ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.03.2017
ÎNSCRIS: 08.07.10
MAR-2017
multi prieteni ADULȚI

Vila Pufu = doua nopti fierbinti

Ei, hai nu va ganditi la chestiuni lumesti... stiti suntem in postul Pastelui.

La noi la Vila Pufu totul a fost fierbinte: aerul pe care il respiram, asternuturile in care am dormit, obiectele din camera pe care le atingeam... totul, totul. Si a ramas asa si dupa ce am inchis caloriferele in cea de-a doua noapte. Ma rog la noi in familie cineva s-a bucurat la maxim de caldura exotica din camera.

Dar, sa trecem la intalnirea AFA de la Slanic Moldova.

Camera am ales-o in final dupa ce am avut o discutie cu Cornel pentru Vila Teleconstructia apoi am avut o mica discutie cu Cornel pentru Hotel Perla, dar deznodamantul m-a adus la PUFU,

La intalnirea AFA in prima seara am ajuns destul de tarziu si nu am prins deja celebrul foc de tabara si berbecutul la protap, a dar am prins in parcarea unde am lasat masina doi maidanezi care salivau la ramasitele de la berbecut.

La petrecerea de la Dobru a fost grea socializarea, deh fiecare se imbratisa cu fiecare, dans la greu, conversatii placute, revederi... si prins cu ajutorul lui @Zoazore o portie zdravana de berbecut- multumim Zana mea.

In jurul orei 12,30 zic hai sa ne cazam caci ne ajunge pe ziua de azi si apurces cu masina spre Pufu pana in fata la Teleconstructie si ce sa vezi ne apuca o panica ca nu gaseam vila Pufu de punem GPS-esul si ce sa vezi Ha, Ha, Ha stateam parcati chiar in fata vilei colt cu Teleconstructia.

Noi la Vila Pufu nu am avut Comitet de Primire in schimb ne-a intampinat o Doamna draguta la Receptie care ne-a cazat foarte repede si ne-a atras atentia ca suntem la doua stele. Ei si ce !?

Noi am fost cazati la parter camera 9 langa Dom' Profesor, care avea camera numarul 8.

Primul impact cu camera a fost ceva de genul- Wow ce mare e! si intradevar era mare, luminoasa, curata, aproximativ proaspat renovata si... foarte fierbinte.

Baia

parea proaspat renovata, curata, maricica, consumabile- doua sapunele si hartie igenica. Cabina de dus mare, apa calda care venea pe teava instant, o gramada de prosoape imaculate de toate natiile erau asezate pe cuier la intrare deorece in baie nu aveam niciun cuier.

Camera

Camera imensa cu paturi twin cam micute cu doua noptiere o singua priza la capatul paturilor. Lenjeria curata, perna cam tare, paturi cam nasoale dar personal nu am avut nevoie.

Cel mai mult mi-a placut ca aveam doua randuri de geamuri mari si luminoase pe care vedeai varful unui deal si un petec de cer.

Pe jos aveam o mocheta bine intretinuta, iar mobilierul care complecta camera era simplu si eficace, un dulap mare cu umerase si perie de haine, o masuta cu doua scaune, o toaleta cu oglinda si un birou pe care era asezat tv-eul, cei drept cam departe de pat, circa 6 metri.

Balconul era ceva de genul trenuletul; lung, ingust si nu avea separatoare pentru delimitarea camerelor, pentru fumaciosi tocmai bun.

Parcarea

In fata intrarii principale pe dreapta cum te uiti dinspre vila spre Perla, masinile erau cam nasol sezate pe spatial verde sau spatial viran, nu stiu ce statut avea.

Receptia

- micuta si luminoasa, cu un sapatiu de socializare discret, personalul de la receptie foarte amabil.

- holul unde am avut camera era lung mochetat si avea luminatoare naturale, din loc in loc erau asezate plante ornamentale, deasemenea avea hidrant (pentru mine este important).

Micul dejun le-am "avut" la Vila Teleconstructia si asa cum s-a mai scris am fost multumiti de produse, poate un mic minus pentru neatentia personalului care a servit micul dejun duminica dimineata,

Daca ar fi sa dau o nota cazarii de la Vila Pufu cred ca as acorda o nota de noua (raportat la numarul de stele, calitate servicii si pret) si nu pentru ca atmosfera a fost fierbine si pentru parcarea care nu mi-a placut.

Pentru Web as avea o rugaminte , daca se poate atasa Alinu&Sorina Ceugea cu Nopti fierbinti - cu multumiri anticipate, stiu ca se poate orice.

In loc de salut imi doresc sa ne revedem sanatosi!

Trimis de adrianbogdan in 22.03.17 08:42:28
Validat / Publicat: 22.03.17 09:57:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SLĂNIC MOLDOVA.

VIZUALIZĂRI: 2926 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Vila Pufu

[22.03.17 08:49:19]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Vila Pufu, SLĂNIC MOLDOVA" (deja existentă pe sait)

[22.03.17 10:26:21]

@adrianbogdan: Si uite asa a aparut in lectura noastra si vila Pufu, asteptam si Perla, care e mai fitzoasa si se lasa asteptata. Am auzit de curand o expresie "She is fashionably late" care s-ar traduce prin venirea cuiva mai tarziu intentionat pentru a fi remarcata.

Asa si Perla, se lasa asteptata .

Felicitari pentru articol, marcat si bune si rele si pana in prezent tot Dobru ar fi alegerea mea, votat cu mare drag.

[22.03.17 10:35:56]

@mishu: Ce sa zic?

Sa vina Dom'le odata si Hotel Perla!!!

Am si io niste curiozitati in legatura cu Perla dar se pare cum bine spuneai ca se lasa asteptati.

Multumesc draga Mishule pentru vizita, vot si pentru grija ta ca tombola mea de la @Dianamea sa ajunga la mine - inca odata multumesc pentru album.

Imbratisez cu drag si sper sa ne revedem curand!

maria55 †
[22.03.17 10:42:11]

@adrianbogdan: draga noastră, din păcate da, nu ai avut nici comitet de primire, n-ai prins nici superbul foc de tabara si n-ai prins nici surpriza grupului Gara de Nord!! Insą tu esti fericită si multumită in orice context, in ger maxim pe un peron, sau in caldura e xcesiva la 2*!!!

Ai fost cu noi, sa stii asta si... te iubim!

[22.03.17 10:44:46]

@maria55: Multumesc Maria! Multumesc, ALL!

elviramvio
[22.03.17 10:49:41]

@adrianbogdan:

Draga mea, trebuie sa ma intorc sa vad de te-am votat, inca sunt bulversata de titlu, ce sincera esti!!!

Stai linistita, am citit articolul cap-coada, ma bucur ca ai fost acolo la Slanic. Imi pare rau ca nu ai prins momente frumoase la Dobru, insa macar farfuriile sper ca le-ai vazut zburand prin aer!

Zoazore
[22.03.17 10:50:51]

@adrianbogdan: Woow, piticel! Ce frumos si cu simtire ai scris! Frumos si la voi la vila, ca nici de vila nu citisem!

mi-a facut mare placere sa te ajut! mai ales ca mi-am tinut cuvantul: INTAI am luat eu berbecut pentru piticei, apoi restul lumii! Zanele-s zane, orice-ar fi, oriunde si oricand! Adica au puterea sa-si ajute prietenii!

[22.03.17 14:22:36]

@adrianbogdan: cu o întârziere pentru care suntem dispuși să... plătim dobândă

[22.03.17 14:30:58]

@adrianbogdan: Draga mea, @roth a fost cea care mi-a incredintat cadoul tau, eu doar am fost curierul, insa am facut-o cu mare placere.

Cat despre Perla, macar @crismis sa se indure sa ne povesteasca ceva ca din cate stiu satand deja la Dobru a ales Perla ca sa fie si altceva asa ca va urma probabil o super poveste.

O zi minunata in continuare.

[22.03.17 17:13:39]

@webmaster: multumesc frumos! Stiu eu ca va placut melodia si a-ti tinut-o pana la ora aceasta prizoniera la Timisoara.

Dan&Ema
[22.03.17 20:06:39]

@adrianbogdan:

Adrian si Bogdan: Ne-ai bagat-o p-aia cu postul Pastelui sa ne simtim vinovati? Nu ai reusit! Eu am anagramat repede cuvantul, asa ca Stop post!

profesor73
[28.03.17 23:00:52]

@adrianbogdan: Articolul bine scris, cu toate descrierile juste, sa traiasca vecinica!

Nu repet cele despre AFA 2017, il completez cu cateva impresii privind Pufu, nume dat dupa denumirea muntelui din spatele hotelului. Un prim avantaj pentru cei care vin cu trenul, se afla exact langa statia microbuzelor de la gara Slanic Moldova, care circula cam din ora in ora, are magazine in imediata apropiere, iar pe o alee din parc sunt gherete cu articole de artizanat, suveniruri...

Camera pe care an avut-o este singura garsoniera cu pat matrimonial (7). Prima impresie pe care am avut-o la intrarea in camera era discrepanta pozitiva fata de ce așteptări aveam... Camera este foarte mare, pe trei travee, ain prima parte este baia, conform categoriei, partea de living avea o masa de 6 persoane, frigider, multe ferestre care dau in balconul mare amintit de adrianabogdan. In sectiunea urmatoare erau doua fotolii confortabile si dulapul, apoi parte de dormitor, de dimensiunile unei garsoniere obisnuite, cu pat matrimonial la care nu am avut nimic de reprosat, doua veioze, televizorul fiind situat spre balcon. Totul este in forma de L.

Ne-am simtit ca intr-o casa de vacanta, plafonul fiind placat cu lambriuri de lemn si barne natur...

Pe langa ferestrele si usa de la balcon, si pe latura vestica mai era o fereastra, totul fiind destul de luminos, fara a avea nevoie sa aprindem lumina in timpul zilei.

Locatia este ideala pentru amatorii de liniste, iar spatiul ofera loc suficient pentru joaca copiilor, chiar si pentru de-a v-ati ascunselea. Atasez cateva fotografii.

Masa se poate lua la Teleconstructia, hotel alaturat, care are toare dotarile si pentru petrecerea timpului liber.

[29.03.17 08:14:23]

@profesor73: Buna!

Domn' Profesor, vecine, imi pare nespus de bine ca si Dvs. sunteti in asentimentul meu si ca v-a placut si ca v-ati simtit bine la Vila Pufu, dealtfel per ansamblu am observat ca v-ati integrat frumos si a-ti socializat cu mai tineri colegi de intalnire,

Doamna mi-a spus ca a-ti incercat si ceva izvoare, ce sa zic; Bravos.

Sper sa ne revedem cu bine!

profesor73
[29.03.17 09:03:12]

@adrianbogdan: Multumim, vedeti ca pe o fotografie am postat si imaginea panoului cu izvoarele din statiune.

Numai bine, succese in agricultura!

cristina47*
[02.04.17 00:10:30]

Am stat in studentie, acolo, trimisa in tabara, de iarna. La "vila" Pufu.

Multumesc pentru actualizare.

adrianbogdan, cristina47*, Dan&Ema, elviramvio, maria55, mishu, profesor73, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂVila Pufu: