ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.03.2017
FEB-2017
single

la PMM* = 399 CNY

Citadines Aparthotel Xinghai Suzhou

Hotelul e fain, si e bine plasat – gasesti de toate prin apropiere, malluri, magazine, etc, iar restaurantele si barurile mai populare, unde te intalnesti de regula cu colegii sunt si ele in zona. Cred ca majoritatea celor cazati nu sunt turisti –turisti, ci sunt angajati delegati in zona Suzhou.

Apartamentele au tot ce trebuie, dormitor si living plus o bucatarioara dotata cu de toate – frigider, plita, electrocasnice. Camerele nu-s foarte mari insa sunt suficiente.

Cel mai mult mi-a placut balconul. De regula la etajul 26 – (… de fapt mai putin, etajele 4,13,14,24 lipsesc :)) nu prea ai balcon, aici era unul micut, de cam jumatate de metru latime, insa perfect sa stai si sa savurezi peisajul urban. Lifturile merg ireprosabil, personalul foarte politicos.

Curatenia ok, in acelasi timp nu m-am impacat cu „afacerea Prosopul”… Probabil vi se intampla si voua: sunt anunturi puse in baie cum ca daca nu vrei sa-ti fie schimbat prosopul, sa-l pui in suport, iar daca vrei sa fie schimbat sa-l pui in cada; cred ca e important sa evitam risipa, de aceea le puneam mereu in suport, insa… ce credeti – ei bine, ei le schimbau de fiecare data… ce sa zic, e ok, insa hmmm. Nici acasa nu schimb prosopul dupa fiecare atingere, nu?

Majoritatea celor cazati erau japonezi, si probabil de aceea micul dejun e axat mai degraba pe preferintele lor, mancarea ere ok si diversa, cateodata insa imi lipseau chestiile „clasice”pentru noi – branzeturi, mezeluri, paine… :). Hotelul are si o camera cu aparate de facut sport, dar am fost acolo doar la nivel de intentii, nu se pune.

Pretul: 385 RMB pe zi, aprox 230 lei – e mai mult decat ok- impresia generala despre hotel buna.

Ce m-a impresionat si mai mult –am facut o mica excursie pe jos, la vreo cateva zeci de minute de hotel, pe langa lacul Jinji: curat, aranjat si bine facut. Promenade bine studiate, alei pentru biciclete, spatii verzi, cate o statuie, restaurante frumoase, terase, nimic de reprosat, exact asa cum ii sta bine unui oras prosper. Cand ajungem si noi acolo? Si e drept: inainte de a merge in China nu credeam ca o sa ajung sa imi pun intrebarea asta:-/...

Trimis de Trank in 24.03.17 13:36:06
Validat / Publicat: 24.03.17 15:17:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CHINA.

VIZUALIZĂRI: 876 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Trank); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P15 Un foisor pe lac
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 399.00 CNY pe cameră

webmasterX [24.03.17 15:16:23] »

Bună recomandarea!

Mutat în rubrica "Citadines Xinghai Suzhou Aparthotel, SUZHOU" (nou-creată pe sait)

Trank [24.03.17 16:18:05] »

@webmasterX: E Ok, poate cateva zeci de metri mai sus - unde e semnul de hotel si unde scrie: 馨乐庭星海服务公寓 (clar nu?

Multumesc mult, cele bune!

webmaster [24.03.17 21:03:57] »

Articol selectat ca fiind „de interes turistic crescut” (din punct de vedere al politicii saitului!)

mishu [25.03.17 20:32:31] »

@Trank: Recunosc cinstit hotelurile din China mi-au placut in mod deosebit, asta pentru ca fac tot ce pot (normal si in functie de stelele hotelului) ca turistul sa se simta bine si chiar daca au fost si locuri in care nu ma intelegeam cu ei faceau tot posibilul sa fie bine.

Si mi-a placut sa stau la etaje cat mai aproape de cer, asta pentru ca aveam vederi minunate asupra orasului.

Felicitari, votat cu mare drag.

mishu, Trank