ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.12.2016
DEC-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 14_11

încărcat de pe telefon!

La Ștrand în Dobrinishte

Am vrut să vizităm Bansko și iarna, deoarece am poposit vara de 2 ori la întoarcere din Grecia și vroiam să vedem măcar 50 % din chestii deschise, vara fiind cam pustiu. Ghinion, sezonul a început sâmbătă pe 3.12., noi venind pe 01. am regăsit pustiul din vară minus treizeci de grade.

Perfect, dar ce facem? Slipuri aveam, dar la hotel piscina se deschidea duminică, la plecare... de aici și prețul 87 euro 3 nopți, ap. cu 2 dormitoare, suspect de mic, deși la căutare piscina era bifata ca deschisă. Obișnuiți cu surprizele bulgărești nu ne-am agitat.

Tanti care ne-a deschis hotelul, că nu mai era nimeni cazat acolo, zice să ne ducem la Dobrinishte. Aaa, ok am fost in august și am stat vreo 5 ore la ștrandul de acolo, unde a fost aproape perfect, in sensul că era plin de lume, dar piscina mare era cam liberă, lumea stătea la soare mai mult. Noi 4 disperați după apă eram stăpânii ei. Bine bine dar oricât de mult mă gândeam nu îmi aminteam să aibă piscină interioară... or fi facut-o în 3 luni, zic hai până acolo să vedem, site ul lor zicea că e deschis.

Acolo nicio mașină în parcare, ușa deschisă, hai să întreb. Otvoreno e??? Daaa, la jacuzzi afară, aburi frumoși, nimeni in apă... e și saună jos, gata zic dezechiparea și săriți că poate vine autocarul de babalaci la sanatoriu. Piscina mare era totuși cu apă rece, izvoarele probabil că fac față vara, unde erau cam 30 grade în apă, la 27 afară și era foarte plăcut. În jacuzzi... nebunie, apa caldă, masajul la coloană cu jeturile m-a îndreptat de tot. Am intrat pe la 13.00-am mai ieșit la 16.00 când s-a dus soarele și a început foamea.

Am revenit și sâmbătă dar au venit vreo 12 persoane și nu a mai avut farmecul de a fi singur cu familia, parcă o inchiriasem... Prețul 10 leva adult, 6 copil, vara era mai mic, parcă 8_4. Distanța până la Bansko 8 km. Merită încercat.

Trimis de bujorel in 06.12.16 21:59:00
Validat / Publicat: 07.12.16 08:43:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2792 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bujorel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Zoazore [07.12.16 13:40:45] »

@bujorel: Nu esti cu toate tiglele pe casa, bujorelul mamii! (asta-i de bine!). Esti total! P01 e superba!

Acum... sunteti toti bine, sanatosi? N-ati racit?

bujorel [07.12.16 19:47:28] »

@Zoazore: Deloc, dimpotriva, soția a scăpat de răceală, iar copiii vor să ne întoarcem...

Zoazore [07.12.16 19:52:03] »

@bujorel: Oook! Felicitări! Bravo vouă!

Aurici [08.12.16 12:25:47] »

@bujorel: Foarte tare experiența! Mulțumim pentru pont.

Dar asta,

săriți că poate vine autocarul de babalaci la sanatoriu

nu mi-a plăcut. Ia mai uită-te tu pe la casetuțele tehnice și vezi câți ne îndreptăm spre categoria aia de care ești tu oripilat. Ce-i mai tare, e că se ia... nu scapă nimeni.

Nu trebuie să justifici nimic pentru că te-am perceput cum trebuie, nu cred că ai zis-o cu răutate, ci doar ești haios. Dar am vrut să fac și eu un comentariu și mi-a fost la îndemână să mă leg de asta

Aurici, bujorel, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Bansko: