Berjaya Beau Vallon Bay Hotel [Beau Vallon]

înscris/ă în 26.10.15
DEC-2016
REGIM MASĂ md

Bun raport calitate / pret

Am ales acest hotel chiar daca nu avea recenzii foarte bune.

Si nu am gresit. Este un hotel bun pentru pretul oferit mai ales daca se face rezervarea cu cel putin 2 luni in avans. Nu este chiar de patru stele dar merita.

Noi am avut o camera deluxe. Acestea sunt in vile situate pe o alee cu palmieri.

Camerele standard si superior nu au balcon si sunt in corpul principal cam gen camin studentesc.

Vilele sunt cu un etaj si au balcon. Incep de la 301 langa piscina si plaja pana la 344 langa parcare si in zona linistita. Nu sunt camere cu vedere la ocean dar gradina este frumoasa.

Mobilierul nu e nou dar sunt bine intretinute si se asigura zilnic schimbarea prosoapelor, apa la 0,5l, ceai, cafea si articole de baie. Lenjeria se schimba la 3 zile sau la cerere.

Micul dejun este bufet englezesc, acelasi in fiecare zi dar suficient de variat.

Personalul e dornic sa va ajute, mai ales daca le dati mici atentii.

Daca aveti o problema sau cerere fiti calmi si insistenti (nimeni nu se grabeste acolo).

Wifi - ul nu merge mai deloc in camere dar e ok langa receptie.

Va recomand o cartela sim locala cu internet inclus daca aveti nevoie.

Cina este cam scumpa si va recomand alte restaurante gen Boat House, Marie Antoinette, La Plage si restaurantul indian de langa acesta.

Miercurea este un targ local cu suveniruri si mancare traditionala la preturi bune.

Bauturile nu sunt incluse la pranz sau cina si sunt relativ scumpe peste tot.

E recomandat sa inchiriati o masina la pret negociat de 30,35 euro. De fapt cam totul se negociaza: excursii, masina, cumparaturile in piata din Victoria si de la tarabe. Noi am obtinut relativ usor un 10% discount si cred ca se putea mai mult.

Va recomand vizitarea insulei La Digue si Parcului national Saint Anne.

Impresii încărcate de marian2 in 02.01.2017 13:44:32

Validat / Publicat: 02.01.17 16:36:00

• A fost prima sa vizită/vacanţă în SEYCHELLES

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (marian2); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 3 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: -4.61520900 S, 55.42726000 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Berjaya Beau Vallon Bay Hotel [Beau Vallon]? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de marian2? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[02.01.17 14:01:44]

@marian2: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 31&ridAnt=75540

• Hotel Berjaya Beau Valon (Jan.2012) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 05.02.16 de dan39 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ