Kaliakra Palace LTI Hotel

AUG-2016
REGIM MASĂ UAi
+ COPII: 2

Sejur excelent

Recomand cu căldură acest hotel. Am avut o oarecare teama înainte de a pleca dupa ce am citit articolele de aici, dar nimic nu s-a adeverit. Totul a fost minunat! :)

Camera: noi am avut camera familiala, un apartament cu 2 camere, imens, cu paturi foarte mari, baie curata, dus, balcon, televizor și toate cele necesare pentru un sejur perfect. Camera a fost la înălțime, mai ales ca prosoapele și așternuturile erau schimbate zilnic.

Restaurantul: mâncare foarte buna! La micul dejun se făceau zilnic oua, clătite și alte mâncăruri calde și reci; la cina și la prânz erau zilnic minim cinci feluri de carne gătite diferite (la fiecare masa era pui, porc, vita, peste) garnituri, salate, fructe, prăjituri. Aveai de unde alege! Dress code-ul era necesar doar pentru restaurantul a la carte.

Plaja: cu nisip fin, foarte aproape de hotel, doar treceai drumul! Plaja hotelului nu este chiar cea din fata, ci trebuie mers un mic mai la dreapta, iar pentru ca șezlongurile sa fie considerate ocupate, puneți și saltea pe ele, nu doar prosop. (Saltele sunt pe plaja)

Amplasarea: perfect poziționat, chiar la începutul centrului stațiunii, nu în zona galagioasa, dar nici la marginea stațiunii! La hotel se ajunge ușor cu o harta în mana, dacă mergeți cu mașina, interesati-va inainte!

Animatia: foarte drăguță, zilnic era animație de-a lungul zilei, iar intr-o seara când ploua, chiar au organizat un spectacol în recepția hotelului, o trupa a dansat dansuri tradiționale bulgărești!

A meritat un sejur aici și fiți siguri ca nu veți regreta sa veniți aici! Apropo, cei cu UAI au și șezlongurile incluse în preț, restul nu!

Impresii încărcate de Irina16 in 20.10.2016 09:55:21

Validat / Publicat: 20.10.16 12:43:58

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Irina16); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 10 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 43.29212800 N, 28.04587100 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Kaliakra Palace LTI Hotel? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Irina16? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[20.10.16 10:16:01]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 41&ridAnt=74458

- alex1968
[20.10.16 15:36:00]

Exact acelaşi lucru mi s-a întâmplat şi mie de Revelion, anul trecut. Mă "trezisem" destul de târziu, pe la începutul lui decembrie, că nu am făcut nicio rezervare nicăieri, iar locurile se terminaseră cam peste tot. În jur de 10 decembrie, şefa agenţiei cu care mai călătorisem anterior mi-a telefonat şi mi-a spus că s-a eliberat o cameră în Nisipurile de Aur, la Kaliakra Palace. I-am spus că ştiu că este un hotel prost cotat şi că mi-e teamă să nu am surprize (mă refeream atunci doar la cazare, mi-era teamă să nu fie frig în camere). Mi-a spus că are turişti care merg de câţiva ani acolo de Revelion si sunt mulţumiţi.

Aşa am ajuns să petrec Revelionul la acest hotel. Pot spune că a fost, din toate punctele de vedere, excelent. Cazarea a fost la superlativ, mancarea a fost bună (i-a plăcut şi soţului meu, care este de departe cel mai mofturos om pe care-l ştiu), iar programul artistic din noaptea de revelion a fost excelent. Au existat, însă, şi persoane cărora le-a displăcut totul. Era un grup de doamne împreună cu care am călătorit în autocar şi mi-au spus că nu au avut ce să mănânce pentru că nu le-a plăcut nimic. Nici camera nu le plăcuse (avuseseră, la fel ca mine, cameră superioară, care este superOK din toate punctele de vedere - evident, după criteriile mele). Aşa că, de atunci, am devenit mult mai reticentă la diverse comentarii.

Felicitări pentru concediul reuşit! Vacanţe minunate în continuare!

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos