Porto Calpe Hotel

DIN Arad
înscris/ă în 04.03.16
MAY-2012

Un mini concediu superb

Am stat la hotel Porto Calpe, un hotel bun, desi mai vechi, camerele au fost curate, pozitionare face toti banii, e chiar in port situat si camera ce am avut-o avea vedere la mare.

Mancarea a fost foarte buna, pt pasionatii de fructe de mare si peste recomand cu mare drag sa incerce mancarea. Noi am servit paella traditionala, destula de buna avand in vedere ca nu sunt fan al fructelor de mare.

Langa hotel erau multe restaurante, printre care unul cu specific romanesc unde am mancat ca la mama acasa si ne-am simtit foarte bine.

Singura problema ar fi transferul de la aeroport de la Valencia, in ideea ca nu luati sejur prin agentie care are deja transferul inclus. Sau poate de cand am fost noi s-au mai modernizat.

Sa nu ratati Mercato, piata lor cu tot felul de chestii ieftine (daca negociati) intr-adevar vandute de "talibani" cum le zic eu adica marocani, insa pt cine nu conteaza neaparat ca e de firma sau nu aveti ce cumpara.

Plaja este foarte frumoasa, apa curata.

Ce am apreciat mult au fost aleele mari si late, specifice cumva Spaniei, pe care bateam cativa km zilnic.

O sa revin cu poze.

Daca pot ajuta pe cineva cu vreo informatie, cu mare drag!!!

Impresii încărcate de Byu in 02.03.2017 18:18:38

Validat / Publicat: 02.03.17 19:05:38

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SPANIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Byu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2

[02.03.17 19:01:30]

Mutat în rubrica "Porto Calpe Hotel, CALPE" (nou-creată pe sait)

- nicole33
[02.03.17 21:29:32]

@Byu:

Ştiu că suntem diferiţi şi avem gusturi din cele mai diferite, dar totuşi nu este păcat să ajungi pe Costa Blanca şi să nu cauţi să guşti mâncărurile tradiţionale din Comunidad Valenciana? Eu am fost încântată de bucătăria spaniolă în general peste tot pe unde am fost. Categoric nu aş fi ales un restaurant cu specific românesc decât dacă ar fi fost să mor de foame pe acolo :))

Chiar dacă încercai toate sortimentele de paella (mâncare specific valenciană, chiar dacă o găseşti în toată Spania) şi nu apucai să te plictiseşti într-o săptămână.

- Byu
[03.03.17 11:25:59]

@nicole33: am gustat, chiar am si mancat. eu nu sunt adepta mancarurilor traditionale in orice tara merg pt ca am anumite fixuri (nu neaparat bune, dar asta e) insa sotul meu e deschis la tot ce e nou si am gustat de la el tot ce a mancat... :))