ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.02.2017
FEB-2017

la PMM* = 400 UAH

Experienta placuta!

Buna ziua!

Un mini concediu de 6 zile binemeritat dupa sfarsitul si inceputul anului 2017 destul de plin, am hotarat cu sotul meu sa mergem undeva unde sa ne putem odihni dar si sa ne miscam putin.

Inainte de a alege Bukovel, am fost la un sfarsit de saptamana la Sureanu la Cabana Nuta unde ne-am simtit bine dar distanta de partie si faptul ca nu este nocturna am ales Bukovelul.

Deci am plecat in data de 14 februarie 2017 catre aceasta tara. Nu mai scriu de "traditii " ca s-a scris 1 soldat la intrare -10 cel care controleaza -10 pasaport-10 pasaport -1 soldat la iesire lei, daca cumva uiti iti cer stai linistit si la mers si la venit, sa aveti schimbat. Noi am iesit pe la Sighetul Marmatiei unde drumul de la vama pana aproape in statiune este un calvar (pot fi drumuri mai rele ca la noi).

Am ajuns la Hotel Alpin care este situat in partea stanga dupa parcarea cu o reclama mare la Audi unde la parter se plateste 50 grivna intre orele 8-16, iar la etj. 3 este gratuita, dar nu disperati este lift.

Skipass recomandat de la hotel in cazul nostru 685 grivna de luni - joi iar 780 de vineri - duminica. La noi la hotel se pot schimba atat lei, dolari, euro si este aproximativ la fel ca si la casele de schimb valutar (diferenta de 10 grivna) 100 lei este aproximativ 625 grivna sa aveti habar cam cum este paritatea.

Cazarea a fost 45 euro cu micul dejun inclus (bufet suedez).

Am ajuns la hotel am fost primiti de domnisoara de la receptie (vorbeste ucraina si engleza) dar restul personalului stiu si romaneste inclusiv Maria. Tot personalul este foarte dragut si nu am ce sa le reprosez cat am stat acolo.

Mancarea a fost foarte buna, foarte gustoasa, eu am mancat la regim si asa mi-au gatit care a fost un plus pentru ei. Sotul meu si-a comandat in fiecare zi altceva si tot timpul mi-a spus ca este gustoasa. Singura problema este, ca se sta foarte mult pana iti gateste, deoarece se fac toate pe moment si dureaza pana la 1 ora, dar daca le spuneti de dimineata cand mergeti la masa ce ati dori sa mancati si la ce ora injumatatiti timpul.

Curatenia din hotel este ok, am stat la etajul 3, am sa va arat si camera, singura problema a fost ca nu am prins macar TVR international dar am pus pe muzica si a fost biner. Caldura in camera foarte mare, a trebuit sa dau incet la calorifer. Cam atat de hotel, curatenie si bucatarie.

Trecem la partii care sunt insumate de aproximativ 65 km, toate se leaga intre ele, sunt de toate categoriile. De la acelasi telescaun la coborare poti sa schiezi atat pe partie albastra, rosie sau neagra, pretul l-am scris mai sus. Daca doriti sa luati skipass de la caseriile lor puteti plati si cu cardul (BCR, Raiffeisen).

Cafeaua pe partie este 29 grivna, acelasi pret peste tot, pretul mancarii atat jos la baza cat si sus pe partie este aproximativ acelasi, sunt si 2 restaurante impinge tava.

Cam atat am vrut sa va spun daca cineva doreste sa stie si altceva va raspnd cu placere.

Trimis de claudiapausian in 26.02.17 18:05:28
Validat / Publicat: 26.02.17 20:43:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în UCRAINA

VIZUALIZĂRI: 2389 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudiapausian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P11 cateva partii de pe celalalt versant
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 400.00 UAH pe cameră

[26.02.17 18:58:01]

@claudiapausian: rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=15999.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • ====

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

claudiapausian

• pagină generată în 0.040205955505371 sec