ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.03.2010

Extrem de nemulțumit

Dezastru

Totul un esec.

Nota webmaster22: Impresiile au fost competate de autor prin urmatoarele:

Skanes el hana din Monastir un hotel pe moarte

Patru stele cica gandaci in camera in restaurant pe mese in paharele in care erau paiele receptia restaurantu plin de muste.

Camerele mizere cu mocheta de acum 30 de ani murdar JEGOS.

Mancarea la all inclusiv era de 3 feluri care iti era trantita in farfurie din ce doreai tu dar cat vroia el! Copiii mei in 10 zile au manct doar cartofi pai spagete si oua! Cand am ajuns in Ungaria nu mai reusau sa se sature!

Noaptea 12 cand am ajuns in hotel nici macar nu puteai sa cumperi o sticla de apa ca totu era inchis. Mentionez ca apa la robinet nu era potabila!!!

In piscina hotelului indivizii dubiosi faceau baie si se legau de fete, mentionez ca fata mea avea 12 ani atunci si am sesizat conducerea care nu a luat nici o masura!

Mergand cu agentie din Ungaria noi am primit 10% din pretul excursie dar cu aceasi agentie dar cu filiala in Romania nu au primit nimic!

Nu se sfiau sa-ti ceara bacsis dar nu-ti ofereau nimic!

Trimis de mandi in 19.03.10 13:15:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TUNISIA. A mai fost în/la: da

VIZUALIZĂRI: 2328 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mandi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Admin [19.03.10 13:34:52] »

mandi: acesta NU e un review, ci mai degraba un contra-exemplu - ceva de genul "uitati cum NU trebuie scris un review pe acest site": P

PS: daca completezi repede-repede ceva detalii (asa cum atat de frumos ai facut-o la "Delphin Botanik", sterg la fel de repede-repede remarca mea de mai sus...

webmasterXY* [19.03.10 13:50:42] »

Am adaugat impresiile scrise de autoare ca ecou la un alt hotel .

Dragoș_MD [19.03.10 13:51:02] »

pai de aia se si intituleaza "Dezastru"! omu' si-a spus necazul, intr-o indignare ce l-a impiedicat pana si sa mai puna o virgula! oricum, facand o "filtrare" a textului, exista suficienta informatie si motivare a notarii. parerea mea...

mandi [21.03.10 16:14:24] »

Detalii cum ar fii? Facea fiica mea dus si incepea sa tipe in disperare vazusese un gandac ! Nu dormeam cu lumina stinsa sa nu ajunga gandaci in pat! Cand au plecat niste oradeni de-ai nostri mi-a venit sa plang ca vroiam acasa ! Unicu lucru frumos a fost mediterana de care nu s-au atins tunisieni! Si nu mai revin pt ca nu am ce spune !

mandi [21.03.10 16:19:52] »

Multumesc Dragos, asa este, nici nu vreau sa imi aduc aminte de acest hotel! Vor trece ani buni pana voi alege inca odata Tunisia!

ancamariagadea* [21.03.10 19:11:23] »

Imi pare sincer rau pentru experienta traita DAR:

In primul rand, inainte sa mergem intr-o alta tara ne informam temeinic despre tot ce se poate. Tunisia nu este o tara europeana, calificativele hotelurilor nu sunt identice cu cele de la noi! Acest lucru este precizat la orice agentie de turism, in orice contract cu turistul. Si eu am fost in Tunisia la 5*, dar m-am informat si stiam din start ca sunt 3*+ si am avut atunci asteptari de 3*, nu de 5*. Mancarea lor este foarte diferita de a noastra, si acesta este un lucru stiut. Daca vrem mancare "ca la mama acasa" aceea se poate gasi doar acasa. Si apa... pai peste tot scrie ca apa in Tunisia nu este potabila! Noi am citit acest lucru inainte de a pleca, pe internet, ne-au spus la agentie, ne-a spus si ghidul. De unde sa aiba apa, din desert? Lor izvoarele le cam lipsesc. Desalinizeaza apa si o folosesc, evident, doar pentru menaj... Asta e, se intampla si la case mai mari. De exemplu, nici in Santorini nu exista posibilitatea de a face apa potabila si atunci, cea de la robinet o folosesti doar pentru menaj iar pentru baut trebuie cumperi apa imbuteliata. Nu vreau sa intru in polemici, este o parere personala pe care am dreptul sa o exprim.

A nu se intelege gresit! Cand este vorba de mizerie... sunt si eu revoltata si empatez cu cei in cauza, insa nu e drept sa judeci o tara, per total, pentru ca nu ti-a placut hotelul. Ati fost in excursia de 2 zile in desert? Este ceva deosebit. Ati vizitat partea de nord, capitala, frumosul orasel Sidi Bou Said sau Cartagina? Tunisia inseamna o alta cultura, alte obiceiuri, altfel de oameni. trebuie sa apreciem si ceea ce au bun...si au multe! Mie frazele "Unicu lucru frumos a fost mediterana de care nu s-au atins tunisieni! Si nu mai revin pt ca nu am ce spune!" mi se par mult prea dure in a judeca o tara si oamenii sai. Stiti ca Tunisia sta de 100 de ori mai bine la capitolul turism si infrastructura decat noi???

Inca o data, nu trebuie sa va suparati, nu contest ceea ce spuneti, legat de curatenie sau calitatea manacarurilor, acestea sunt de condamnat dar... va rog, nu condamnati o tara in intregul ei si oamenii sai doar pentru ca nu ati ales hotelul potrivit. E pacat.

Pentru mine, de exemplu, experienta in Tunisia a fost una inedita. Nu am beneficiat de lux la hotel dar a fost curat, m-am bucurat sa incerc preparatele specifice (nici gratarele nu au lipsit) si zecile de salate. Intr-adevar, sunt ahtiati dupa bacsis (ca in multe tari islamice) dar nu am simtit vreo presiune in acest sens. Am studiat obiceiurile, locurile deosebite (atat de diferite fata de Europa), oamenii unei alte culturi si m-am intors mai bogata decat am plecat datorita experientelor inedite traite acolo. Am ramas impresionata de cum pot tunisienii sa valorifice din punct de vedere turistic absolut tot ce au: mare, istorie, desert, dromaderi, etc.

mandi
Alte impresii din această RUBRICĂSkanes El Hana: