ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.01.2017
ÎNSCRIS: 19.01.17
JUN-2016
single

Liviu D. — sejur 7 zile, pret 560, 1-8 iunie 2016

În urma insistenței prietenului meu Nicolae, pentru a ne relaxa dupa câțiva ani buni de examene și emoții la facultate, am hotărât să plecăm împreuna în insula Thassos oraș Limenaria Hotel Thalassies. Rezervarea pentru acest sejur am făcut-o pe site-ul hotelului Thalassies.

Centrul orașului este la 200 de metri și sunt în zonă, o multime de taverne, baruri și magazine.

Vă recomand, să inchiriați un scuter pentru a face cât mai multe excusii în cel mai scurt timp. Noi am închiriat un scuter și într-o singura zi am putut să vedem întreaga insulă minunată. Nu am pierdut plaja paradisiatică, este cea mai frumoasă cu marea limpede și cu o plaja cu un nisip foarte fin. Ne-a placut foarte mult șederea noastră aici și o recomand persoanelor cărora le place combinația dintre mare și oraș, între mare și munte și nu doresc să stea numai la hotel și vor să exploreze frumoasa insula verde.

Hotelul Thalassies este situat la numai 10 metri de mare. La plajă sunt câteva sezlonguri gratuite. Marea este de un verde smalald, deosebit de limpede, dar poți să dai de niște arici de mare. Am fost norocoși pentru că am beneficiat de o cameră cu vedere înspre mare.

Cina era minunată, se incepe cu felul principal și cu ceva fructe.

Micul dejun se servește in stil bufet suedez, cu multe feluri din care puteai alege, și cina si mic-dejunul este servit pe terasa unde poți să privești marea!

Stațiunea Limenaria este extraordinară, frumoasă, cochetă, nu prea mare, însă care merita vizitată. Este frumos să ieși seara la o plimbare în oras, sau daca nu vrei, te poti plimba pe plaja în lumina lunii. Uneori e foarte aglomerată, alteori e perfectă, liniștită și plăcută. Gasesti o tona de taverne unde să mănânci dacă îți mai este foame, porțiile sunt mari și rezonabile ca preț.

Daca aș mai reveni? Bineînțeles! Marea, oamenii și locurile sunt de vis. Marea Egee este un "dat" excepțional. Munții insulei sunt încântători (acoperiti de vegetatie). Turul insulei este recomandabil tuturor. Curațenie aproximativă, praf cam peste tot.

Insula Thassos, ca și destinație de vacanță, este una extrem de potrivită. Salba de plaje este nemaipomenită, iar Limenaria are tot ce-i trebuie, taverne, magazine, cafenele cu o cafea expreso nemaipomenită.

Trimis de liviud93 in 19.01.17 21:21:54
Validat / Publicat: 19.01.17 22:01:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 1927 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (liviud93); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.01.17 22:00:48]

Bunicel review de debut.

@liviud93: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Am retras notele acordate unităţii - conform regulamentului (1. B. 7), nu e acceptabilă evaluarea multiplă a unei unităţi de cazare de către membrii aceluiaşi grup sau ai aceleiaşi familii, pentru un sejur comun — vezi impresii

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 14&ridAnt=75902

[19.01.17 22:03:21]

ah, da - şi ce reprezintă, dom'le, acel "560" din titlu? că ne tooot întrebăm, încă de la publicarea rev prietenului

maria55 †
    [20.01.17 00:34:41]

@liviud93, bun venit iti urez la rându-mi!

Stii ce e păcat?! Faptul că nici tu si nici prietenul Nicolae, nu ati postat câteva poze din această destinatie!

Am fost acolo, in imediata vecinătate si cam in aceeasi perioadă si la acelas pret!

Hotelul are o pozitie superba, in rand cu Ana si cu hotel Ralitsa, la ultimul amintit am fost noi cazati!

La hotelul tău mergeam la piscină fiindu-ne permis asta si nouă celor de la Ralitsa.

Felicitări pt vacantă si am sa mă abat de la principiul meu acela de a vota la jumatate articolele fara poze, votez intreg???? pt incurajare!

elviramvio
    [20.01.17 07:32:54]

@liviud93:

Prieteni buni si thassieni in devenire vad, amandoi. veti reveni acolo cu siguranta, Thassos ajunge un fel de Veliko Tarnovo pentru usurinta drumului (bulgarii vor sa faca in anii urmatori un tunel pe sub Pasul Shipka). Ca si Maria, si eu am fost pe insula inaintea voastra, in Potos dar si un tur, anual de altefel. Si data viitoare, multe poze sa ne aratati.

Vacante frumoase!

[20.01.17 09:37:57]

@liviud93: @Maria55 are dreptate cu votul intreg si cu incurajarea, asa ca iti spun si eu Bun venit!

Foarte frumoasa prietenia voastra si probabil ca de acum incolo daca tot ti-ai facut curaj sa scrii o sa mai vedem articolele voastre pe aici.

In mod sigur ai poze asa ca te indemn sa le cauti si sa pui ceva pe aici.

Pana una alta insa, felicitari, votat cu mare placere.

elviramvio, maria55, mishu
    Alte impresii din această RUBRICĂThalassies Hotel: