ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.12.2016
DIN: iasi
ÎNSCRIS: 01.12.09
JUL-2016

Hotel Tainaro

Despre frumusetile insulei Evia si drumul pina aici s-a tot scris si au scris oameni muuult mai talentati decit mine, deci ma voi rezuma la descrierea hotelului pentru ca dupa parerea mea are un raport calitate/pret foarte bun.

Este un hotel micut, cochet, are doar 3 etaje dar este dotat cu lift, unul foarte silentios. La parter este o sala de mese unde servim masa de dimineata, inclusa in pret. Parcarea gratuita este chiar peste drum de hotel.

Nu gasesti aici luxul de pe lume dar cu siguranta gasesti tot ce trebuie (daca nu esti prea pretentios). Camerele desi sunt micute sunt dotate cu tot ce ai nevoie: baie cu dus, balcon mare, aer conditionat, televizor, frigider, dulap (cam vechi), doua paturi de o persoana foarte comode.

Eu zic ca toate astea si mic dejun inclus pentru doua persoane (ceai, cafea, lapte, suc de portocale, unt, gem, oua, sunca presata, chec) la pretul de 22 euro/noapte dau un raport calitate/pret foarte bun. Daca mai adaugam si faptul ca este situat la 150 de metri de plaja si de locul unde se scurg izvoarele termale in mare... la citeva sute de metri de faleza animata plina de terase si magazine, deci intr-o zona linistita...

Mai departe las fotografiile sa vorbeasca...

Trimis de mario 110 in 05.12.16 20:36:48
Validat / Publicat: 06.12.16 09:19:18

VIZUALIZĂRI: 2667 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mario 110); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 plaja... una din ele

webmaster26 [06.12.16 09:18:55] »

@mario 110: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "Tainaro Hotel [Loutra Edipsou], EVIA [EUBEEA]" (nou-creată pe sait)

mishu [06.12.16 10:32:00] »

@mario 110: O recomandare utila si niste poze minunate. Felicitari, votat cu mare drag.

mario 110 [06.12.16 18:44:43] »

@webmaster26: buna seara

da, e vorba de cladirea din dreapta cum privesti poza, cea care este cu coltul de la strada taiat (pe acolo este intrarea).

daca intrati pe google map in street view, are la intrare un opel corsa negru.

mario 110 [06.12.16 18:48:04] »

@mishu: multumesc mult, sunteti o draguta.

calatorul [07.12.16 21:34:31] »

@mario 110: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele insotitoare lamuritoare, eu le/as fi explicat pe toate ca sa vorbeasca singure. Pentru ca inca nu am ajuns pe Evia m/am oprit curios la P15, foarte frumoasa si interesanta, ca multe altele dintre cele postate.

mario 110 [08.12.16 08:00:53] »

@calatorul: multumesc pentru aprecieri; P15 (Acropole), P16 si P17 sunt din Atena; am omis pur si simplu comentariile, o scapare a mea. scuze.

calatorul [08.12.16 09:12:31] »

@mario 110: Si eu multumesc pentru raspuns, acum sunt lamurit, eram mirat sa vad coloanele alea de la intrarea pe Acropole insotind descrierea insulei Evia si surprins sa aiba asemenea constructii si acolo, mai ales ca relatarea nu vorbea nimic despre Atena. Si daca poza e asa recenta inteleg ca au scos schelele de pe coloanele de la intrare, care erau intr/o mare renovare cand am fost eu ultima data.

Felicitari pentru excursie si toate cele vazute, de la Acropole la Corint si calatoria cu ferry spre Thassos cea insorita.

aritina [14.01.17 17:55:04] »

@mario 110: buna. te rog spune-mi prin ce agentie ati fost in evia? Eu nu gasesc prea multe oferte pentru evia, imi place ce vad si ce spuneti si imi doresc tare mult sa ajung acolo, multumesc

mario 110 [14.01.17 19:37:39] »

@aritina: nu am fost prin agentie; am facut rezervarea prin booking.com si transportul cu auto. pentru detalii stau la dispozitie oricind.

mario 110 [14.01.17 19:58:22] »

@aritina: chiar acum gasiti exact aceeasi oferta care am prins-o eu anul trecut (22 euro/ noapte cu mic dejun inclus / camera dubla, in luna iulie). acum 2 saptamini nu era aceasta oferta. concediu placut. booking.com

aritina [24.01.17 11:11:50] »

@mario 110: multumesc!

aritina [01.02.17 16:58:57] »

@mario 110: am rezervat la hotel ilion, stiti ceva despre el?

mario 110 [01.02.17 19:36:36] »

@aritina: eu nu am fost la acest hotel dar din ce am vazut pe booking, este super, are cam tot ce ti-ai putea dori; bineinteles, si pretul este pe masura, comparativ cu celelalte preturi din statiune. ce pot eu sa va spun, este situat pe o strada linistita si totusi aproape de faleza.

va doresc concediu placut.

aritina [02.02.17 11:12:53] »

@mario 110: multumesc!

liviukia [29.05.17 14:51:54] »

@mario 110:

buna

dorimi si noi sa mergem in aceasta vara... ai putea sa-mi spui numelele hotelui. Ai rezervat pe Booking?

mario 110 [30.05.17 11:10:52] »

@liviukia: Numele hotelului este Tainaro si da, rezervarea am facut-o pe booking.

Concediu placut, zile cu soare.

aritina, liviukia, mario 110, mishu

• pagină generată în 1.8663620948792 sec