ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.11.2016
DIN: Medgidia [CT]
ÎNSCRIS: 08.01.16
AUG-2016

Azure de vis

Am stat la Hotelul Azure Resort & Spa, deschis in 2015. Acest hotel este minunat datorita amplasarii in statiunea populara, Tsivili, dar si datorita facilitatilor si personalului.

Am avut parte de un sistem all inclusive foaaarte bine pus la punct! In afara de micul dejun, care, in 8 zile a fost, in principiu, la fel, cu mici adaugiri de la zi la zi, pranzul si cina au fost din zi in zi, diferite! Am avut seri italiene, seri grecesti, seri mediteraneene la masa, etc. Seara de seara, la masa, am mancat de la Pizza, pana la vita wellington, fructe de mare, gyros, miel, dar si porc la protap.

In privinta cazarii, nu avem nicio plangere! Curatenie am avut in camere facuta in fiecare zi, lenjeria ne-a fost schimbata la 3 zile, in baie totul stralucea, iar ori de cate ori ni se goleau recipientele cu gel de dus, sampon, lotiune sau sapun a doua zi erau inlocuite cu altele. Am avut o camera maaare, cu un pat extrem de confortabil, o saltea pe care am laudat-o toata saptamana, la fel si pernele. Pentru noi, somnul acolo a fost de vis! Sotul meu a spus ca ar fi cumva, din puf de gasca... acum, eu nu bag mana in foc... cert este ca erau extrem de confortabile si pufoaseee! :D

Ceea ce ne-a placut foarte mult era faptul ca acest hotel dispune de 2 piscine mari, si doua pentru copii, iar langa acestea sunt doua baruri, iar in interior, inca unul, de la care iti poti procura orice bautura doresti, de la cafea pana la cocktail-uri ca: Mojito, blue lagoon, etc... Veneam din excursii, la ora 5, si mai prindeam inca o ora jumatate de soare, la piscina, linistiti, cuun cocktail bun. Seara, uneori, aveam parte de seri tematice, la hotel. In serile in care nu erau seri tematice, stateam la barul de langa piscina din spate, cu fata de la bar, care era super super de treaba! In prima seara, s-a oferit chiar sa ne faca ceva poze.

Cateva lucruri despre personalul hotelului? Toti sunt zambitori si iti ureaza o zi placuta, in engleza. Daca ai nevoie de ceva anume, suni la receptie si iti este adus in camera (noi am avut nevoie de un fier de calcat la un moment dat si ne-a fost adus in camera in 2 minute). In afara de cameriste, cu care faceam gimnastica sa le intelegem, tot personalul hotelului stie limba engleza!

La barul principal, de la piscina din fata aveam parte de gustari ori de cate ori doream cate ceva, intre mese! Erau anumite bauturi, pe care daca le doreai, trebuia sa le platesti, insa nu stiu decat de frappe, pe care il plateai daca il voiai pana in ora 11 (1.5 eur), sau apa pe care daca o cumparai de la bar era 1 eur, sticla de 1l.

Prosoapele erau oferite de catre hotel, pentru piscina, de la barul din fata, cu o garantie de 10 eur care iti era returnata la sfarsitul sejurului, cand returnai prosoapele.

Accesul in camere se facea pe baza de cartela, foarte ok din punctul nostru de vedere!

In concluzie, recomand acest hotel cu aceste servicii. Pentru noi a fost un sejur de neuitat!

Trimis de irina1991 in 04.11.16 12:32:31
Validat / Publicat: 04.11.16 17:22:17

VIZUALIZĂRI: 6225 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (irina1991); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Barul de la piscina din spate. Fotografie facuta de Katerina, tipa de la bar

[04.11.16 17:20:47]

Mutat în rubrica "Azure Resort & Spa [Tsivili], ZAKYNTHOS" (existentă pe sait)

irina1991AUTOR REVIEW
[05.11.16 13:14:34]

@webmasterX: Este ok pozitionarea pe harta. Noi va multumim pentru ca astfel aflam parerile celorlalti si facem cele mai bune alegeri.

calatorul
[05.11.16 22:36:26]

@irina1991: Am citit cu inters si bucurie si prima relatare, dupa mai multele intrebari de cazare si raspunsurile lor dintre cele mai variate. Ma bucur ca ati gasit ceva potrivit si felicitari pentru frumoasa vacanta petrecuta.

irina1991AUTOR REVIEW
[07.11.16 16:38:56]

@calatorul: Multumim frumos! A fost o vacanta minunata pe care ne dorim sa o repetam anul viitor, insa pe o alta insula. Pentru ca la acest hotel standardele au fost ridicate, acum, orice găsim in Corfu, asociem cu Azure. ????????

calatorul
[07.11.16 19:44:57]

@irina1991: Foarte buna ideea de a varia destinatiile de vacanta, sunt atatea locuri frumoase de vazut, incat e pacat sa mergi ca marfarul mereu in aceeasi gara. Parerea mea, pe care am aplicat/o cu mare consecventa si care mi/a adus satisfactia unor vacante minunate, o parte din ele relatate si pe AFA. Succes si vacante frumoase!

calatorul, irina1991
Alte impresii din această RUBRICĂAzure Resort & Spa (ex Mediterranee) Hotel [Planos]: