ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2017
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 23.03.16
AUG-2016

Un loc dragut, linistit cu priveliste si curte superbe

In august 2016 am petrecut petrecut concediu in insula Thassos.

6 nopti le-am petrecut la Pensiunea Ageri in localitatea Potos.

Pozitia este superba, exact pe malul marii, viewul din curte este digul si apoi marea.

Dupa ce se coboara scarile in partea stanga la 1 min de mers pe jos e plaja statiunii Potos.

In spatele pensiunii mai este o intrare in pensiune. Folosind-o pe aceasta, la 1 min de mers pe jos sunt magazine, terase.

Pensiunea este asezata foarte central langa tot ce ai nevoie.

O problema o vad eu insa, calea de acces auto la pensiune. De la strada principala si pana la pensiune se circula pe niste stradute care le-ai crede pietonale. Sunt pietruite si inguste, cu tarabe si terase.

Pe langa toate acestea prezente pe straduta, ea are sens dublu, dar incape o singura masina.

Deci accesul cu masina e greoi. Noi ajungem aduceam masina la pensiune mereu inainte de ora 18:00 pentru ca apoi ies valuri de turisti care se plimba si trebuie sa faci "slalom" cu masina printre ei.

Masina se poate parca in fata pensiunii langa dig este o parcare mare unde gasesti mereu loc.

Czati am fost 4 adulti si am stat in apartament. Apartamentul este cu 2 dormitoare 2 bai si o chicineta.

In fiecatre dormitor este un pat dublu, noptiere, masa si dulap. Dimensiunea dormitoarelor este OK si are cam tot ce ai nevoie.

Din fiecare dormitor se poate accesa cate o baie. Baile sunt foarte mici. Contin chiuveta, WC, iar pt dus nu exista cabina. Il folosesti direct pe gresie, ceea ce nu e OK pentru canalizare, apa nu se scurge cum trebuie, ci se aduna.

Am discutat acest aspect si cu proprietarii care spuneau ca au preferat sa fac 2 bai mici in loc de una mare pentru ca fiind 2 dormitoare de cele mai multe ori vin 2 cupluri si isi doresc fiecare sa aibe baie.

Chicineta e mica. Cuprinde un corp de bucatarie pe partea de jos si unul suspendat, o chiuveta cu suport de vase, o plita cu 2 ochiuri si un frigider.

Aici gasesti si vesela: farfurii, oale, tacamuri, cani, pahare si tot ce ai nevoie.

Cea mai frumoasa parte este curtea sau mai bine zis gradinita din fata. E superba. Are flori pe margine si se vede marea.

Camerele/apartamentele de la parter au acces la ea, pentru ca nu au balcon. Noi fiind in apartament ne bucuram din plin de ea.

Aveam acolo si o masa cu 4 scaune si o prelata pentru umbra. Era superb.

Cand coborai din curte pe scari spre mare, in partea dreapta gaseai gratarul. Sa faci gratar cu view la mare e absolut super.

Apartamentul este curat, utilat, foarte bine pozitionat. Te poti bucura de liniste.

Singurele minusuri sunt baile mici cu probleme la canalizare si accesul auto greoi. In rest e un apartament curat utilat (de 3* as zice eu) cu gradina frumoasa si vedere superba la mare.

Proprietarii sunt de treaba, ne-au ajutat cu toate informatiile necesare si am primit si un cadou de plecare.

PS:Sorry pt dezordinea din interiorul pensiunii. Cand am facut pozele nu ma gandeam ca le voi pune pe vreun site, ci ca le avem pt noi ca amintire.

Trimis de Gabriela TM in 09.01.17 12:23:27
Validat / Publicat: 09.01.17 13:31:39

VIZUALIZĂRI: 2265 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gabriela TM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Vedere de la terasa ziua!

[09.01.17 12:46:57]

@Gabriela TM: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Gabriela TMAUTOR REVIEW
[09.01.17 13:23:29]

Te referi acolo unde e cifra 1? Acolo nu este.

Este mai spre mare, adica in stanga, eventual acolo unde apare pe harta Pesion Ageri scris nu cifra 1 sau unde o poti gasi pe Google

alina2007
[27.01.23 14:26:18]

Buna, te rog mult imi poti spune daca ar fi ok si apartamentele care nu au vedere spre mare? am vazut in oferta lor si camere cu garden view... acestea nu ar avea deloc o vedere spre dig? sunt nasol plasate? Multumesc

alina2007, Gabriela TM
Alte impresii din această RUBRICĂPension Ageri: