Bradul Hotel

înscris/ă în 02.04.09
MAR-2017
REGIM MASĂ Fara masa

O experienta de neuitat

Scriu aceste cuvinte la ora 3:47 am. Am cumparat cazarea la acest hotel prin intermediul unui site cunoscut de cazari. Pe site, ,,oferta" prezentata era mai scumpa decat ceea ce scria MARE pe panoul de la intrare.

Hotelul se declara a fi de 3 stele, dar eu nu i-as da nici una.

Ne-am cazat la ora 22 la hotel si am plecat la ora 3:00 la hotelul de alaturi, pentru ca pur si simplu nu puteam dormi. Imi era frica sa nu gasesc purici sau ceva de acest gen prin pat la cum arata hotelul, dar mi-am dat seama in incercarea de a dormi ca nici macar puricii nu stau la conditiile astea. Sa o luam cu inceputul...

Ajungi la hotel si doresti sa intri in parcare, dar nu poti, pentru ca e zapada de vreo 3 palme si iti doresti sa mai iesi de acolo pana se topesc zapezile... Cand doresti sa intri in hotel, nu prea poti pentru ca usile sunt incuiate. Trebuie sa dai intai un search pe net si sa gasesti numarul, sa suni si sa deschida cineva usa.

Inca de la usa te intampina o combinatie de mirosuri: mucegai & mancare de spital. La receptie am cerut sa platesc cu cardul, ca asa scria pe internet, dar de unde? Nu se poate.

Ti se da o cheie cu care urci pana la etaj spre camera ta. Pe hol, evident, nu functioneaza luminile si trebuie sa aprinzi lanterna de la telefon ca sa nu cazi in nas. Mai mergi putin si ajungi la camera, unde incerci sa deschizi usa, dar nu prea merge. Pierzi 10 minute ca sa descoperi ca usa nu se deschide oricum, ci printr-o combinatie deosebita de miscari agitate. Si cand deschizi usa de la camera, surpriza: te intampina o atmosfera care aminteste de vremea impuscatului. Cred ca cescuta ar fi fost mandru: un televizor cu tub cu ecranul putin mai mare decat cel al telefonului, o baie cu urme de rugina si prosoape patate si un pat pe care trebuie sa il faci tu!

Si ce ne-a facut sa ne mutam in mijlocul noptii? FRIGUL! In 1h de stat in pat am inceput sa am frisoane. Am zis ca nah, sa incerc sa nu fac figuri, am tras toate hainele din valiza pe mine, dar simteam ca imi degera toate membrele. Mentionez ca e luna Martie si afara e frigut, 0-1 grade, la fel ca si in hotel. Caloriferele? Reci!

Asa ca pur si simplu am zburat catre hotelul de alaturi, care se deosebeste in teorie, doar cu 1 stea, dar practic, cu vreo 5, ceea ce plaseaza hotelul pe stele cu minus!

Nu stiu in functie de ce anume se aleg stelele astea, dar cine s-a gandit ca hotelul Bradul are 3*, ori era fumat, ori era cu capul!

Impresii încărcate de Hayky in 18.03.2017 04:04:24

Validat / Publicat: 18.03.17 13:04:34

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Hayky); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 2 voturi) nota2

[18.03.17 13:04:01]

Cf Regulamentului, articolul este publicat FĂRĂ NOTE (e necesară minim 1 noapte (întreagă) cazare acolo pentru evaluarea „completă”).

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos