SUS

Luxe Kutaisi Hostel (unitate neclasificată)

13.11.2016

la PMM* = 10 GEL

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Un hostel decent in Kutaisi

Urmare de aici

Hostel Luxe Kutaisi (situat in Kutaisi pe Irakli Abashidze St. 10a) poate asigura o cazare decenta pentru o noapte, la nevoie (foarte util daca, de exemplu, aveti avion din Kutaisi dimineata devreme si trebuie sa ajungeti la aeroport in cursul noptii). Aici trebuie mentionat ca cladirea aeroportului din Kutaisi este mica, seamana destul de bine cu aeroporturile din Romania anilor '90, iar holul de la intrare unde se face check-in-ul e foarte mic si aglomerat, fara macar o banca pe care sa te poti aseza daca ai ajuns prea devreme.

Preturile de cazare in Hostel Luxe sunt decente: 30 euro pe camera de 5 persoane pe noapte. Hostelul asigura la cerere transfer gratuit la aeroportul Kutaisi. Noi am comandat transferul pentru ora 3 noaptea si a fost ok. Distanta pana la aeroport este de aproximativ 20 km, dar deplasarea dureaza 30 - 40 min in conditii bune de trafic.

Hostelul are cateva camere situate la etajul al doilea dintr-un imobil. Pentru transportul bagajelor exista un lift care functioneaza cu moneda de 10 tetri (0,1 lari) echivalentul a aproximativ 20 bani.

Camerele standard au 5 paturi, baie proprie cu dus, chicineta utilata si loc de servit masa. Mobilierul este nou, modern, confortabil. Camera, baia si chicineta au fost foarte curate. Incalziea (fiind toamna tarzie) pe baza de aer conditionat - a functionat bine. Camera noastra mergea foarte bine pentru o familie intrucat cele 5 locuri in paturi au fost in felul urmator: un pat supraetajat, un pat simplu si un pat dublu. Patul dublu era o idee cam stramt pentru doi adulti dupa parerea mea.

Trebuie mentionat ca (din ce am observat eu) cel putin o parte din camere nu pot fi inchise cu cheia de la exterior, lipsind "broasca" usa are doar sistemul de blocare din interior - deci daca dupa cazare grupul vrea dintr-un motiv sau altul sa iasa in oras, cineva trebuie sa ramana in camera sa pazeasca bagajele. Noi am stat doar o noapte, presupun ca pentru cei care stau mai multe nopti or fi avand o metoda de a lasa bagajele undeva in timpul zilei, intrucat pareau serviabili si bine organizati.

Impresii încărcate de emp in 13.11.2016 18:09:37

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 13.11.16 / 19:03:18

VIZUALIZARI: 475

A fost prima sa vizită/vacanţă în CAUCAZ

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (emp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  14600 PMA (din 18 voturi) nota2

[13.11.16 19:02:36]

@emp: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "Luxe Kutaisi Hostel, KUTAISI" (nou-creată pe sait)

- emp
[13.11.16 19:30:08]

@webmaster26: Coordonatele sunt ok. Va multumesc.

1. PMA = Puncte Mulţumire-Apreciere = sistem de notare a contribuţiilor la informarea comunităţii. Vezi detalii aici TOP

Vezi fotografiile în versiunea ptr telefon sau tabletă

[6] foto. Click pe poze pentru a le mări

P01 [NOV-2016]