Pensiunea Lidana

TIP: COLEGI
250 + 50 lunch + 70 dinner + + +

Pensiunea Lidana, Vama SV - dezamagitor

Buna ziua.

am vizitat pensiunea la sfarsitul lunii Septembrie 2016. In total cca 20 persoane. SUNTEM DEZAMAGITI, desi ar fi trebuit sa anticipam.

Incepand de la cazare pot spune ca noile camere (reamenajate) sunt ok, dar sunt cateva care arata de O STEA JUMATATE … … (mobilier din PAL galben + albastru)... iar pretul este la fel … FOARTE PIPERAT.

Din pacate chiar cel care a organizat acest sejur pt noi a nimerit sa stea in acea camera.

(plus altii)

Am ajuns in jurul orei 14.00 si bineinteles am comandat ceva de mancare in restaurant … O CIORBA DE BURTA + O PULPA DE PUI LA GRATAR CU CARTOFI TARANESTI (care NU erau taranesti) ne-a costat 50 LEI … Deci tot ce este extra costa …... Ciorba de burta o fi 12 sau 18 lei (nu mai retin bine) DOAR CA … vrei doua felii de paine ieftina + 2.5 LEI, vrei ardei iute + 2lei, vrei smantana + 2,5 lei, vei sos de usturoi + 2,5 lei… ETC ETC …. deci TIGANEALA ROMANEASCA … Da, stiu ca e scris negru pe alb in meniu, doar ca vreau sa atrag atentia si altor turisti de aceste aspecte … (DACA ACEST MESAJ VA STA PE SITE).

Vrei PISCINA … + 50 lei / pers, vrei biliard si alte jocuri + + +, vrei sa joci fotbal pe teren ++++, ATENTIE LA NOCTURNA!!! .

Piscina e frumoasa si curata …. dar NU EXISTA Jacuzzi …... cel putin cel amenajat intr-un colt al piscinei nu functiona. NU EXISTA SAUNA ….

Dimineata la micul dejun s-a intarziat bufetul cu 1 Ora …. Un cuplu de prieteni au ajuns cu jumatate de ora inainte de terminarea servirii bufetului si AU FOST TAXATI PT CAFEA SI CEAI … …

Cu o seara inainte, am vrut sa folosim gratarul unui foisor pt a face NOI un gratar, si oarecum eram dispusi sa le platim ” chirie ” pt ca ne lasa sa-l folosim. Din pacate am fost nevoiti sa acceptam (presati fiind de timp) „oferta lor, care suna asa: foarte negociat va oferim un carnacior subtire, doi mici, o bucatica de carne, paine (ieftina rau), si salata de varza… la doar 25 lei de persoana…. Nu are rost sa precizez ca 4 -5 colegi au ramas fara cate un mic si carnacior in farfurie…... NIMENI NU A VENIT SA INTREBE CUM A FOST ETC ETC Etc…

Tin sa precizez ca proprietara complexului pare o femeie educata si cu maniere… si scurta interactiune cu dansa a fost placuta, dar din pacate experienta NU A FOST PLACUTA si raportat la CALITATE / PRET… …

NU RECOMANDAM ACEASTA LOCATI …. si cu siguranta nu ne vom reintoarce aici pe viitor.

Impresii încărcate de simpluturist in 10.11.2016 09:40:40

Validat / Publicat: 10.11.16 10:40:40

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (simpluturist); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 3 voturi) nota2

[10.11.16 10:40:26]

@simpluturist: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 32&ridAnt=74834

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos