ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.03.2017
DIN: Ghimbav
ÎNSCRIS: 30.07.12

Pretty woman

Nici nu stiu cu ce sa incep. Cred ca cel mai indicat este sa explic alegerea titlului articolului.

Aflata in masina, in drum spre Slanic, la a treia intalnire AFA la care urma sa particip mi-a venit in minte o scena din filmul “Pretty woman“. Este vorba de scena de la opera in care i se spune frumoasei domnisoare ca daca ii place opera ii intra la suflet de la prima intalnire; daca nu, va invata sa o aprecieze dar nu o va iubi niciodata. Ei bine pentru mine intalnirea AFA inseamna opera... si DA, o iubesc de la prima intalnire cu ea.

Anuntul intalnirii AFA ne-a adus mare bucurie in suflet si ne-am inscris pe lista instant. Am urmarit toate ecourile, anunturile si abia am asteptat sa va intalnesc si sa va reintalnesc. In casa noastra era nerabdare si fericire. Aveam si de ce… stiam ce ne asteapta.

Din pacate nu am putut pleca inainte de ora 16 din Brasov. Asta este, sefu nu e membru AFA … poate il conving . Am ajuns la Dobru in jurul orei 18:30. Vroiam sa prind tombola caci nu suntem amatori de berbec si focul de tabara nu ne este strain. Totusi imi doream sa ajung la tombola. Ne-au intampinat Roth si Maria55 si reintalnirea cu ele nu ne-a adus decat bucurie. Nu va pot explica care a fost emotia personalului de la Dobru cand au venit de la focul de tabara. Erau ca niste copii. Eu povesteam cu Roth langa receptie cand au trecut doua doamne cu lacrimi in ochi si i-au spus receptionerei sa iasa sa vada focul. Erau asemeni unor copiii care au vazut pentru prima oara foc de tabara. Bucuria lor ne-a facut curiosi si am iesit si noi la foc. Cel mai frumos foc de tabara pe care l-am vazut. Am baut un vin, ne-am pupat si ne-am bucurat. Totul era foarte bine organizat.

Am intrat in restaurant, a urmat tombola, momentul “Gara de Nord” si petrecerea cu formatia Dobru. Multumesc DOINITA pentru ablumul cu Bucovina si regret ca nu am retinut de la cine l-am primit. Cand am ajuns la masa Anilu m-a intrebat de la cine am primit cadoul si n-am stiut sa-i raspund. Stateam cu ea de vorba la acel moment si nu am fost atenta la microfon. De emotie nu m-am uitat pe ecuson si nu am stiut de la cine am primit cadoul. Eram un copil fericit ca am primit, nu conta ce si de la cine.

Despre formatie ce sa spun? Nota 10+ … la fel si pentru conducere. Momentul grecesc cu spart farfurii a fost foarte apreciat si de foarte bun augur. Personal am apreciat grija conducerii pentru noi si pentru buna desfasurare a evenimentelor. Se vede ca oamenii astia stiu sa faca turism si ne-au asteptat cu temele facute. BRAVO.

Vineri seara ne-am retras in jurul orei 1:30, condusi de constiinta si mai putin de vointa. Stiam ca avem program a doua zi si vroiam sa-i facem fata cu brio.

Sambata, dupa micul dejun am fost in excursia organizata cu autocarul. Am vizitat – pe repede inainte- salina si apoi manastirea Magura Ocnei. Din pacate, autocarul nu a putut urca la manastire si o parte din excursionisti au renuntat la acest obiectiv. Drumul l-am parcurs impreuna cu o maicuta simpatica care ne-a oferit iconite din partea ei. Multumim! Am revenit la hotel in jurul orei 14:45, am luat masa si ne-am odihnit.

Seara am participat la petrecerea de la Perla. Am ajuns la fix pentru poza de grup. Daca intarziam 2 minute o ratam. Ne-am bucurat pentru premiantii nostri. Am primit si eu o diploma de deputat … dar cuiva i-a facut cu ochiul caci am ramas fara ea. Am lasat-o pe masa si la plecare nu am mai gasit-o. In euforia in care ma aflam nu mi-am dat seama ca masa este curata si ca diploma lipseste, dar mi-am dat seama de acest lucru inainte sa ma dau jos din pat. Am avut parte de surprize, program artistic, de dans, tort si mai ales de prieteni, multi prieteni.

Intalnirea AFA este un incarcator rapid pentru mine. Ma incarca de energie pozitiva, de viata si de bucurie. Este locul unde am cunoscut oameni deosebiti si unde ma simt deosebita.

Multumesc AFA ca existi, multumesc tuturor pentru implicare si participare. Va pup si va imbratisez cu drag.

Trimis de Denisa13 in 20.03.17 21:01:54
Validat / Publicat: 20.03.17 21:33:55

VIZUALIZĂRI: 994 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P09 drumul dintre monumentul eroilor - muzeu - inchinat eroilor din primul razboi mondial si manastirea Magura Ocnei
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[20.03.17 21:47:40]

@stefan_cristina: Din tot ceea ce am citit zilele acestea, din discutiile la fata locului, totul a fost la superlativ si am constatat scriindu-mi si eu impresiile ca nu exista cuvinte pentru a descrie mai bine ceea ce am simtit acolo. M-am simtit ca un copil care si-a primit cadoul mult dorit, o atmosfera de basm intretinuta de oameni minunati.

Felicitari si tie, votat cu mare drag.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Zoazore
[20.03.17 21:48:35]

@stefan_cristina: Drăguța mea dragă! Tare emoționant articolul tău!

Dacă @mishu te votează cu drag, eu te votez cu inima!

ANILU
[20.03.17 22:06:23]

@stefan_cristina: Cum ai reușit să pierzi diploma? Eu am avut mare grijă de a mea. Îmi pare rău.

Mi-a făcut plăcere să ne revedem și să vorbim atât cât ne-a permis timpul.

Cu toții ne-am simțit foarte bine.

Ce idee ai avut cu titlul articolului, fain!

Toate cele bune.

[20.03.17 22:08:48]

Hei, Diploma poți considera c-ai găsit-o deja

Vine via Timișoara, înspre tine

Vrei și Zertificat? (nu mai țin minte dacă ți-am semnat sau nu)

[20.03.17 22:15:35]

@Admin: Multumesc! Nu vreau Zertificat. Am unul semnat de Nasshu... ca doar nu m-a botezat degeaba acum doi ani.

Personal nu am participat decat la ultimele trei intalniri, dar am auzit ca asta a fost cea mai cea. Felicitari inca o data Cornel, felicitari ajutoarelor tale, felicitari Dobru si tuturor celor prezenti. Fiecare ati facut aceasta intalnire una deosebita.

@ANILU: Nu pot spune ca am pierdut-o ci mai degraba ca am scapat-o din ochi. Cred ca cineva se bucura acum de ea si o tine la loc de cinste.

@ Mishu si @Zoazore multumesc pentru ecou si pentru vot. Abia astept sa va revad in Eforie ... dar cozonaci nu stiu sa fac.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
elviramvio
[20.03.17 22:31:57]

@stefan_cristina:

Si eu m-am bucurat sa te revad, pe mandretea mica de asemeni. Imi pare rau ca ti-a luat cineva diploma dar vad ca primesti alta asa ca e bine.

Te-ai bucurat de intalnirea aceasta si s-a vazut in ochii tai ca esti fericita si tu, si sotul iar de cea mica ce sa mai zic.

A fost tare bun, stii tu ce, sa ne aduci si anul viitor. Mi-am notat sa caut pereche la tombola de acum un an, sper sa gasesc, sa se bucure domnisoara.

[20.03.17 22:47:29]

@stefan_cristina: Nu conteaza ca nu stii sa faci cozonaci, poti face altceva ????

[20.03.17 23:00:58]

@elviramvio: Daca va referiti la partea lichida sa stiti ca mai am si va aduc si la anu'. Poate reusesc sa fac dulceata din acelasi ingredient principal - sa vedeti ce buna este. Nu promit dar sper sa-mi iasa.

Pitica noastra sigur se va bucura de pereche si aproape sigur nu va uita ca a preferat una medie .

Ne-am simtit bine cu totii iar junioara a facut febra musculara pentru prima data in viata. Niciodata nu am vazut-o asa de obosita. A dormit tot drumul.

@Mishu Bag de seama ca ai tras cu ochiul pe profilul meu de facebook.

Dan&Ema
[21.03.17 00:36:36]

@stefan_cristina:

Un titlu special si o introducere pe masura! Felicitari pentru povestea reala pe care ati trait-o, voi familie atat de frumoasa ce sunteti!

Nu cred ca trebuie sa iti explic de ce m-am indragostit de Stefania! Si vreau sa cred ca e reciproc sentimentul. Lipicioasa si frumoasa!

Sentimentele voastre despre AFA si dragostea la prima vedere care te inunda la Intalnirea AFA, am impartasit-o si noi.

Numai de bine si pup-o pe Stefania din partea mea, ca eu sunt timid si apelez la voi.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[21.03.17 00:42:49]

@Dan&Ema: Esti un dragut Dane. Atat tu cat si Ema. Ne face placere sa fim in preajma voastra. Data viitoare cand o intalnesti pe Stefania sa o rogi sa-ti dea energie. Pana o vei reintalni si o vei pupa personal o tocim noi. Multumim. Numai bine.

adri-nico
[22.03.17 08:18:26]

Cind am citit de lipsa diplomei, m-am simtit cu musca pe caciula pentru ca ai stat la masa noastra si ma gindeam ca omu' meu, ciudos din fire ca n-are si el, a luat-o pe a ta. Dar nu e la noi. Asa ca rasuflu usurata.

Sa stii ca bomboanele alea cu visinata au fost un deliciu si sa n-aud onorata audienta ca n-a apucat nici din alea din cauza mea, ca ei dat doua rinduri... asa ca a ajuns la toti! Sa mai faci si data viitoare!

Nici eu n-am avut baiatul mai obosit ca de la petrecerea asta... a stat descaltat vreo jumate de ora ca nu il mai incapeau pantofii si la plecare l-am dus in circa pina la Teleconstructia.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[22.03.17 11:09:58]

@adri-nico: Cum voi ati plecat inaintea noastra de la masa si noi eram pasari calatoare prin sala probabil au strans chelnerii tot de pe masa.

Ma bucur ca ti-au placut bombele mele si mai fac. Cei prezenti vineri la Dobru au cam gustat din ele. Am dat pana si chelneritei. Cei care nu au gustat nu au dorit sau nu au avut curaj ca m-am plimbat cu ele prin sala. Nu m-a dus capul sa cer niste farfurii si sa le distribui pe mese. Data viitoare. Desi a fost a treia intalnire tot am avut mari emotii.

adri-nico, ANILU, Dan&Ema, Denisa13, elviramvio, mishu, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂ2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova: