Flora Parc Hotel

DIN cluj napoca
înscris/ă în 03.07.14
JUL-2015

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Castelldefels, Flora Parc Hotel, o oază de liniște langă Barcelona!

Salut, eu iubesc să călătoresc și poate ca sunt mai tipicar atunci cand caut o destinație. Acum doi ani am ales Castelldefels, Spania, langă Barcelona.

După ceva căutări și asta numai datorită faptului că fiind din Cluj Napoca am avut de ales să merg cu tot felul de tour operatori în tot felul de sejururi sau pe cont propriu unde am dorit eu, și cred că am facut alegerea cea mai bună mergand pe cont propriu avand la îndemană un calculator, puțin timp și ceva voință (ceea ce vă doresc și dumneavoastră).

Față de alte destinații din Spania, Barcelona are doua companii aeriene care o deservesc din Cluj, Vuelling și Wizz, am ales să plecăm cu Vuelling și ne-am întors cu Wizz, asta făcand să avem bilete de avion la prețuri bune.

Cazarea am luat-o la Hotel Flora Parc din Castelldefels de pe un site de rezervări după o comparare a ofertelor și a bugetului nostru pentru aceea perioadă și am fost foarte mulțumiți de alegerea făcută.

Asta înseamnă că recomand Castelldefes și hotelul ca destinație de cazare și relaxare pe plajă + bază de plecare spre Barcelona, zi sau noapte.

Centrul localității + mallul cu prețuri ok sunt în imediata apropiere...

Autobus direct de la aeroport și spre aeroport din Castelldefels, idem spre Barcelona (max. 45 minute) centru, 10 euro targeta de 10 călătorii, plaja la cateva stații de autobus, restaurant grill aproape de plajă cu meniu zilnic felul 1,2 si desert + apa si vin la 10-12 euro/pers., plajă mare, largă,curată si liniștită.

Lăsați comfortul și lăsați ofertele, puneți mana pe calculator, explorați și veți de 1000 de ori mai fericiți cu ceea ce ați ales voi, nu cu ceea ce vi s-a oferit.

Mergeți la Castelldefels, succes.

Impresii încărcate de cosmin09 in 15.03.2017 18:51:42

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 15.03.17 / 19:40:05

VIZUALIZARI: 394

Nu a fost singura vizită/vacanţa în SPANIA. A mai fost în/la: Madrid.

Alte destinații turistice prin care a fost: Madrid.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cosmin09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 9 voturi) nota2

[15.03.17 19:03:36]

@cosmin09: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 90&ridAnt=76726

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

@cosmin09, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

S-ar obţine astfel o structurare mai bună a informaţiei utile - despre cazare, respectiv despre zonă sau împrejurimi (vezi mai jos) şi, deloc în ultimul rând, notele acordate ar reflecta mai bine gradul de recomandare al celor două "obiective" distincte (se întâmplă câteodată să stai într-un hotel pe care nu doreşti să-l recomanzi, dar zona sau localitatea ar merita cu totul altă medie - sau viceversa).

În plus, cine încearcă să aleagă o cazare în zonă - o gaseşte mai uşor, parcurgând doar lista rubricilor de cazare (fără a mai fi nevoit să citească - în acel moment - informaţii despre zonă); cine se documentează despre zonă - va găsi toate informaţiile căutate într-o singură rubrică (cea dedicată impresiilor "de călătorie"), fără a mai fi nevoit să "baleieze" toate rubricile de cazare (unele poate nu-l interesează, sau poate nu doreşte deloc cazare în zonă).

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Flora Parc, CASTELLDEFELS" (deja existentă pe sait)