ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.03.2010
ÎNSCRIS: 17.03.10
JUN-2009
2 AD. + 2 COPII

Ceva de vis!

A fost un vis foarte frumos!

S-a cam spus tot de acest acest hotel! Poate ar mai fi de spus ca curatenia se face toata ziua pe aleile hotelului dezinsectia camerelor si a gradinii se face odata pe saptamana.

Beneficiezi gratuit de autobus catre Alanya si Side cu inscriere prealabila la receptie.

Poti vizita hotelurile din lantul Delphin gratuit si petrece acolo cateva ore si servi masa si bauturi.

---------------Nota webmaster22: Impresiile au fost competate de autor prin urmatoarele:

Am ajuns in hotel insotit de ghid la intrare in hotel ne-a intampinat o masa cu bauturi racoritoare fructe si rahat turcesc .Ghidul ne-a cerurt vaucherul si ne-a invitat sa luam loc in urmatoru minut ospatara de la looby bar a venit sa ne intrebe cu ce ne poate servi, intre timp am primit bratarile si formularele de competat, cam in 15 minute am fost cazati insotit de belboy!

In camera am sesizat ca minibaru nu era reumplut si am anuntat la receptie ,fiind seara am plecat la cina cand ne--am intors in camera in usa ne-au fost asezate produsele din minibar.

Seara copii au facut prima intalnire cu facilitatile oferite de hotel pt ei au fost incantati fascinati desi aveam in urma un drum de 12 ore ne erau obosit erau extaziati de luna park si de cocktelurile care le era servit. A doua zi dimineata au avut a doua surpriza cu toboganele care le stateau la dispozitie .

Pe mine ma surprins varietatea de bere 3 efes la sticla +efes la halba+becks la halba restu cum ar fii ospataru care se plimba cu cafea ceai bere suc castraveti morcovi le stiam de trei ani cand am fost prima data.

Dupa masa cand ne-am intors in camera ne-a asteptat inca o surpriza din partea hotelului cu multumiri ca am ales a doua oara lantul Delphin o sacosa de plaja un tricou si o invitatie la relatii cu publicu unde am primit un card de fidelizare.

Respectul lor fata de turistu roman : fiind peste 300 de persoane in perioada respectiva au adus de la relatii cu publicu o persoana basarabeana Alexei care sa faciliteze comunicarea desi la receptie era Suna care era vorbitoare de romana.

In urmatoarele zile ospatari au primit un biletel in care erau diferite expresii in romana ca sa poata multumi turistii romanii!

Hotelul avand o gradina mare in vreo doua serii la intrarea in restaurant am fost intampinati cu un fir trandafir pt fiecare femeie .

Mie mi-a placut la ora pranzului veneau cu prosoape inghetate si apa cu gheata cu petale de trandafirii si isi cerea voie sa te poata uda era foarte revigorant!

In ultimele zile avand un sejur de 14 noptii pe masuta de la plaja ne puneau trandafiri. Ne-am simtit rasfatati si respectati!

Dupa cum se vede la cazare nu am dat procendajul maxim datorita marimii camerelor si a mobilierului care era reconditionat dar curatenia era la cote maxime de la aranjatul fardurilor pana la petale de trandafirii si diferite aranjamente pe pat. prosoapele erau schimbate zilnic , gelu de dus lotiunea de corp ,samponu de par, trusa de ace, servetelul de lustruit pantofii erau realimentate zilnic precum si minibarul si cosul de fructe.

Nu am ce sa le reprosez! Le multumesc ca m-au respectat si concediu perfect!

MULTUMESC BOTANIK!

Trimis de mandi in 18.03.10 21:15:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: antalya

VIZUALIZĂRI: 2237 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mandi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.03.10 21:23:41]

@mandi e adevarat ca s-a tot spus de acest hotel dar este bine ca fiecare sa-si spuna propria lui parere .

Dupa cum ai vazut parerile despre un hotel pot fi destul de impartite asa ca poate iti gasesti timp sa ne dai mai multe detalii despre acest hotel si experienta ta traita acolo (eventual poti atasa si poze).

O poti face prin intermediul ecourilor si noi le vom adauga la review.

[18.03.10 23:32:36]

Ok! Am ajuns in hotel ............................continuarea ecoului o regasiti in cadrul review-ului

[18.03.10 23:43:51]

Felicitari mandi ! Primele puncte pe deplin meritate vin de la mine.

[18.03.10 23:56:45]

webmastr22 primele puncte ar trebui sa le trimiti la Botanik eu am fost doar beneficiara serviciilor pt care le multumesc. Trebuie sa-ti spun ca am avut si concediu esuat in Tunisia despre care nu vreau nici sa-mi amintesc si de atunci nu mai merg in concediu decat la sigur! Si nu mi-as permite sa-l recomand sa treaca si altcineva prin ce-am trecut eu in Tunisia!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [19.03.10 00:01:14]

Pai chiar te rugam sa ne povestesti si despre concediul esuat in Tunisia, tocmai pentru a sti si alti utilizatori ai siteului de ce sa se fereasca.

[19.03.10 00:23:23]

mandi m-am gandit ca putina muzica este binevenita alaturi de randurile scrise de catre tine, insa daca nu-ti place sau ai alta propnere,putem schimba!

[19.03.10 00:26:22]

Chiar vrei! Skanes el hana din Monastir ........continuarea ecoului o regasiti in cadrul review-ului la hotelul Skanes El Hana

click aici

[19.03.10 00:34:44]

DA multumesc pentru muzica ! Anul asta ma intorc la Botanik in septembrie inainte voi expermente Diva in iunie!

[19.03.10 00:34:55]

mandi pentru vacanta din Tunisia este mai bine sa scrii un review distinct la rubrica destinata hotelului putand astfel sa-l si notezi.

click aici

[19.03.10 00:38:08]

NU daca vrei transferal tu eu i-am raspuns la Andox!

[19.03.10 00:59:06]

Daca vrei sa-l mut trebuie sa initiezi un review distinct la hotelul Skanes El Hana in acelasi mod cum ai facut aici cu Botanik.

Poti da click pe linkul de mai sus care te duce direct la hotelul din Tunisia.

cosminp
    [19.03.10 09:24:10]

cat a costat si ce ai fost. masina sau avion?

[19.03.10 10:07:44]

Cu avionu de la Cluj 3100 de euro cu taxe.

maimerg
    [19.03.10 12:28:48]

buna mandi poti sa mergi cu incredere la diva a e superrrrrrrrr noi am fost la delphin deluxe dar am avut acces si la diva fiind situate unul langa altul ,le desparte doar un teren intravilan (boscheti)dar in rest e o k

maimerg
    [19.03.10 12:29:33]

scuze la delphin palace coleection deluxe din lara

[19.03.10 13:11:12]

Multumesc! ai putut merge nelimitat dintr-un hotel in altul?

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [19.03.10 13:34:47]

Pana la ora 18 poti intra in hotel dar nu te da nimeni afara dupa ora asta daca vrei sa stai mai mult . Dar servicile sunt aceleasi . Foarte bune

Daca dai click pe numele meu o sa gasesti impresiile de la Diva

cosminp, maimerg, mandi
    Alte impresii din această RUBRICĂBotanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar]: