ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2017
  • --- F ---
    DIN: Tg-Jiu
    ÎNSCRIS: 23.02.17
    JUN-2016

Ma declar pe deplin multumita!!!

Am fost la Hotel George, Nidri, Lefkada, anul trecut. Am luat biletele din luna februarie pentru data de 31.05.2016 - 06.06.2016. Am plecat la drum cu 2 zile mai devreme, cu masina personala pentru ca am dorit sa vedem si Meteora (un loc absolut SUPERB cu manastiri impresionante). Drumul nu a fost unul complicat, chiar linistit si fara incidente.

Cand am ajuns in statiune indicatoarele ne-au ghidat pana la hotel fara sa ne ratacim. La receptie am cerut camera "honeymoon" desi nu era cazul :)) dar cei de acolo au fost super ok.

Am primit parola si intervalul orar in care se servea micul dejun si cina (asa ne-am luat pachetul.

Camera una de dimensiuni medii, la etajul 1, cu vedere in fata spre alee. Frigider micut, dar suficient pentru ce aveam de pus in el, un pat mare, dulap incapator si o canapea mai mult decat bine venita pt noi care aveam destul de multe bagaje si nu incapeau toate in dulap. O baie curata, aranjata, cu uscator de par in dotare... Aveam si balcon (toate camerele aveau balcon chiar daca erau la parter) cu masuta si 2 scaune.

Micul dejun era cam acelasi in fiecare dimineata si suplimentau de fiecare data cand se termina ceva de pe platouri. Cina era diferita, doar ca uneori daca veneam prea tarziu riscam sa nu mai gasim mare lucru :D

In fiecare zi ni se schimba gunoiul si ni se aranja camera! SINGURA problema, din punctul meu de vedere, a fost cu tantarii... Fiind cald, usa de la balcon statea mai mereu deschisa, iar seara inchideam doar usile din lemn, nu si cele din termopan si 2 nopti nu am putut sa dorm din cauza asta...

Piscina una incapatoare, cu loc pentru copii si pe nivele de adancime, fiind cazati ai hotelului nu plateam sezlong sau umbrela.

Despre plaja nu am cuvinte de lauda, stiam ca o sa fie cu pietre, dar am fost surprinsa sa vad ca era una micuta si la intrarea in apa plin de bolovani.

Am avut noroc ca eram cu masina si am dat un tur insulei. Am luat o harta de la hotel si ne-am descurcat, sunt indicatoare. Insula nu este mare: L35km, l17km. Plajele sunt de vis, nisip fin si o apa curata «3

Intr-o zi am plecat in croaziera, din Nidri pleaca majoritatea vaselor, de la ora 10-19 cu Makedonia Palace (20euro/pers) si a fost MINUNAT! RECOMAND TUTUROR SA FACA ASTA! Au un tur pe mai multe plaje si insule, se poate manca souflaki pe vas la pranz, bautura (preturi mai mari putin dar e normal) Se fac si pauze de 45 [min] - 1h in unele locuri pentru a vizita si a manca si pauze pentru plaja. Exista o persoana care explica despre fiecare loc (engleza si spaniola am prins noi) si daca aveti noroc si se afla un ghid cu romani, o sa auziti povestile si in lb romana (am fost norocosi :D)

Lotiunea de plaja cu protectie MARE sa NU lipseasca si aplicata PE TOT CORPUL! Oricum soarele prinde si prin ea, dar macar evitati arsurile! In turul nostru de-alungul insulei am condus si nu mi-am dat cu lotiune inainte. M-a prins soarele chiar si prin geamul masinii si am fost ARSA rau de mana si piciorul stang, asadar protectia e sfanta!

O EXPERIENTA MINUNATA!!!

Trimis de Bica Diana* in 23.02.17 21:17:48
    Validat / Publicat: 23.02.17 22:21:32
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki, apartament cu 3 camere la 100m de plaja Atena Pireu

VIZUALIZĂRI: 2376 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Bica Diana*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Piscina Hotelului George, Nidri, Lefkada
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 42.50 EUR pe cameră

webmasterX [23.02.17 22:20:14] »

Bun review de debut, merită remarcat

@Bica Diana: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [23.02.17 23:48:59] »

@Bica Diana, bun venit printre noi!

Felicitari pentru alegerea făcută, atât in ceea ce priveste statiunea, dar mai ales pentru Makedonia Palace! Căpitanul Kostas si al său echipaj, cred eu ca ar fi cei mai buni.

Am fost acolo, apeoximativ aceeasi perioada doar ca in 2015 si am fost cazati la Hotel Oscar pe faleză.

Si eu m-am intors multumită de ceea ce am gasit acolo si recomand statiunea Nidri tuturor!

nicole33 [24.02.17 06:53:40] »

@Bica Diana:

Am luat biletele din luna februarie pentru data de 31.05.2016 - 06.06.2016.

Deşi din text reiese că sejurul a avut loc la începutul lunii iunie 2016, în caseta tehnică apare februarie 2017.

webmasterX [24.02.17 08:13:11] »

@Bica Diana:

Am luat biletele din luna februarie pentru data de 31.05.2016 - 06.06.2016.

Da, am modificat noi în caseta tehnică perioada corectă sejur = IUN-2016 (fusese, probabil din greșeală, selectat FEB-2017)

calatorul [17.09.17 20:57:26] »

@Bica Diana: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite,

calatorul, maria55