ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.02.2017
DE crib
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 28.07.09
FEB-2017

Cipriotii se laudau ca este cel mai cel mai resort din zona de nord

Am fost si noi in excursia de 149 eur, de acum celebra datorita postarilor userului adrianaglogo la impresiile de aici

As vrea sa mai adaug destul de putin. mai mult sa confirm ceea ce scrie acolo!

Ghida locala ne-a spus ca resortul este "the best" din Cipru de Nord si ca in sezon are niste preturi... wow... si este plin de rusi, care nu prea se uita la bani!

Ea spunea ca hotelul este considerat de 8 stele :) nu de 5!

Noi banuim ca era cam asa calculul: 5 stele cladirea principala si 3 stele cladirile laterale! 3+5=8, deci ies cele 8 stele mentionate de ghida!

Camera era mare, curata, am avut twin. Camerele erau deja repartizate cand am ajuns si cum era deja ora 2 dimineata, nu am mai stat la parlamentari!

Am lipit paturile, dar asa ca o picanterie, noaptea am cazut intre paturi, deoarece salteaua aluneca foarte tare de pe pat!

Din pacate caldura nu functiona decat seara dupa 18, si intr-o zi zi desi am ajuns la hotel mai repede, am plecat din camera la plimbare pe malul marii ca sa ne incalzim!

Centrul SPA nu l-am vazut dar in grup l-au laudat!

Noi am stat 3 nopti aici, cu demipensiune! Mancarea a fost buna si variata! Dorada prajit in una din seri a fost pentru mine un bonus, pe langa pui, vita, miel...

Dar si deserturile specific turcesti nu s-au lasat deloc mai prejos!

Bautura intr-adevar cam scumpa! 6 eur un pahar de 150 ml de vin mi s-a parut exagerat de scump!

La cina era totusi ceai si cafea la liber, dar apa se platea!

Cafeau era proasta la micul dejun dar ok la bar!

Am baut apa de la minibar, 1 eur sticla, acelasi pret cu care o oferea si soferul de autocar!

La plecare am platit si ca peste tot in Cipru nu am primit nici un fel de chitanta!

In afara de supermarket nu am vazut un bon fiscal!

Desi nu era sezon resorul arata ok, in afara de piscinele goale nu iti dadea senzatia de parasit sau de tristete! Cum am avut si zile cu soare a fost chiar placut sa te plimbi prin el!

Daca mergeti in zona eu as recomanda acest resort, dar daca costa precum spuneau ghizi nu stiu daca chiar merita!

Intre timp internetul costa 2 eur/zi indiferent de zona, nu mai era gratis nici in lobby!

La Casino am fost doar sa aruncam o privire ca la muzeu!

Sambata era parcarea plina de masini, toti veniti la Casino!

Trimis de crib in 10.02.17 16:23:01
Validat / Publicat: 10.02.17 18:24:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CIPRU

VIZUALIZĂRI: 4780 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crib); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.02.17 16:35:52]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 29&ridAnt=76234

[10.02.17 18:24:46]

[02.03.17 23:30:41]

@crib: Acum am dat de articolul tau. Ma flatezi zicand ca excursia din Cipru a devenit celebra datorita postarilor mele! E drept ca a fost ceva inedit.

Ti-a placut, ai vazut multe locuri?

M-a amuzat calculul stelelor: 5+3 =8. Iti cam dau dreptate.

Mie mi s-a parut mai frumos resortul Acapulco, de langa Kirenia. Dupa calculul tau i-as da 5+4 stele!

ISADORA
[24.07.17 16:01:26]

@crib: Doresc sa merg in acest circuit din 26.01.2018. Puteti sa-mi spuneti cum a fost timpul si daca ati intampinat intampinat probleme cu efectuarea excursiilor din cauza vremii. Orice amanunt in plus referitor la aceasta calatorie este binevenit.

Sa auzim de bine!

cribAUTOR REVIEW
[24.07.17 22:36:15]

@ISADORA: Noi am făcut toate excursiile chiar dacă nu mereu a fost soare. Când a fost soare era super, dar sa ști că la umbra sau când bătea vântul era frig serios. Eu am avut si căciulă... si geaca groasa... si ghetuțe, dar și adidași si bluze subțiri. Când ne-am urcat pe niște ziduri... parcă în Famagusta era cam ividiata căciula mea. Cu alte cuvinte dacă ești pregătit pt orice vreme nu văd motiv de a nu savura vacanta. Ghida spunea că anul asta a plouatvf mult, dar că așa un sezon ploios au doar o dată la 5-6 ani... așa să șanse mai mici de ploaie!

Vacanta plăcută... nu veți regreta!

[25.07.17 00:13:26]

@ISADORA: Si eu zic la fel, merita facuta aceasta excursie, mai ales daca pretul ramane acelasi, adica 149 euro.

Noi am optat acolo pentru demipensiune si toate excursiile, contra sumei de 200 E/persoana. Deci in total 350 E/persoana, ceea ce mai mult decat rezonabil.

Si acolo am cheltuit foarte putin, astfel incat a fost o vacanta minunata, cu bani putini, fata de conditiile de cazare, masa si excursii.

Iar despre vreme, te imbraci adecvat si va fi in regula.

vacanta placuta.

ISADORA
[25.07.17 10:48:47]

@adrianaglogo: Nu mai sunt aceleasi preturi. Pleaca de la 199E pentru lunile decembrie si ianuarie si apoi crescator pana la 299E in luna martie. Pretul pentru cine este de 129E si excursiile cam toate sunt 39E. Acestea sunt ofertele valabile acum. Poate mai apar si altele...

[25.07.17 11:32:35]

@ISADORA: La noi cina a fost 100 E, dar merita si 130.

Excursiile cam asa era si la noi, dar daca optezi pt toate sigur e mai ieftin.

Si ele merita din plin.

adrianaglogo, crib, ISADORA