NH Ciudad de Almeria Hotel

MEMBRU: SENATOR
AUG-2016
87 eur

NH Ciudad de Almeria

In review-ul meu despre Almeria, am menționat că am stat o noapte la hotelul NH Ciudad de Almeria, hotel de patru stele aflat pe Jardin de Medina.

Principalul motiv pentru care am ales să stăm la acest hotel este apropierea lui de centrul orașului., unde se poate ajunge pe jos, după o scurtă plimbare.

Hotelul este amplasat intr-o clădire modernă, cu șase etaje, și are 138 camere.

După ce treci de ușa rotativă de la intrare, ajungi intr-un hol mare, inalt și luminos datorită geamurilor mari care lasă să pătrundă lumina naturală. Aici se află recepția hotelului, foarte modernă și elegantă, un bar și mai multe fotolii și canapele așezate in jurul unor măsuțe joase.

Personalul de la recepție a fost foarte amabil, oferindu-ne informații despre hotel și oraș, in limbile engleză sau germană.

Am primit repede cardul de intrare in camera dublă standard, rezervată prin booking.com.

Deși ne așteptam să avem o cameră conform clasificării hotelului, totuși ne-a surprins in mod plăcut. Era spațioasă și foarte luminoasă, cu un pat matrimonial, care avea de-o parte și de alta două noptiere și veioze pentru citit.

In cameră mai era un birou, un scaun și două fotolii intre care era o mică masă rotundă.

Nu lipsea nici frigiderul și minibarul cu băuturi, alune și ciocolată.

Dulapul pentru haine era in holul de la intrarea in cameră, hol de unde se intra și in camera de baie, modern mobilată cu o chiuvetă din sticlă transparentă și o cadă de baie spațioasă. In camera de baie mai era o oglindă pentru machiaj, un uscător de păr, prosoape mari și mici, precum și consumabile (șampon, săpun, geluri de duș), frumos prezentate și de calitate bună.

Mai trebuie să spun că in cameră era aer condiționat și wi-fi gratuit.

Micul dejun tip bufet l-am servit a doua zi in restaurantul hotelului, aflat la primul etaj al hotelului, și a constat in brânzeturi, diferite mezeluri, ouă fierte, sucuri din fructe, ceai, cafea și produse de patiserie. In afară de produsele din bufet, puteai să comanzi (așa cum am făcut și noi) ochiuri, omletă sau alte mâncăruri calde.

La etajul 5 hotelul are o terasă cu șezlong-uri, unde se poate sta la soare. Noi nu am avut timp să mergem la această terasă, dar am fost in schimb in parcarea subterană.

Intrarea in parcarea subterană se face printr-o stradă din spatele hotelului. Ușa mare pe care scria ”parcare hotel” am deschis-o cu cardul de intrare in cameră, după care am intrat intr-un lift mare, in care incăpea o mașină. Ușile s-au inchis in urma noastră, și după câteva secunde in care am simțit că mașina zboară, s-a deschis o usă, de data aceasta in fața noastră, pe unde am ieșit și am ajuns in parcare. Din parcare este lift de personae care ajunge la recepție sau la etajul unde ai camera.

Vis-a-vis de hotel se află gara și stație de autobuz, de unde se poate ajunge ușor in diferite locații ale orașului sau in imprejurimi.

Recomand acest hotel celor care vor să vadă Almeria.

Impresii încărcate de Mika in 12.02.2017 16:27:07

Validat / Publicat: 12.02.17 17:31:16

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SPANIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mika); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  13950 PMA (din 17 voturi) nota2

[12.02.17 17:30:34]

Mutat în rubrica "NH Ciudad de Almeria Hotel, ALMERIA" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 37&ridAnt=76273

- Mika
[13.02.17 10:01:50]

@webmasterX: Coordonatele sunt OK. Multumesc.