Că şi le merită sau nu, asta este o altă discuţie.

[19.04.17 07:41:47]

@Nasshu: Considerati ca e o problema? Sau intra in categoria remarci ironice?

antheos
    [25.05.17 10:38:45]

Am vazut rewieul de mai sus si ma gandesc cu groaza ca si fata mea se duce in excursie din data de 29.05 - 01.06.

Am luat legatura cu ag. de turism si agentia a luat legatura cu tour operatorul bulgar pt. a se asigura ca acei copii vor veni teferi din aceasta excursie (mancare+cazare)

Imi pare rau ca nu am stiut locatia unde se vor duce, am aflat ddupa mult timp, cand am facut procura necesara pt frontiera, avand in vedere ca citesc cam tot ceea ce se scrie pe aici, in special despre locatiile unde urmeaza sa mergem (sau sa mearga)

Ma minunez totusi cum cineva care a fost acolo si a trait acea experienta neplacuta nu a plecat imediat, sau sa ceara banii, sa dea un telefon la autoritatile lor, etc, parghii sunt destule...

[25.05.17 10:48:31]

@antheos: hei, colega, n-o lua chiar add literam! Autoarea articolului a avut o parere! Sunt partial de acord! Dar locatia nu este una proasta ca si pozitie, dimpotriva, este pe faleza/ aleea de promenada a statiunii! Din acest p d v nici nu se putea mai bine!

Apoi, deja temperatura si perioada, face posibila utilizarea terasei acestui hotel, terasa chiar pe malul marii, deci scapi de interiorul " birtului" acesta fiind mai prafuit fiind deschis si in extra sezon, adica si iarna!!

Nu dispera, nu te ingrijora... are sa fie ok!

antheos, elviramvio, malina_alina33, maria55, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂLotos Hotel: