ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.01.2017
ÎNSCRIS: 02.07.12
JAN-2017
2 AD. + 1 COPII

La multi ani Sibiu, la multi ani Romania, la multi ani AFA

Sintem in 2017, la multi ani Romania, la multi ani AFA. Au trecut doar 3 ore din acest nou an inca proaspat si deja... m-am apucat de scris. Probabil ziceti voi omul asta AZE, e ticnit, nu are altceva mai bun de facut in noaptea de revelion??? Cam asa ceva, de mancat am mancat, de distrat m-am distrat, sampania mi l-am baut, pisicile s-au saturat, familia... s-a culcat.

Si cum secundele dintre ani ne-au prins in Piata Mare din Sibiu as dori sa impartasesc cateva impresii despre evenimentul organizat cat si cateva fotografii din primele minute ale noului an.

Dupa o luna si jumatate de Targ de Craciun o parte din casute au fost luate pe sus pentru a face loc evenimentului revelionului. Scena unde urma sa cante artistii a fost amenajata aproape de Turnul Sfatului iar aranjamentele pentru focul de artificii s-a amplasat in partea sudica a Pietei Mari intre Primarie si zona pietonala Balcescu.

In noaptea dintre ani am facut doua plimbari pana in Piata Mare avand in vedere ca nu stau departe de acest loc. La ora 18.00 era aproape pustiu atat Piata Mare cat si Piata Mica. Situatia s-a schimbat la ora 21.00 atunci cand a inceput evenimentul organizat de Primaria Municipiului Sibiu. Au inceput sa cante pe rand Daggu Project, Ana Baniciu, Maxim, DJ Hampu, Domino, Uriah Heep, Carlas Dreams (acesta din urma a cantat si la ora 0.30) Cu cat se apropia ora 12.00 cu atat se aglomera tot mai mult Piata Mare. Nu mai conta nici frigul de -9 grade, chiar daca unele doamne/domnisoare iesite de la anumite petreceri erau destul de sumar imbracate. Chiar in timp ce primarul Sibiului Astrid Fodor numara secundele, o salvare isi facea loc printre multime ca sa ajunga putin mai departe, probabil la un imobil aflat in centrul istoric.

In fine dupa numaratul secundelor o data cu 2017 a inceput si focul de artificii spectaculos care a durat 15 minute. Multi ajung in piata doar pentru a admira acest foc de artificii. Se vede altfel de aproape. Atmosfera generala a fost placuta, nu super-aglomerat, multimea de oameni s-au purtat in mare parte civilizat, de si am observat pe cativa care si-au spart sticlele de sampanie.

Si daca tot sintem in noul an urez tuturor AFA-istilor un

AN NOU 2017 FERICIT SI BOGAT IN EVENIMENTE TURISTICE!

Webmaster, la multi ani si o rugaminte pentru atasarea clipului video la inceput: ABBA:Happy New Year

youtube

Trimis de AZE in 01.01.17 02:36:09
Validat / Publicat: 01.01.17 12:40:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SIBIU.

VIZUALIZĂRI: 951 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 La multi ani 2017

[01.01.17 10:55:00]

------

p.s.La mulți ani din partea noastră!

elviramvio
[01.01.17 12:45:19]

@AZE:

La multi ani! Echipa tehnica a avut intaietate cu urarea.

Un an bun sa ai!

Zoazore
[01.01.17 12:50:52]

@AZE: La mulți ani, AFA! La mulți ani, @AZE!

Să avem un 2017 superb!

Dan&Ema
[01.01.17 12:51:49]

@AZE:

La multi ani! Sa vina un an bun cu sanatate si calatorii frumoase. Si articole multe si bune pe AFA. Sibiul este alaturi de Sighisoara orasul meu de suflet.

Am vizitat Targul de Craciun de la Sibiu in decembrie 2015 si mi-a placut mult. Cu siguranta voi reveni si in 2017 in Sibiu.

Numai de bine!

[01.01.17 13:12:29]

@AZE: La Multi Ani! Cu multe bucurii alaturi de toti cei dragi. Pozele sunt minunate iar votul chiar daca e simbolic e acordat cu mare drag.

crismis
[01.01.17 13:14:18]

@AZE: La multi ani frumosi si fructuosi!

Rodel
[01.01.17 13:18:03]

La Mulți Ani, Aze! La Mulți Ani tuturor!

Safta Radu
[01.01.17 13:58:21]

La mulţi ani, AZE! La mulţi ani, AFA! Să aveţi un an remarcabil!

NAZARICA
[01.01.17 19:40:40]

@AZE: Si uite-asa, datorita tie, am fost si la Sibiu, la cumpana dintre ani! Multumesc pentru atmosfera si focurile de artificii! LA MULTI ANI, AZE, cu sanatate si entuziasm!

mprofeanu
[01.01.17 21:00:16]

@AZE: La mulți ani AZE, La mulți ani AFA!

Să fim sănătoși, la pungă groși și să călătorim cât mai mult!

roth
[04.01.17 21:45:57]

Aproape un rw live? buna treaba si frumos narat. Asa ziceam si eu sa merg o fuga la focul de artificii oferit de primariea Bucuresti, dar dupa ce am primit o poza a zonei facuta de pe blocul Union m-am razgandit instant. Ziceai ca toti locuitori orasului vor sa fuga undeva departe. Totul blocat de masini, iar la 20-30 min cica era o linisteeee.

La multi ani!

crismis, Dan&Ema, elviramvio, mishu, mprofeanu, NAZARICA, Rodel, roth, Safta Radu, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂFestivaluri, evenimente temporare în Sibiu: