Unde mâncăm în Călimanești / Căciulata?

03.02.2017
Avatar Nicoleta P.
înscris/ă în 03.02.17
JAN-2017
+ COPII: 2 -- varsta: 5 si 12 ani

încărcat de pe telefon!Restaurant pensiunea Coziana [Căciulata]

Restaurant Coziana - Caciulata

Nu am fost niciodata atat de dezamagita de un local incat sa scriu pe vreun site impresiile mele negative, insa de data asta... la restaurant Coziana din Caciulata... nu am mai rezistat si m-am gandit ca parerea mea poate ajuta pe cineva care citeste articolul sa nu faca greaseala de a intra sa manance aici...

Inca de cand am intrat nu am fost incantata de local dar fiind sambata seara, nu am gasit masa libera la alt local in zona si am zis... sa-i dam o sansa (am fost 4 adulti si 2 copii). Era o singura chelnerita care abia facea fata celor cateva mese din local dar nu ne grabeam... asa ca nu ne-a deranjat sa asteptam cam multicel pana cand ni s-a luat comanda (intre timp alti clienti de la o masa alaturata nu au avut rabdare si au plecat inainte de a fi serviti, la o alta masa se incurcasera comenzile... noi am asteptat rabdatori comanda).

Ne-au fost "trantite" pe masa bauturile..., la vreo 15 minute pe sotul meu se urcase un gandac... am trecut cu vederea gandindu-ne ca poate l-am adus noi de afara si am sperat ca nu face parte din "meniul" restaurantului.

A venit mancarea: pizza-nici o legatura cu pizza din meniu, foarte proasta la gust / cartofi prajiti... aveau gust de carnati... cu siguranta au fost prajiti in acelasi ulei in care prajisera carnati inainte, erau oribili la gust si imbibati in ulei/ costite la ceaun - nefacute aproape deloc, efectiv nu s-au putut manca/ tocanita si ciorba-au fost bune.

Nu am vrut sa ne stricam sejurul si chiar daca am plecat cu burtile goale si am lasat tips nemeritat chelneritei... ca na... sa fie bine... am tinut sa ii spun chelneritei doar problema costitelor nefacute, ca poate alti clienti nu vor fi asa "indulgenti" ca noi... si sa transmita la bucatarie sa fie mai atenti... Poate ca sunt eu prea idioata ca asteptam sa spuna " ne cerem scuze"..., in loc am primit o privire extrem de urata, m-ar fi luat de gat daca ar fi putut!

Un local care arata ca cele de pe marginea soselelor dintre localitati dar cu preturi de centrul Bucurestiului... macar daca mancarea si servirea ar fi fost ok poate am mai fi revenit... dar din experienta avuta... nu recomand decat daca efectiv nu aveti unde manca, insa fiti foarte atenti la ce comandati.

Impresii încărcate de Nicoleta P. in 03.02.2017 18:44:50

Validat / Publicat: 03.02.17 22:22:00

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Nicoleta P.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 9 voturi) nota2

[03.02.17 22:21:46]

@Nicoleta P.: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

- Mih777
[16.02.19 23:44:25]

Bună seara! Foarte adevărat ce scrie Nicoleta P. despre restaurant Coziana! Din păcate, după 1 an, mai exact pe 09.02.2019, situația persistă! Am fost cu soția și copilul, și, dezastru:aceeași pizza oribilă+ciorbele care aveau un gust neplăcut! Nota zero este acordată pe merit! Deci, nu recomand! Evitați acest restaurant!