Pensiunea Moara Viselor [Vaideeni]

înscris/ă în 24.10.16
OCT-2016
REGIM MASĂ md si cina

Vacanta mult asteptata

Si de data aceasta vreau sa impart cu voi bucuria vacantei mele reusite la Pensiunea Moara Viselor din Vaideeni si a imprejmuirilor comunei din Jud Valcea.

Am fost in Cheile Costesti din Rezervatia Naturala Buila Vanturarita apoi am trecut prin Valea si Cheile Bistritei dupa care am vizitat Manastirea Bistrita cu Pestera Liliecilor unde au fost adapostite in vremuri grele ramasitele Sf Ioan Decapolitu.

In alta zi am urcat prin Dealul Capela spre coasta lacurilor in M-tii Capatanei prin locuri magnifice: Fantana din Plai, Icoana din piatra, Refugiu Casaria. M-am plimbat pe o ploaie mocaneasca de toamna, timp de 3 zile prin Vaideeni, Horezu si Valcea.

Pensiunea Moara Viselor este cea mai grozava locatie in care am stat. Camerele sunt mari, curate, frumoase, cu baie proprie, apa calda in permanenta, loc de joaca pt copii si pastravarie. D-na Florii propietara pensiunii si cele doua doamne Daniela si Diana care gatesc exceptional si se ingrijesc de pensiune sunt oameni de nota 10!

Felicitari d-na Florii pentru ce ati reusit sa faceti acolo! Si toate cele bune Dianei si Danielei care servesc impecabil.

Experienta traita a fost atat de intensa incat mi-a fost greu sa mă despart de aceste locuri.

Vreti o vacanta reusita? Pensiunea Moara Viselor este locul mult visat!

Impresii încărcate de mirela craciunescu in 24.10.2016 13:58:43

Validat / Publicat: 05.11.16 18:20:56

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mirela craciunescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2

[24.10.16 18:04:23]

Din câte ne dăm seama, sunteţi încă "acolo" (în zonă). Deşi AmFostAcolo nu recomandă impresii trimise în timpul (mini)sejurului (câteodată cu proprietarul "suflându-ţi în ceafă""), nu respingem apriori asemenea cazuri.
Totuşi, pentru că saitul nostru se numeşte AmFostAcolo.ro, păstrăm deocamdată articolul în "stand-by", urmând ca la finalul sejurului să completaţi impresiile și notele finale, "decantate" prin eventuala experiență suplimentară.

Până atunci, mai aveţi timp să adăugaţi impresii, detalii, alte informaţii utile sau să "rafinaţi" notele acordate (folosiţi linkul EDIT IMPRESII), să încarcaţi eventuale poze etc.

IMPORTANT: Rugăm să ne anunţaţi (printr-un ecou scris aici, în rubrica de faţă) când consideraţi că aţi ajuns la "varianta finală" = că putem publica articolul.

[24.10.16 18:04:51]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 27&ridAnt=74534

[03.11.16 12:00:46]

@mirela craciunescu: Gata sejurul? Ceva completări, poze?

[05.11.16 18:20:09]

Deși nu autoarea nu a binevoit să răspundă scolicitărilor noastre avem confirmarea că a ajuns cu bine acasă.

Articolul va fi publicat în forma actuală, eventuale completări se pot aduce și ulterior prin intermediul ecourilor.

- Ona
[17.08.17 10:42:47]

Am fost degeaba

Ne-am pregatit concediul din timp. Am hotarat sa mergem in zona Valcea unde sunt multe obiective de vazut. Am cautat o pensiune care sa aiba si restaurant si am gasit pe "turistinfo.ro" pensiunea Moara Viselor care avea pe "amfostacolo.ro" aprecieri superpozitive.

Am facut rezervarea pe [... ]. Am fost contactata de proprietara pensiunii care a confirmat rezervarea si careia i-am cerut datele necesare pentru achitarea unui avans de siguranta. Din fericire nu mi-a trimis nimic.

De ce din fericire? Pentru ca in ziua in care trebuia sa inceapa sejurul nostru, pe la ora 13.00 am ajuns la pensiunea mult laudata unde am gasit doua lacate mari si frumoase la portile de intrare in curte.

Am sunat la proprietara care ne-a spus ca "vine imediat fata sa deschida". S-a dovedit ca in pensiune nu era nimeni, fata n-a venit pret de cca. o ora cat am asteptat si am plecat.

Ma intreb de ca pensiunea era goala daca este atat de nemaipomenita si ce fel de restaurant este cel declarat daca in pensiune am fi fost cazati numai noi (2 persoane).

Abia spre seara, cand eram deja acasa, m-a sunat proprietara pensiunii dar n-am mai raspuns.

Rezultatul final pentru noi a fost doar o plimbare de 500 km cu masina, plimbare de care chiar nu aveam trebuinta.

Concluzia: nu toate aprecierile de pe acest site trebuie luate de bune.

BY WEBM: Text trimis spre publicare ca review. Neîndeplinind condițiile impuse de Regulament pentru publicarea ca articol distinct, a fost mutat de echipa tehnică aici, ca ecou.

[17.08.17 16:05:54]

@Ona: Imi pare rau ca vorbiti asa. Eu am fost acolo anul trecut de 2 ori si m-am simtit super bine si ca, cazare + masa. Am fost servita asa cum mi-am dorit.

Faptul ca ati asteptat la poarta... se mai intampla dar nu trebuie sa facem tragedie. Parerea mea este ca nu va-ti dorit dvs indeajuns sa ajungeti acolo.

Pensiunea este super iar cele 2 doamne care se ocupa de bucatarie sunt meseriase. Eu am trait vacante de vis acolo.

Felicitari D-na Flori pt ce ne oferiti cand venim la dumneavoastra.

[20.08.17 10:39:56]

Oana faptul ca ati asteptat la poarta... se mai intampla dar nu trebuie sa facem tragedie. Parerea mea este ca nu va-ti dorit dvs indeajuns sa ajungeti acolo.

Felicitari D-na Flori pt ce ne oferiti cand venim la dumneavoastra.

- voyager
[20.08.17 11:16:44]

@mirela craciunescu: interesanta periodicitatea cu care ne spuneti cat de bine a fost acolo...

O data la 3 zile... - peste alte 3 zile sa ne reamintiti din nou, ok? :)

[20.08.17 11:22:59]

Imi pare rau, fiecare avem dreptul sa ne sunem opinia.

Eu am fost acolo de 3 ori acum 2 ani pt prima data si anul trecut de 2 ori. Daca nu era bine nu ma intorceam acolo. Sper sa ajung si in aceata toamna acolo.

Se pare ca nu va prieste vacanta la tara, iar in acest caz cautati-va alte locatii.

- nrs
[20.08.17 11:27:07]

@mirela craciunescu: pai ti-a interzis cineva sa iti spui parerea? ti s-a reprosat ca ai repetat-o fara nici un rost, nu mai scrisese nimeni nimic intretimp

[20.08.17 22:10:19]

@nrs: am repetat crezand ca intelegi ceva dupa ce ai facut acuzatii nefondate asupra personalului de la Pensiunea mentionata de tine nici de cum sa ma blameze sau sa ma elogie cineva. Discutia a fost intre mine si tine.

- nrs
[21.08.17 07:40:25]

nu mi-am exprimat nici o parere despre aceasta pensiune! =))

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• O vacanta frumoasa (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 15.07.15 de griga82 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Moara viselor. De vis. (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 9.62 (scris in 02.09.12 de george_bton din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Moara Viselor (Aug.2010) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 28.08.10 de gcorneille din BUCURESTI) - RECOMANDĂ