ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2017

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Un hotel de 2 stele, NU de 4 stele

Impreuna cu grupul nostru de prieteni am ales acest hotel de 4 stele pentru a petrece mini vacanta de Revelion. (am rezervat vacanta pe 15 decembrie, deci foarte multe optiuni nu aveam)

Am avut neplaceri peste neplaceri inca de la chek-in, coada la check-in, locuri de parcare nu mai erau. Intr-un final am reusit sa ne cazam. Camera noastra era cat de cat ok, in comparatie cu camerele prietenilor nostri. Camerele mici, fara uscator de par, fara un dulap uinde sa iti pui hainele...

Am achizitionat un pachet cu demipensiune si cina de revelion incluse. Micul dejun ok, cina insa foarte saracacioasa.

Pana acum, tinand cont ca eram o gasca de perieteni am trecut cu vederea toate aceste neplaceri. Venim de la ski, pe data de 31 decembrie, ora 17.00, surpriza, NU este apa. Cobor la receptie, sunt anuntata pe un ton raspicat ca stiu de aceasta problema si ca in 30 minute, problema se va rezolva. Trec cele 30 de minute, trece 1 h, cina de Revelion deja era pregatita (ghiciti unde, exact in locul unde aveam miocul dejun si cina). Ma duc din nou la receptie, acelasi raspuns, in maxim 30 de minute probelma se va rezolva.

Pana la urma, am cumparat niste apa plata si am reusit sa ne spalam.

Cina de Revelion - oribila, nu sunt pretentioasa deloc la mancare, dar la aperitiv am primit o feliuta mica de branza cu jumatate de rosie si o felie de vanata aruncata peste... ok, vine felul principal o mancare la fel de oribila, niste orez de culoare gri cu varza (amestecat asa, ca un terci) cu carnati. Incerc sa atasez si cateva poze, sper sa reusesc, este prima data cand postez pe acet site.

Bineinteles, nimeni nu a mancat aceasta mancare (nimeni din tot restaurantaul, nu de la masa noastra), probabil acest lucru este sesizat de managerul restaurantului (care apropo este foarte arogant) si pe langa aceste delicateste primim si un platou cu branza, cascaval, ceva prosciuto si salam.

Dupa ora 12 am plecat de acolo...

Pe data de 1 mergem la ski, venim de la ski, bineintles ca omul normal ne dorim sa facem un dus, ghiciti ce, iar NU este apa... Cobor la receptie unde deja era un scandal de nedescris... managerul hotelului nu era acolo, evident... iar se stie de aceasta problema si se va remedia in 30 de minute. Am uitat sa precizez ca pe 31 nu am avut apa de la 17.00 la ora 23.30... e si pe 1 ianuarie cred ca la fel, ne-am spalat evident cu apa plata.

De aceasta data nu mai mergem sa luam cina la fabulosul nostru hotel, mergem la un alt restaurant foarte dragut, ne intorcem, mai stam in lobby la o vorba, timp in care o prietena ne suna ca s-a blocat in baie... ne ducem la receptie, cheie de rezerva nu aveau (deci jumatate de hotel functioneaza cu cartele si jumatate cu chei) - s-a sparat usa de la intrare cu o ranga, dupa si usa de la baie si s-a rezolvat problema...

Neaparat, iar o chestie foarte interesanta la un hotel de 4 stele (apropo la receptie peste tot erau 5 stele) nu au schimbat prosoapele NICIODATA, in 4 nopti, 5 zile...

Intr-un final vine data de 2 ianuarie, incercam sa ne decazam, cei care am mai ramas, o parte dintre ei au plecat pe 1 dimineata la Sofia, acest proces a durat aprox 1h - certuri si in ultima zi, inchiariasem o pereche de bete pentru 1 zi, pt ca le uitasem acasa, le-am platit de 2 ori...

Nu recomand acest hotel, serviciile sunt foarte proaste si angajatii de 2 bani.

Trimis de U82822 in 04.01.17 17:54:17
Validat / Publicat: 04.01.17 18:39:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 996 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (U82822); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 apa plata cu care ne-am spalat pe data de 31 decembire
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 32.00 EUR pe cameră

[04.01.17 18:38:42]

@U82822: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Din câte-i dau seama, este posibil să faceţi parte din acelaşi grup de prieteni de la care mai avem deja un set de impresii din acel sejur - e corect?

• Alte impresii din această RUBRICĂPlatinum Hotel & Casino (ex Perun Lodge) :