Vila Ianis (unitate neclasificată)

06.12.2016
Avatar Mani
DIN Târgovişte [DB]
înscris/ă în 06.12.16
DEC-2016
REGIM MASĂ Fara masa
1400 lei/vila/2 nopti

Asa NU!

Vila Ianis este perfecta daca vrei sa-ti testezi limitele rabdarii.

Pentru ca prima impresie conteaza intotdeauna, gazda a vrut sa lase una memorabila: ne-a asteptat sa ne ceara toti banii pentru cazare, desi virasem in contul firmei un avans de 25% inca de cand am facut rezervarea. Apoi, ne-a atentionat sa nu mergem incaltati, desi era gresie peste tot.

Nu am putut sa nu observam dulapul baricadat cu un profil metalic si cu un lacat (chiar langa scara), dulap ce tinea bine ferecate lenjeriile de pat (una chiar lipsea pe patul de la mansarda). Nici vitrina frigorifica din living, de asemenea incuiata, in care se lafaiau niste pete mari, probabil de la caserolele pentru gratar ale unor inaintasi pierduti in negura timpului.

Canapeaua de piele se sprijinea pe niste caramizi sparte, capacul la WC se exfoliase de batranete, scurgerea de la dus era cam gatuita, iar rugina ranjea pe langa cabina.

Dotarile lasa de dorit: nu sunt bureti de vase sau saci de gunoi.

Sa nu mai lungim vorba, la final gazda a venit sa ne ceara sa caram un frigider model anii '80 intr-o cladire din curte si nu ne-a dat buletinele pana nu a verificat daca e totul in ordine.

Pacat de amplasare (chiar la intrarea in Bran), de peisaj si de curtea generoasa. Prin urmare, nu va recomand sa mergeti acolo. O faceti pe banii (700 lei pentru 6 camere pe noapte) si pe nervii dumneavoastra.

Impresii încărcate de Mani in 06.12.2016 21:59:50

Validat / Publicat: 06.12.16 23:00:49

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mani); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2

[06.12.16 22:59:24]

@Mani: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Vila Ianis, BRAN" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 22&ridAnt=75241

- elviramvio
[07.12.16 07:01:00]

@Mani:

Acum, facand haz de necaz, gazda v-a vazut tineri si banuiesc frumosi si cum nu avea pian, a gasit un frigider de epoca.

Cat despre buretele de vase, multumeste-i ca nu v-a dat, daca nu e nou, e boala curata la cati "locatari"stau in si pe el.

Povestea ta este o buna dovada ca cei ce trebuie sa controleze pensiunile, nu-si fac treaba sau poate o fac prea bine doar cand iau spaga.

- Mani
[07.12.16 18:02:49]

@elviramvio: :)) Ma gandesc ca nu e mare investitie sa pui un burete nou la fiecare serie de turisti. Dar cand atragi atentia sa nu ramana lumina aprinsa afara ca vede fiul de peste drum... Economie la sange!

pagină generată in 0.0701820850372 sec