ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.03.2010
ÎNSCRIS: 17.02.10
APR-2009
single

Locatie controversata

Cunosc aceste doua locatii de mai mult timp. Cele doua pensiuni sunt la cateva sute de metrii (aprox. 300) dupa centrul comunei, mai precis dupa sediul primariei Arieseni, venind dinspre Campeni.

Am spus ca este o locatie controversata caci este o mare diferenta intre cele doua pensiuni si ca aspect exterior dar si interior. Ele au fost construite la o diferenta de cativa ani una de alta. Ultima s-a terminat in 2008-2009.

Este o diferenta de mobilier si de compartimentare.

Aspectul in prima nu difera prea mult de o locatie turistica de dinainte de 1989. De aceea nici nu trebuie sa va ganditi sa alegeti Vank, adica pensiunea veche.

Pacat ca valul crizei nu a permis patronilor sa echilibreze cat de cat cele doua locatii.

Spatiul exterior este destul de mare pentru parcare si viitoare alte servicii exterioare.

Poate ca de sarbatori partea culinara este buna, dar eu nu am fost in aceste perioade si mancarea nu mi s-a parut deosebita.

Parerea mea este ca managementul inca nu este prezent cu adevarat in aceste doua locatii.

Pretul se negociaza mult in functie de anotimp, cu mic dejun sau nu, de sarbatori sau nu, etc. Cazarea in momente obisnuite 80 camera.

Trimis de dumidalba in 22.03.10 15:20:02

VIZUALIZĂRI: 2284 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dumidalba); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Costi
[22.03.10 15:54:09]

Înţeleg că este o paralelă între Vila Sarra Vank şi o alta, dar care ar fi aceasta din urmă nu reiese din nimic.

Ai putea fi mai explicit?

Apoi, nu m-am lămurit din ce cauză ai dat notele respective.

Şi în final, explică-ne în ce constă caracterul controversat al locaţiei.

dragos17
[22.03.10 18:55:25]

Salut, poze,vrem sa vedem si poze

dumidalbaAUTOR REVIEW
[23.03.10 21:07:00]

Am citit in urma ecoului lui Costi si review-ul celalalt (scris anterior prezentului review, de un alt autor - nota webmaster) si am intrat si pe Google pentru a culege informatii despre VanK si Sarra Vank si am constatat ca am fost destul de clar.

Daca cuvantul "locatie" este acceptat ca si expresie pentru pensiune, atunci desigur ca se va intelege ca am facut o paralela intre doua pensiuni ale aceluias patron, care se afla una langa alta, la aproximativ 300m de centrul comunei si de sediul Primariei Arieseni.

Trecerile mele au fost in interes de serviciu in aceasta zona si deci si la cele doua pensiuni, gemene si nu prea.

Sustin din nou ca ceea ce am servit acolo nu m-a impresionat de loc.

Tot in perioade de mijloc de saptamana si in afara sezonului am servit masa si in alte pensiuni si diferenta a fost suficient de mare ca sa fiu nemultumit.

Sunt convins ca aveti, dupa cum scrieti, suficienta experienta pentru a acepta ca cuvintele mele exprima punctul meu de vedere si sunteti un om umblat si cred ca undeva in miezul vietii pentru ca o zona ca Albac-Arieseni sa fie presupusa ca o zona a contrastelor din motive de educatie si experienta turistica si nu numai.

Relationarea cu clientul cu aceiasi masura, indiferent de zi, sezon sau turistii care-ti calca ograda, este inca un deziderat la prea multi dintre cei ce deservesc turismul din Romania.

Daca ati calatorit in zone de munte cu turism rural in tari cu experienta, sigur ati observat acelasi comportamnent, adica aveti aprecieri cu privire la relatie, atitudine, stare, gandire, etc si acestea aproape peste tot.

Aceste idei rostite vor duce la profesionalism in scurt timp si in Romania turistica. Spun aceasta caci au aparut si in Apuseni patroni-manageri care-si folosesc si sufletul in ceea ce fac.

Pensiunea noua este frumos imbracata, adica este conceputa de adevarati arhitecti. Ramane sa intre in ea profesionalismul si pasiunea pentru servicii in turism.

Pentru cealalta pensiune sustin, ca un meserias in constructii, ca este o salopeta putin mai colorata decat una muncita si gri.

Sunt pensiuni deosebite, cum ar fi Poiana Verde din Albac. O sa scriu despre ele.

Cu pozele se va rezolva in curand. Sunt ceva probleme de cunoastere pentru mine, dar orice situatie are si un raspuns pozitiv.

webmasterXY*
[23.03.10 21:28:07]

@dumidalba te asteptam cu noi impresii despre locatii deosebite din tara si nu numai si daca acele probleme de cunoastere nu iti aduc un raspuns pozitiv in timpul scontat, da-ne un semn , te ajutam cu cea mai mare placere.

Costi, dragos17, dumidalba
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Turistic Vank & Sarra: