Pegasos Beach Hotel

DIN bucuresti
înscris/ă în 25.03.10
SEP-2008

De vis!

Am stat acum 2 veri in acest hotel.

Camerele sunt mari, frumoase si foarte curate.

Mancare foarte variata si foarte buna.

Plaja din fata hotelului excelenta, iar la cativa pasi in mare se gaseste un recif. Ceva de vis!!!

Merita toti banii si cu siguranta ne vom reintoarce in Rhodos in hotelul Pegasos.

Il recomand tuturor!

Impresii încărcate de Bianca-Beatrice* in 25.03.2010 12:44:30

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Insula Creta

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Bianca-Beatrice*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- Diaura*
[25.03.10 14:10:11]

1500 EURO/persoana? Sa asteptam si fotografii sau nu ai? Fiind un hotel de patru stele de ce servicii ati mai beneficiat?

[25.03.10 14:17:09]

1500 euro pt amandoi. Am si poze, dar nu cu ce va intereseaza pe voi, adica hotelul. Poti gasi pe ******** cate detalii vrei si pareri ale celor care au fost acolo. Sincer a fost de vis!

- Diaura*
[25.03.10 14:31:31]
"Poti gasi pe *********cate detalii vrei si pareri ale celor care au fost acolo. Sincer a fost de vis!"

Nu pot sa cred ca asa raspunzi unor intrebari... Corect; putem citi in alta parte, dat tu de ce mai scrii? Nu ca sa explici acel "de vis"?

Aici nu completam doar un chestionar cu intrebari de genul "a fost de vis" sau "a fost de cosmar".

[25.03.10 14:38:03]

Pai credeam ca este de ajuns faptul ca am inscris hotelul si am scris in primul review destule detalii. Daca te intereseaza si altceva intreaba-ma si iti raspund. Ce mai pot adauga este ca ai statie de masina catre si dinspre Rodos (oras) in fata hotelului si rent a car chiar in hotel si de jur impreunr. Te astept cu intrebari. O zi buna!

- webmasterXY*
[25.03.10 15:02:25]

Bianca-Beatrice, bine ni te-ai alaturat:) !

Stiu ca este mai greu cu acomodarea pretentiilor celor de pe AmFostAcolo:), dar cred ca atentionarile constructive din partea celorlalti useri nu fac decat sa contribuie la ridicarea nivelului de informatii a review-ului tau (astfel impresiile au sansa sa isi pastreze PMA-urile standard).

Vreau sa cred ca pe viitor vei fi mai dornica sa ne impratasesti pe larg experientele tale turistice si sa nu ne mai trimiti pe alte site-uri de profil:)

Spor la scris!

- stoidan
[25.03.10 15:07:17]

m-ar interesa cateva impresii despre viata de noapte din FALIRAKI. ce fel de cluburi gasesti? ce fel de preturi sunt? vad ca sunteti un cuplu tanar si ma gandesc ca la capitolul asta macar ati putea sa ne spuneti cateva pareri.

multumesc

[25.03.10 15:10:10]

Dragilor va multumesc si imi pare bine daca va pot fi de ajutor. Daca nu sunt destul de explicita va rog sa imi spuneti voi mai explicit ce amanunte sa va dau pt ca de asta scriu. Spuneti-mi: cum era apa? cum era nisipul? etc si va scriu.

Ca sa mai dau cateva detalii "explicite" va mai scriu putin:P Camera de hotel: spatioasa cu balcon, super curata, baia la fel. Plaja cu nicip fin, cu sezlong si umbrelute 7 euro pt 2 pax. Apa clara, super calda, sarata si cu pesti de tot felul. Merita sa va luati ochelari speciali si sa va bucurati de coloristica lor si nu numai. Mancarea variata si delisioasa (acum nu cred ca trebuie sa dau si meniul). Serviciile sunt foarte bune. Piscina in fata hotelului cu umbrelute si in fiecare seara spectacole sau entertaiment pt toate varstele. Ziua se face si gimnastica in piscina pt cine vrea sau volei pe plaja.

Daca va intereseaza si altceva va rog sa ma intrebati exact nu cu fraze de genul "fii mai explicita" ca nu imi dau seama ce sa va mai scriu. Numai bine!

[25.03.10 15:15:58]

Viata de noapte este in centru statiunii. Asta inseamna ca trebuie sa iei masina (statia e in fata hotelului- 1 euro/pers. / 1 drum in 2008). Cluburi sunt diversificate si cu house si terase in care se canta live. In general sunt cluburi deschise adica vezi direct inauntru, intrii daca iti place daca nu, mergi la urmatorul. Seara este foarte aglomerat, dar respirabil. Nu ai cum sa nu gasesti ceva pe placul tau.

Despre Faliraki am auzit ca e cea mai buna statiune pt plajele sale cu nisip, dar cea mai buna plaja din insula am auzit ca este Tzampika, nu am ajuns, insa acolo. Merita sa faceti o plimbare in Rodos, in centru vechi, la aquarium si neaparat in valea fluturilor (asta nu e in Rodos- oras) si am auzit (dar nu am fost) si de Lindos ca ar merita. (au magarusi pe post de taxi: P).

- david
[26.03.10 00:26:28]

pt stoidan ,,daca vrei sa vezi englezoi si englezoaice in stare avansata de ebrietate care urla ca disperatii atunci e locul potrivit.

Publicitate    [23.10.19 01:22:53]