ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.03.2017
DIN: Brăila
ÎNSCRIS: 17.06.09
STATUS: CONSUL

Ne place, ne place, ne place, place, place!

Dragii Zânei,

N-aș mai fi eu Zâna Zbanghie dac-aș fi lipsit de la așa mândrețe de paranghelie cum fu cea de la Slănicul Moldovenesc.

Deși sunt la a treia apariție a țintei, nici nu vă puteți imagina cum îmi tremurau mâinile și picioarele. De obicei, tensiunea mea arterială maximă e 10! Ei, acum era binișor spre 15.

Încă de la afișarea anunțului, când am aflat în sfârșit, locul unde mă voi pupa la greu, voi dansa pe unde s-o nimeri și unde voi întâlni și reîntâlni prieteni dragi, am intrat în trepidație!

Am plătit fuga-fuga, să nu mi-o ia alții înainte (tot mi-au luat-o) și-a început lunga și greaua așteptare. Cei care-ați făcut armata știți cum e cu AMR-ul, cei care n-ați făcut armata, veniți la Întâlnirea AFA, să vedeți cum e!

Mulțumită dragilor și bunilor prieteni @mishu și Adi, soțul dumisale, aveam și transportul asigurat, dar mai lipsea ceva… Și-a venit! Telefonul lui Cornel la care am răspuns DA, fără să clipesc! Era imposibil să refuz să fiu ZBANGHIE și RAZNA.

Și-a venit și Ziua Z! Bine, V, de la vineri! Ne-am îmbarcat în Mașina Bucuriei, alături de bunii și dragii noștri @mishu și Adi și… cap-compas Slănic Moldova.

Pe traseu am avut și ghidaj competent, ghidul fiind Adi. Călătoria a fost superbă. Ne-am făcut ”încălzirea” la Urziceni, unde ne-am întâlnit cu @Bogdan DSN și-am ajuns!

”Comitetul de întâmpinare ” a fost pe fază. Predat cadou tombolă, primit ecuson. Fază: @maria 55 vine spre mine, mă pupă și-apoi se uită la ecusonul meu! Moment în care ne-a bușit râsul. Pe-amândouă!

N-o mai lungesc, despre cazare urmează, am mers la SupraExtraMegaFainul foc de tabără, unde erau și mult-râvniții berbecuți!

Aici am făcut io o magie și-am pus deoparte porțiile promise piticuților mei dragi, fix cum am promis: m-am dus direct la nenea care avea în grijă bunătatea aia, i-am dat cutia și el a donat! Cred că l-am hipnotizat!

L-am alimentat și pe @Dragoș cu un pahar de vin fiert. Dac-ar fi plâns, îi dădeam și berbecuț! N-am știut. @Dragoș, promit să te alimentez anul viitor! Chiar cu forța, că tare-aiurea m-am simțit când am aflat că tu, sărăcuțul, n-ai gustat nimic!

Seara de vineri a fost mai mult decât superbă! A fost magică! O exista superlativ la magic? Dacă da, atunci ăla e cuvântul! Masa 11 cu oameni tare dragi!

Momentul ”Gara de Nord” la care am vrut să fiu tare, dar n-am putut, apoi tombola, cu frumosul cadou de la dragul de @Robert, dans, povești, râsete, poante, bombe cu vișine…

Pe la 00:15 am picat la datorie! Trebuia să mă refac fizic pentru apogeul distracției - PERLA.

Sâmbăta dimineață a fost rezervată Salinei, cu @nicole33 ca șofer. Voi zice și despre asta!

Și, lume-lume, s-a făcut de h 18, cu poza de grup la PERLA, apoi seara festivă.

Aici iar era să-mi stea inima, că iar am fost premiată : un premiul pentru ”Good Heart”

Masa 2 a fost ”integralistă”! Toți am primit câte un premiu. Numberoana a primit două! Că merită! Dac-aș fi putut, i-aș fi dat și eu unul!

Am vrut să vă distrez, imitându-l pe Demmis Roussos, dar mai… razna, așa! Nu știu cât mi-a ieșit, dar optimismul din mine a spus că cineva trebuia să cânte în deschiderea concertului Tinei Turner și-al Deliei. @adri-nico, din nou la înălțime cu costumația lui D.R.

Că v-am traumatizat sau nu, eu m-am simțit bine! Și mi-a plăcut!

Iar dans la greu! (Pot dovedi cu bășicile din tălpi!), iar râsete, bucurie, povești!

Totuși, tot muzica de la Dobru a fost cea mai cea muzică! La fel și mâncarea, dar astea au fost în plan secundar!

Și, ca totul să fie razna, ne-a leșinat tehnica! Aparatul meu foto a leșinat vineri seara, al lui Ștefan, sâmbătă seara, după poza lui @Radu Safta, înainte de-a mea. Culmea, acum funcționează amândouă! Așa că eu poze-IOC (s-o citez pe @mishu). Numai mie mi se putea întâmpla! =))

Ca o concluzie, Slănic Moldova a însemnat, pentru mine, bucuria revederii, emoții pozitive, veselie, oameni dragi Îmbrățișările voastre, noii prieteni pe care acum i-am cunoscut, vechii prieteni, pe care i-am revăzut, mi-au fost cel mai frumos și mai mare premiu, care stă la loc de cinste în sufletul meu.

Va mulțumesc mult, dragii mei dragi, că v-am cunoscut, că mă numărați printre prietenii voștri, în general CĂ EXISTAȚI!

Zâna Zbanghie a și plâns de emoție, de bucurie, de dorul celor absenți…

A fost frumos! Mai frumos ca la Cinciș, dar mai puțin frumos ca la cea viitoare, cea de 10 ani! TIMIȘOARA ?

Și ne-a plăcut! Și cum să nu ne placă? Ba chiar mai vrem!

Web, te-aș ruga frumos, colorează cu

Trimis de Zoazore in 22.03.17 20:17:27
Validat / Publicat: 22.03.17 21:06:58

VIZUALIZĂRI: 1772 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P09 Premiul meu. Atunci, după poza lui Radu, ne-a trădat tehnica!
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 43
[22.03.17 20:31:36]

Poate n-ar trebui s-o zic eu, dar presimt că... veți deveni („și mai”) hituri

[22.03.17 20:40:13]

@webmaster: Ba da, TU poți să zici!

[22.03.17 21:14:00]

@mishu& @elviramvio: Voi sunteți supărate pe mine?

rommys
[22.03.17 21:15:01]

@Zoazore: Felicitari! Ne place, ne place, ne place, place, place si noua de Zana. Sunteti ca intodeauna la inaltime!

[22.03.17 21:18:34]

@rommys: Ma mult în lățime! @rommys, pe AFA NU ne domnim, ne ”tutuim”

Mulțumesc pentru vizită și bunătăți!

[22.03.17 21:18:44]

@Zoazore: Nu mi-ar ajunge spatiul sa scriu cat as vrea despre tine zana zbanghie ce esti, ca nu vreau sa scriu un ecou mai lung decat articolul. Ma bucur enorm ca am facut drumul impreuna chiar daca v-am mai deturnat putin (ceva mai mult), cred ca mi-as fi dorit ca drumul sa fie si mai lung sa fim mai mult impreuna. Ca esti zbanghie m-am lamurit inca o data, si la felul in care esti innici un caz nu poti fi serioasa, ai incercat si tu o data sa faci un personaj serios, uitand ca nu e de tine si te-ai dat in vileag pana la urma.

Esti unicat, si nu poti fi altfel insa spune-mi si mie, in poza in care esti cu trofeul si diploma in mana ce patisi maica de erai asa sobra, zici ca-ti spusese Cornel ca nu mai face nici o intalnire ????. Rog webii sa bage ceva photoshop si sa corecteze imaginea.

Te pup, am asteptat cu mare nerabdare articolul tau, felicitari, votat cu foarte mare drag.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[22.03.17 21:20:00]

@Zoazore:

In sfarsit cadem de acord, muzica la Dobru a fost cea mai cea iar la Perla i-ati salvat voi, cele trei stele internationale! Cu Demis nu prea suntem de acord, tu zici una si noi alta dar stii vorba ceea, Demis s-a dus, Traiasca Demis! Saracul Demis, vezi sa nu auda nevasta lui romanca, sa te mai si caute ca ai incurcat-o rau, furt de identitate. Totul e ca doamna sa nu te vrea inapoi de sot!

Acum poate-mi explici de unde ai luat fata aia atipica pentru tine din P09?

Te pup, luam cuseta spre Timisoara!!

[22.03.17 21:20:45]

@Zoazore: pai trebuia sa scriu mai mult, ce crezi ca e asa usor sa scrii? ????

[22.03.17 21:22:07]

@mishu:

Mishu, citii acum dupa ecoul meu si iar ma crucii de noi doua!

P09, la fix!

Dan&Ema
[22.03.17 21:24:54]

Les oiseaux

De Zoazo'!

Sa il intrebi pe D Roussos ce inseamna?

Je vreau sa aflu l'etimologie de la zbanghy?

Si inca o data encors / en cours u fois:

Ne place, place, place

Si nu ne mai da pace!

????‍♀️????????????????????❤️????????????????⁉️

[22.03.17 21:27:04]

@Zoazore:

Doamne, tu nu stii ca sunt credincioasa?! Pe tine e greu sa ma supar, tocmai ce ma prapadii de ras la P09 si nu numai (adica imi amintii ca Demis a iubit fumeile romance, vezi mai sus). Tu nu stii ca am gradina zoologica si trebuie bibilita? Chiar, pupici de la Piciu! Dispar si eu periodic din peisajul asta dar fii 1000% ca revin si recuperez tot.

[22.03.17 21:33:47]

@All: Despre P09: abia venită de la munci (unde nu-i taman vesel), mai fusesem și la Billa. Eram mai mult decât frântă de oboseală

[22.03.17 21:40:51]

@Dan&Ema: Zbanghy= licență pohetică! Sună, așa, mai a Zoaza!

[22.03.17 21:44:39]

@mishu: Da, pentru tine! Mie mi-au trebuit trei zile! Și mai am două articole de terminat!

robert
[23.03.17 08:28:23]

@Zoazore: Zâna cea Zbanghie din punctul meu de vedere e depășită. De acum îți voi spune Fata cu Suflet de Aur, vorba aia ai și patalama la mână.

Ești o persoană deosebită, iar momentul Demis Roussos a confirmat acest lucru. A fost un moment foarte emoționant!

De cadoul de la tombolă ce să zic? A fost exotic la fel ca mine și soarta a fost să ajungă la tine. Cert e că o să-ți aducă aminte de mine, vrei nu vrei, pentru multă vreme, de-acum încolo.

Închei cu speranța că data viitoare, o s-o facem și mai lată!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[23.03.17 10:49:48]

@robert: ba Zbanghia e mai aproape de adevar! ca de Zbanghie ce-s, fac totul din suflet!

Tu nici nu realizezi cata bucurie a fost in sufletul meu cand am vazut de la cine voi primi cadoul! Imi venea si sa rad, si sa plang! iar poza aia o vreau si eu!

Cadoul de la tine e si util, si frumos! Si cine ti-a zis ca vreau sa uit de tine, exoticule?

Sper si eu la fel!

[23.03.17 10:57:32]

@elviramvio: Mda, la muzica si la dulceata de ardei mai au de lucru!

Sotia romanca a lui Demmis? Nu stiam! Poate nu citeste pe-aici!

Fata aia e fata unei oame trezita la 4:30, ajunsa acasa la 19:30. Poza facuta la 20. Aia e, alta... n-am!

Eu ma gandesc serios la avion. macar asa sa vad si eu cum e!

Pup si eu!

flaviana77
[23.03.17 11:09:06]

citit si votat cu mare drag.

ma bucur ca te-am cunoscut, ma bucur ca trebuia sa fiu acolo si am fost acolo, ma bucur ca existi si sper sa fie acesta inceputul unei frumoase si trainice prietenii.

m-am bucurat de asemenea sa revad si pozele de la masa 2, masa premiantilor, imi este deja dor de voi toti si sper ca anul urmator sa o facem si mai lata decat anul acesta.

[23.03.17 11:37:10]

@mishu: Vazusem c-ati votat, dar nu erau ecourile. D-aia m-am intrebat asa. Ba-mi si dadusera lacrimile!

Nu mi-e frica daca ecoul tau e mai lung decat articolul! Imi face placere sa citesc ecouri! @krisstinna m-a-nvatat asa! (pup, Krisstinna-roz!!)

Si noua ne-a facut placere deturnarea! M-a chiar impresionat!

Daca zic ca mai vreau...

Personajul o fi fost el serios, eu ar fi trebuit sa fac parodie si-a iesit asa, undeva la mijloc!

Dar, daca v-ati simtit bine, asta e tot ce conteaza!

Si eu va pup, oameni dragi!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[23.03.17 11:44:09]

@flaviana77: Si eu ma bucur ca v-am cunoscut! Si sa stii ca bratarica va sta pe mana mea dreapta ca simbol al prieteniei!

Si mie mi-e dor de voi! Hai ca pe nenea Mitica si pe fete le pot vedea, cu tine e mai greu... dar, daca ai drum prin Bucuresti, suna-ma!

ioana74
[23.03.17 15:16:55]

@Zoazore: Mai zbanghiutza draga ce esti tu Ai scos pe teava un articol tipic zbanghiu, te si aud cum descri tu intalnirea de parca ai fi in fata mea. A fost mai ceva ca la Cincis si ai dreptate, muzica la Dobru le-a dat clasa celor de la Perla. A fost fain de tot si a fost mult prea scurtFa si tu o vraja, o manevra ceva cu bagheta ta sa ne intalnim mai des

flaviana77
[23.03.17 15:23:25]

@Zoazore: o sa vin in luna mai pe 27 la concert la sala palatului cu NIKOS VERTIS, nu puteam sa ratez asa ceva la cata muzica greceasca ascult mai mereu, este preferatul nostru.

asa ca in acel weekend o sa fiu in Bucuresti, eu zic ca ne-am putea vedea atunci si daca tu o sa reusesti sa mai mobilizezi si alte persoane, ar fi super super.

ma bucur pentru bratarica, chiar sunt fericita sa aud ca o porti cu mare drag, inseamna mult pentru mine sa stii.

diana2015
[23.03.17 16:06:17]

@Zoazore: Mai zanico Zoazorico, draguta mea Demisuco esti TARE RAU

Am citit cu mare drag si am votat cu inima larg deschisa acest review scris in stilul tau inconfundabil

N-am inteles ce-i cadoul de la Robert? Un ceas cu doua pixuri deasupra sau ce? Ceas sa vezi cum trece timpul pana ne revedem?

Offf, ce-i frumos intotdeauna trece repede

Ma bucur ca am fost si eu utila cu ceva

Pup si sa ne revedem sanatosi

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
marius gaudi*
[23.03.17 18:54:01]

Zurla mai esti! Sincer, am avut impresia ca nu-ti place cum scriu sau ca am fluierat in vreo biserica...

Dar la plecare ai venit sa ma pupi, spunandu-mi exact pe dos, de unde am tras concluzia ca defectul sunt eu.

Asteptam cu interes si alte prestatii artistice (sau nu) pline de energie si de voie buna.

[23.03.17 19:16:44]

@diana2015: Da, două pixuri și-un ceas! Folosesc EXACT la ce-ai zis tu: tai zilele care trec până anul viitor, uitându-mă la ceas! Tare drag îmi este cadoul lui Robert!

Eu cred că l-a cumpărat special pentru mine!

Prietenii sunt MEREU utili! Doar fiindcă există!

@marius gaudi: Zurlă? Doar atât? Nu ești, bre, defect! Îmi place mie să bag lumea-n ceață! Dar că-mi place scriitura ta, asta e clar!

traian.leuca †
[23.03.17 19:21:13]

@marius gaudi: Eram gata să te cert că mi-ai etichetat colega de la masa de vineri de la Dobru ca "zurlie" (nu că ei nu i-ar place... ) Numai că nu am putut!

La Perla a fost altă masă, tu ai fost înlocuitorul ei şi m-am simţit foarte bine alături de tine şi frumoasa ta soţie.

Să ne vedem sănătoşi în viitoarea întâlnire (poate şi mini) AFA

Pupici şi ţie "zurli-zbanghi" de Nico, care eşti!

[23.03.17 19:31:46]

@traian. leuca: Nu-l certați, nenea Traian, că tare frumos scrie! Și-i și haios, de gașcă, super!

Și eu vă pup și rățuștile să vă poarte noroc!

Mulțămesc pentru vizită!

adri-nico
[24.03.17 13:32:14]

Zbanghio, cin te desfasurai tu, eu o dezbracam pe Delia ca sa o imbrac cu tinuta sclipitoare, si ii indesam prosoape in sutien. Cred ca sint ingura care a vazut=o pe Delia la sutienu' gol. Abia acasa am vazut ca ai dat-o pe romaneste cu "lalalalalal sintem razna! "... Vreo 3 zile mi-a sunat in urechi vocea-ti "suava" si trilul tremurat... ca ma enervam si eu pe mine de atita "cand jeotem! " Oare asa i-am scris lui Laur pe foaie?

La anu' cica face un duet cu Misu... eu o sa le propun melodia "Da-mi, mindruto, gura ta!!! ".

[27.03.17 13:08:30]

@adri-nico: Si Cornel e mandruta!

adri-nico
[27.03.17 13:17:56]

@Zoazore: Imi plac travestiurile. Dar n-ai inteles ca duetul era intre Soso si Mishu. Cornel sa isi caute alt "gurist".

adri-nico, Dan&Ema, diana2015, elviramvio, flaviana77, ioana74, marius gaudi*, mishu, Mitica49, robert, rommys, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂ2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova: