ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.03.2010
ÎNSCRIS: 15.06.09
JUL-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Super locatie de vacanta

Am stat la Vila Kentera, conditii bune, curat. Un pic cam departe de plaja (faci cam 15 min pe jos) dar noi am incercat toate plajele din jur, fiind cu masina. Cea mai frumoasa a fost in Sveti Stefan. Plaja din Budva este foarte aglomerata si galagioasa, va recomand plajele din vecinatate si sa nu uitati sandalele de apa, pentru ca cele mai multe plaje sunt cu pietre (costa 30 lei in dechatlon).

Sa nu ratati nici Kotor, orasul vechi, golful si sa mergeti pana sus pe cetate, este excelenta privelistea.

Trimis de andera in 26.03.10 11:35:47
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 5205 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andera); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 plaja din sveti stefan
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

microro
[26.03.10 11:46:23]

Buna ziua, ma minunez mereu ce se scrie despre Muntenegru si m-am hotarat, in jur de 1 iulie sa merg si eu cu masina si cu cine s-o mai nimeri. Poate mai vrea cineva sa plece cu masina in jurul datei de 1 iulie.

As dori sa te intreb "andera": 1-ce traseu ai folosit, 2-cat faci pana in Budva, 3-as dori sa dorm undeva pana la destinatie (ce recomanzi), 4- imi trebuie pasaport sa trec in Serbia sau Muntenegru (dar Croatia) 5- Exista o vila sau pensiune mai aproape de plaja si unde sa fac rezervari din timp... ?

Iti multumesc f. mult.

Florin Andronache / microro[at]gmail. com

anderaAUTOR REVIEW
[26.03.10 11:52:55]

am stat o seara in serbia, in cacak parca, am gasit usor cazare. pana acolo am facut vreo 12 ore cu opriri. a doua zi plecare la 8 din cacak- am ajuns in budva pe la 5 seara... si am facut doar 400 km. sunt multe serpentine se merge destul de incet.

da trebuie pasaport pt serbia, muntenegru si croatia. am dat si noi o fuga in dubrovnik intr-o zi.

sunt si vile/hoteluri mai aproape de plaja, dar sincer nu recomand plaja din budva. daca tot mergi cu masina incearca plajele din jurul statiunii, sunt mai libere, gasesti si plaje cu nisip. in statiune sunt multi copii, nu ai loc nici sa ajungi in apa din cauza sezlongurilor...

[26.03.10 11:56:40]

de pasaport ai musai nevoie. in plus, trebuie sa fie valabil inca minimum 6 luni de la data iesirii din tara.

[12.04.10 09:19:11]

Buna,

As vrea si eu sa merg anul acesta in statiunea Budva. Poate cineva sa-mi zica ce temperaturi sunt in luna iunie (mai exact pe la jumatatea lunii) si cum este apa.

A fost cineva cu trenul pana la Budva? cat costa?

[12.04.10 09:23:13]

@ lumisimo > pentru temperaturi, avem aici pe sait o pagina speciala: click aici

[12.04.10 12:20:15]

multumesc Dragos

webmasterXY*
[12.04.10 13:09:35]

lumisimo, am pus intrebarea aceasta pe care o tot repeti in topicul despre "Excursie la Budva"; pentru intrebari de acest tip, e bine sa folositi rubrica special creata, nu ecourile (de) la impresiile scrise la diferite locatii de cazare. Am pus si aici o copie, dar in interiorul ecoului anterior. Chiar n-are rost sa repeti un mesaj de mai multe ori, daca nu primesti imediat raspuns la el! Bafta!

PS: am vrut de fapt sa fac lucrul asta inca de acum vreo trei ore, dar tocmai atunci au intervenit niste probleme tehnice...

kamel7
[12.04.10 23:54:27]

Lumisimo, cred ca este cam rece apa in iunie, mai ales cu iarna lunga de anul asta.

Noi mergem in fiecare an, cu masina, cu trenul e mai complicat, bagaje, oboseala. Asa mai opresti, mai respiri. Drumul e obositor dar merita, oricum e mai scurt ca Timisoara-Mamaia. Mai multe am postat articole despre conditii.

De mancat nu stiu de ce-si fac probleme unii! Un burek + o bere = saturat. Daca vreau haleala, am acasa. Hai, pa

Nicu CONS. ONORIFIC AFA / MUNTENEGRU
[13.04.10 00:21:31]

Am fost cu tren de 2 ori si e mai usor ca si cu masina. Biletul se numeste Balkan flexi pas si te costa cam 82 euro dus intors + numai daca vrei locul la vagon de dormit sau cuseta. Biletul il iei de la agentie de voiaj cu plecare de unde vrei din Romania.

In octombrie am facut baie.

Vezi ca la Budva e mai aglomerat si e plaja mica, plaja mare si lunga (10 km) e la Ulcinj.

Am scris pina acum despre tren de 2 ori.

[14.04.10 08:27:05]

buna,

ce temperaturi sunt in Budva si Ulcinj in lunile iunie si iulie?

se poate pescui?

[14.04.10 08:36:34]

te cam repeti... vezi ca ti-am raspuns mai sus; foloseste link-ul!

microro
[16.04.10 11:00:46]

Cine poate sa-mi spuna daca RCA auto de la ASTRA este buna si pentru Muntenegru !?

Va multumesc !

asgaard
[30.06.10 12:28:45]

Pleca cineva spre Budva Vila Kentera in data de 22, 23, 24.06.2010?

[30.06.10 12:40:34]

Pleca cineva spre Budva Vila Kentera in data de 22, 23, 24. 06. 2010?

@asgaard > poate... cu masina timpului! iar daca e vorba de alta perioada, foloseste cu incredere facilitatea "Rendez-vous turistic", facand click aici

andera, asgaard, kamel7, lumisimo, Nicu
Alte impresii din această RUBRICĂVila Kentera: