ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.02.2017
DIN: Sibiu
ÎNSCRIS: 21.08.12
JUL-2016

Către satisfăcător

Pacat pt astfel de cazari intr-o statiune excelenta

Am stat 14 zile si suntem pt a doua oara in Sarti, prima data am stat la Agni Hotel si am si pus review aici.

La Baracuda;

Curatenie in camere la 5 zile, atunci ne schimbau si asternutul si prosoapele

Camerele de maxim 2 stele

Un mare dezavantaj este exact langa sosea si noaptea nu se putea lasa geamul deschis ca se auzeau masinile foarte tare. Iar aerul conditionat din apartament era plasat intr-o singura camera astfel ceilalti din cealalta camera rabdau caldura infernala astfel trebuia lasata usa deschisa intre camere lucru care deja ingradea intimitatea.

Camere sunt ca un tren intri in hol din hol in baie, din hol in prima camera, dupa in a doua camera si dupa in bucatarie. daca esti in grup te deranjezi unul pe celalalt toata ziua (unii pt baie, ceilalti pt bucatarie).

Pretul de 75 de euro / pe apartament comparativ cu ce ofera nu merita.

Sunt multe alte locatii mult mai frumoase si la preuri asemanatoare.

Curtea era curatata zilnic si arata bine, si aveai loc de parcare pt masina. acesta este singurul plus valoare la aceasta locatie.

La o statiune care te face sa te reintorci acolo si care in momentul plecarii ai o nostalgie, este pacat sa existe astfel de cazari.

erau si foarte multi romani in acest hotel, majoritatea din sud dupa accent, si care m-au deranjat ca stateau pe terasa si ascultau la laptop manele, chiar dupa ce i-am rugat ca nu este nimeni dispus sa asculte ceea ce vor ei si ca pot asculta in camera sau in casti, au continuat sa ne ignore.

Trimis de ruxycio in 08.02.17 11:10:55
Validat / Publicat: 08.02.17 12:10:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: tot in Sarti, cazare Agni Hotel

VIZUALIZĂRI: 2106 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ruxycio); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.02.17 11:32:02]

@ruxycio: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

----

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 70&ridAnt=76191

[08.02.17 12:40:40]

@ruxycio: am votat chiar si fără poze????! Nu prea fac asta, dar:faptul că ai revenit in Sarti, loc unde as reveni si eu cu mare plăcere, faptul ca anterior ai găsit si ales o locatie buna, adică Agni, au contribuit la asta!

Ce nu inteleg insă este cum de v-ati lasat pacaliti sa zic asa; dupa ce cunosteai zona! Agni da, Barracuda nu! Nu as opta never pentru o locatie atat de in "pustiu"????

La 1km de centru!

[08.02.17 12:48:26]

@maria55: Maria, anul trecut am fost prinsa mult cu munca si nu am ales eu locatia ci prietena mea, si nici nu m-am gandit sa o verific sau ceva, habar nu am ce a fost in capul meu. poate euforia din primul concediu in Sarti ca totul este la superlativ.

De obicei aleg locatiile dupa multe cautari si informatii, dar a fost invatatura de minte.

Oricum lasand cazarea, concediul a fost extraordinar. si mai vreau sa ma intorc acolo dar la Agni Hotel.

Si aleg intotdeauna Sarti nou desi este departe de centru dar plaja este mai frumoasa si seara merita o plimbare pe jos in cautarea unei cine bune. sau alteori cand eram obositi laum masina. Tot Sarti nou ramane favoritul meu

[08.02.17 13:33:49]

@ruxycio: Mulțumiri şi pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

giuliani
[09.02.17 10:45:13]

@ruxycio: Vai ce bine arata homarul ala

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[09.02.17 10:55:27]

Chiar asa, ce bine arata homarul. Cat v-au cerut pe el?

[09.02.17 12:18:16]

@Andox: nu mai știu dar peste 100 euro. Parca kg era în jur de 80 euro

[12.02.17 17:47:00]

@ruxycio: Din cate am studiat, Sarti este impartit in 3 zone. Sarti vechi (zona de nord pana la terenul viran, care este folosit ca parcare), Sarti nou, de la acel teren pana la terenul de fotbal si Sarti Beach de la terenul de fotbal in sud, pana se termina plaja.

[12.02.17 17:59:36]

@victorescu: Eu nu știu și de Sarti Nord. Știu asa:

Sarti nou de la terenul de fodbal pana după beach barul de după restaurantul PARADISE

Și Sarti Vechi de la terenul de fodbal și pana la coasta unde sunt și ceva pensiuni și restaurante sus pe deal iar la plaja ultimul restaurant parca este Tabraxakia unul dintre cele mai bune restaurante.

Cat despre parcări este una lângă terenul de fodbal, una sus lângă supermarket și ceva mai mic lângă spațiul de carusel.

Dar poate ca este bine și cum te-ai informat tu. Eu am fost de 2 ori dar am stat în Sarti Nou, în schimb mâncăm și ne plimbam zilnic și în oraș (sarti vechi)

[12.02.17 18:18:18]

@ruxycio: De unde incepe zona verde pe faleza (Sithon Travel) in sus (spre nord) este Old Sarti. Din acelasi loc, in jos (spre sud) pana la terenul de fotbal este New Sarti. De la terenul de fotbal in jos (sud) pana unde se termina plaja este Sarti beach. http://www.sarti.gr/en/hotels-sithonia-halkidiki.html. Deruleaza pagina in jos si ai sa vezi toate denumirile zonelor.

[12.02.17 18:23:27]

@ruxycio: da, ultumul restaurant este Vrahakia si se spune ca ar fi cel mai bun! Poate pentru că este sau era singurul care avea meniu si in lb româna????! Nu stiu poate intre timp alinierea la cerinte a fost rezolvată si la celelalte.

De la acest restaurant si pâna la parcare si teren de fotbal, cu aproximatie in dreptul patiseriei Bellissimo Bakery se consideră a fi Sarti Vechi. Apoi de acolo se pot observa clădirile mai noi, moderne si partea aceasta este considerata a fi Sarti Nou.

Dupa parerea mea Sarti eate asadar impărtit in două; indiferent unde te cazezi, doar pe malul marii să fie, Sarti rămâne o destinatie perfectă pentru iubitorii de plajă!

[12.02.17 18:58:19]

@maria55: Corect, Sarti rămâne o destinatie perfectă, dar cazarea să fie pe malul marii.

[12.02.17 20:10:06]

@victorescu: si intr-o vilă nouă! Pentru că, are si Sarti "bojdeucile"ei! Cert este faptul ca zona de mijloc, cea la care faci referire este o zona de tranzit????intre "old" si "beach"!

Este despartita de mare de acel teren viran unde parchează autocarele. Acolo este si scoala din Sarti, dar eu nu o pot considera new!

[12.02.17 20:40:04]

@maria55: Asa este.

calatorul
[16.07.17 19:28:59]

@ruxycio: Felicitari pentru frumoasa vacanta greceasca petrecuta pe minunata peninsula Sithonia, unde m/as reintoarce oricand cu bucurie. Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele insotitoare.

Asa este, conteaza mult o buna verificare a cazarii inainte de a rezerva, jumatate din vacanta este data de comoditatea camerei, hotelului etc. Din fericire, pana acum noi am gasit numai locuri bune, frumoase, comode, majoritatea la preturi excelente. Dar verificarea cazarii dureaza cel putin o saptamana pana rezervam ceva.

Si in ultimii ani am mai aplicat o metoda care a avut succes. Am rezervat initial, la plecare, doar 5 sau 7 zile si dupa ce am ajuns la fata locului, vazand ca e o cazare ok, vreme buna si toate frumoase, am prelungit acolo, cu preturi mai mici oferite de proprietar. Alegeri inspirate si vacante frumoase in continuare.

calatorul, giuliani, maria55, ruxycio, victorescu
Alte impresii din această RUBRICĂBarracuda Hotel: