ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.12.2016
DIN: Brăila
ÎNSCRIS: 11.01.14
DEC-2016

Craciun la munte!

Buna ziua, cam ce s-a scris pe AFA despre acest hotel este adevarat, am achizitionat pachetul de Craciun ptr. doua familii de luna trecuta la un pret bun... daca era cum trebuia ptr. pensiune completa...

Am ajuns pe la 13.30, cazarea s-a facut repede, nu au fost probleme, stiam ca o sa intram cu cina asa ca am servit pranzul in restaurant contra cost, preturi cam piperate, dar asta e... rest. 4 stele... aproape ok...

Cum a scris si Budini din Buc. asa este, pe toata durata sejurului aceeasi mancare, la cina ca si bautura a fost apa minerala si plata, si doua carafe de vin (la 1 litru) vin la cutie..., una alb si una rosu, daca mai doreai mai comandai (30 lei carafa), nici macar un suc la copii, asta la o masa de 12 persoane din care 2 copii. Am crezut ca asa este la cina din 23 si 24, dar la cina festiva la fel... rusinos... La cina festiva din 25 s-a servit doar doua feluri de mancare si bautura la fel cum v-am spus, nici macar un fruct sau ceva ca ptr. masa de Craciun. Am cerut explicatii (un coleg de la masa) ptr. bautura, cam cat revine de pers. la o carafa de vin iar ospatarul, dragut de altfel, a spus ca el nu are nici o vina si ptr. asta am mai primit 0,5 l de vin, oricum manager nu am vazut ca sa te poata lamuri... rusinos si dezamagitor.

In rest ca si hotel este ok, curat calduros, piscina si sauna ok., tenis de masa (20 lei ora) remy, table, sanie toate cu plata bineinteles, la bar cu plata totul (o cafea 9 lei, o bere 10 lei, un suc 8 lei).

Management foarte slab, pacat ca hotelul este foarte frumos si cu multe facilitati.

Aaaa era sa uit, masa de pranz in ziua Craciunului, intr-adevar s-au taiat 2 porci, la protap, unde stateai la rand ptr. o friptura direct de la sursa, la mese pe platouri, niste carnaciori, branza de burduf, sunca si ceapa rosie, toate reci ptr. ca s-a servit pranzul afara la -10 -12 grade...

Ca si statiune foarte linistita si cu peisaje frumoase... Acum fiecare ce-si doreste de la o vacanta, eu as mai merge aici la vara dar fara pensiune completa, eventual doar cu mic dejun. Vacante frumoase sa aveti!!!

Trimis de costeldobre in 29.12.16 21:01:15
Validat / Publicat: 29.12.16 22:30:37

VIZUALIZĂRI: 2904 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (costeldobre); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 din balcon

Hotel O3zone*
    [02.02.17 15:04:08]

Stimate Dl. D.,

Vă mulţumim pentru împărtăşirea experienţei. Este foarte important opinia clienţilor pentru îmbunatatirea serviciilor oferite de hotel.

Ne bucură faptul că aţi considerat Hotelul O3zone călduros şi curat. Ne dăm toată silinţa ca să oferim oaspeţilor noştri o ambianţă impecabilă şi cât mai plăcută.

În privinţa diversităţii meselor ne-aţi cam derutat, deoarece avem foarte mare grijă, ca bufetul nostru să fie cât se poate de variat în timpul unui sejur. Meniul complet îl puteţi citi chiar aici:

Cina din 23. Decembrie, bufet suedez: salată grecească/post, ruladă Ştefania, cotlet de porc pane, pulpă de pui cu miere, ficăţei de pasăre prăjiţi, paricaş de soia, cartofi cu ceapă, legume grill, mămăligă, salată de castraveţi, gogoşari în oţet, salată de varză proaspătă, salată de roşii, cub cocos, cremşnit franţuzesc cu mac.

Prânzul din 24. Decembrie, bufet suedez: ciorbă de perişoare cu zeamă de varză, ciorbă de legume, ceafă de porc la grătar, papricaş de pui unguresc cu găluşte, file de peşte în crustă de mălai, paste cu ciuperci şi sos de roşii, broccoli şi conopidă prăjită, orez cu mazăre, legume mexicane, cartofi natur, castraveţi în oţet, salată de sfeclă, salată de varză cu morcovi, salată asortată, cuib de viespe, găluşte cu prune şi sos de vanilie, mere coapte.

Cina din 24. Decembrie, bufet suedez: humus, caltaboş, tobă, sângerete, piftie, salată orientală, sărmăluţe/sărmăluţe de post, cotelt ţigănesc, friptură de porc festiv, coaste afumate prăjite, ruladă de porc de casă, cârnaţi, şniţel soia, cartofi piure, legume asortate înăbuşite, mămăligă, murătură de casă, salată de varză cu mărar, gogoşari în oţet, salată de castraveţi şi roşii, prăjitură Vargabéles, cremă mascarpone cu fructe, beigli cu nucă şi mac.

Prânzul din 25. Decembrie, în aer liber: platou rece tradiţional: jumări, cârnati afumaţi, slănină de casă, brânză, telemea, ceapă roşie. Porc la proţap, cartofi la cuptor, murătură de casă, pâine cu cartofi coaptă la cuptor, afinată, vin fiert.

Cina festivă din 25. Decembrie, cu servire la masă: păstrăv la grătar cu verdeţuri aromate şi sos de lămâie, cartofi cu unt şi pătrunjel, mujdei, muşchiuleţ de porc cu bacon, piept de curcan cu prune confiate şi sos de portocale, piure de cartofi cu ţelină, morcovi baby, salată verde, felii tort ciocolată.

Ni se pare firesc, că la un bufet suedez se oferă mai multe variante de mâncare, iar la o cină festivă cu servire la masă se servesc preparate mai speciale. Tot aşa de firesc este şi faptul că sacrificarea porcului se poate organiza numai în aer liber, dar suntem mereu deschişi să oferim alte posibilităţi celor care nu vor să servească masa afară.

Copii Dvs. nu au primit sucuri la masă, dar au beneficiat de gratuitate la cazare şi la mese şi au primit cadouri de la Moşul hotelului. Întrebările Dvs. în legătură cu băuturile puteaţi să clarificaţi cu managerul de seviciu, care vă stătea la dispoziţie pe tot parcursul sejurului. Trebuia doar să întrebaţi de manager de la oricare angajat al hotelului.

Bineînţeles suntem deschişi în continuare la părerea clienţilor noştri cu excepţia aspectului să organizăm pârlilea porcului în incinta hotelului. Vă aşteptăm cu drag data viitoare.

Cu consideraţie,

Echipa O3zone

NB Hotel O3zone* este (sau a fost) reprezentant al unității
    RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][3 voturi]
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    costeldobreAUTOR REVIEW
    [02.02.17 16:03:14]

@Hotel O3zone: Bună ziua, cred că am și eu un drept la replică: am citit meniul complet pe care l-ați prezentat, pe hârtie arată bine dar vă spun că nu a fost chiar așa, dacă veneai mai târziu la masă erau cam goale...,

despre copii nu știu ce gratuități au avut, noi am fost cu fata noastră care are 20 de ani și a plătit bilet întreg și a plătit sucul...,

în legătură cu băuturile am întrebat de manager și mi s-a spus că nu este,

iar cu tăierea porcului este ok, nu v-a solicitat nimeni pârlirea porcului în incinta hotelului, am înțeles☺☺miștoul..., dar nu cred că dumneavoastră ați servit masa de Crăciun afară la-12°, dar dacă ați așezat mesele afară era logic că nu aveai unde să servești masa decât acolo.

Și da aș mai veni dar vara și nu cu un pachet că ăsta, poate m-am înșelat eu... sper...

Cu stimă!!!

costeldobre, Hotel O3zone*