ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.10.2016

Extrem de nemulțumit

la PMM* = 293 USD

Sirenis Tropical Punta Cana

buna.

ne-am intors si noi de 2 saptamani din locatia de vis numita punta cana.

am prins in luna august o oferta foarte buna de 650 eur de persoana cu zbor din bruxelles si cazare la sirenis tropical cu all inclusive.

acum sa revenim la impresii.

avion foarte bun cu mult loc ceea ce era si normal fiind destul de nou. deci per ansamblu zbor placut de noua 9. cu 3-4 filme nici nu stii cand a trecut vremea.

aeroport interesant, primul pe care l-am vazut fara ferestre.

ajungem la hotel si de aici incepe alta poveste. la receptie ne-au intampinat binisor cu sampanie si ne-au dat cheile de la camera.

acum incepe circul. camerele nu rele ci cu mobilier foarte vechi si urat mirositor. nici nu ne venea sa deschidem geamantanele. e adevarat ca nu stai prea mult in camera insa parca ai alte asteptari.

in rest gradina, plaja piscina, mancarea totul ok. cel putin noua ne-a placut.

am avut nenorocul sa prindem si uraganul matthew insa in afara faptului ca nu am putut face nici o excursie pe mare nici un alt deranj.

apa calda cu ceva valuri mici, soare din belsug. deci nu e asa de grav cu un uragan care nu trece direct prin punta cana.

daca mai revenim in dominicana. raspunsul este da insa vom alege cu siguranta alt hotel

Trimis de SIM72 in 18.10.16 11:54:14
Validat / Publicat: 18.10.16 13:53:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CARAIBE

VIZUALIZĂRI: 3170 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (SIM72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 293.33 USD pe cameră

webmaster33 [18.10.16 13:52:35] »

@SIM72: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=74431

mishu [18.10.16 14:01:59] »

@SIM72: Odata cu primul vot iti spun si eu bun venit si cat mai multe si mai interesante experiente ca sa ai ce ne povesti.

Cat despre oferta foarte buna, oare nu asta a fost motivul pentru care exista aceste oferte bune (de multe ori, nu neaparat ca o regula)? Ai verificat inainte recenziile legate de acest hotel?

In rest, te poti lauda cu un uragan , si cu late experiente interesante. Si poate ca ar trebui sa ne povestesti acest lucru prin prisma cuiva care a fost in zona, care este atmosfera in astfel de situatii, ce masuri se iau, cum percep oamenii acest pericol.

Felicitari, votat cu placere si daca ai pune si niste poze ar fi si mai frumos.

adri-nico [18.10.16 14:13:41] »

Eu ma asteptam la o poveste interesanta din punct de vedere al unei persoane care a fost in zona chiar in timpul unui uragan puternic mediatizat. Noi plecam peste 2 saptamini si am avut mesaje de la cunostinte sa stam cuminti in banca noastra ca acolo e totul devastat. Una dintre doamne e chiar medic si i-am raspuns ca acolo e frumos si pe timpul unui uragan. nu vom renunta noi la vacanta asta pentru nici un alt motiv. Sotul si-a rupt mina chiar acum 3 saptamini si nici asta n-ar fi un motiv sa nu mai plecam. Bine ca nu e vrun picior, ca era mai complicat sa merg cu "cutu' schiop"' atitea ore.

daca n-ati facut excursii pe mare, pe uscat v-ati plimbat pe undeva? Echipa de animatie cum vi s-a parut? Scula si "mortii" de pe plaja?

Ce ati mincat bun? Niste poze aveti?

Si sa nu uit, "bun venit! " si de la mine!

SIM72 [18.10.16 14:17:34] »

@mishu: o sa pun si niste poze cand ajung acasa

cat despe pregatirea pentru uragan nu a existat deloc

ceva ploicele mici noaptea dimineata la plaja

singura preocupare era sa nu plece nimeni pe mare

cat despre tantari despre care am tot citit nu am intalnit nici unul

posibil am fost noi mai norocosi

mishu [18.10.16 14:18:09] »

@adri-nico: Mai fata, ia-o mai usor ca se sperie si nu mai scrie nimic, ia-o cu frumuselul pana se invata cu tine si te cunoaste. S-a intors de putina vreme stai sa-si adune pozele, gandurile.

Ce crezi ca e ca tine sa ne transmita in direct evenimentele cum ai facut tu? Tu cred ca si in plin uragan i-ai comanda acestuia sa stea o clipa ca ai ceva de transmis.

Speram sa ne citeasca ecourile si sa se apuce sa scrie ca nu mai scapa de noi .

mishu [18.10.16 14:20:10] »

@SIM72:

SIM72 [18.10.16 14:21:51] »

@adri-nico: echipa de animatie a fost ok din punctul meu de vedere. de obicei nu ma prea implic in concursurile lor insa aici chiar mi-a placut sa fac si aerobic si sa invat si dansurile latino. mi-a parut extrem de rau ca nu rezistam sub nici o forma sa stam la discoteca din cauza fusului orar. la ora 10 picam amandoi.

mishu [18.10.16 15:00:27] »

@adri-nico: Partea asta

" iar cu mancarea cel mai mult mi-au placut sucurile naturale, cocteilurile mi s-au parut f bune, frucele de mare bune iar la seara dominicana au facut niste dulciuri mai bune decat de obicei. punctez ca prajiturile lor sunt mai bune decat la turci"

trebuia sa ti-o trimita in mesaj privat, ca mor aici pe birou. O sa vin la aeroport sa te intampin daca imi promiti ca-mi aduci si mie o prajiturica de acolo.

adri-nico [18.10.16 15:49:31] »

@SIM72: Nici eu n-am rezistat discotecilor, dar am vazut aproape toate show-rile de seara. La sfirsit picam lata!!!

@ mishu- Ce sa iti aduc eu de acolo ca iti dai seama ca daca oi putea "shuti" ceva dulce o sa maninc pe aeroport in ala 6-7 ore de escala. Nu vrei sa iti cumpar ceva de la duty free din Otopeni?

mishu [18.10.16 15:56:25] »

@adri-nico: "ROM"-autentic - baton de ciocolata lapte cu crema rom ,

adri-nico [18.10.16 16:00:15] »

@mishu: vezi ca ti=ai revenit?!

SIM72 [18.10.16 16:11:18] »

@mishu: oferta buna era la avion respectiv 300 eur dus intors. Cazarea era aceeași la toti

Soso42 [18.10.16 17:04:05] »

@mishu: Buna ziua... as vrea doar sa fac o mica completare legat de uragan. In afara de faptul ca i-ar comanda sa stea putin, sa poata transmite life, iar spune sa ia si ceva pozitii sa-i faca niscai poze. Nu se poate fara.

mishu [18.10.16 17:06:52] »

@Soso42: , cam asa credeam si eu, dar tu o cunosti cel mai bine. In fine sper sa nu te puna sa-i tii bagajul pana face ea poze.

Sper sa va bucurati din plin de acele zile si sa le traiti la maximum.

Soso42 [18.10.16 17:14:40] »

@mishu:  Multumim pt urari si cu siguranta va fi ceva de vis. Iar bagajele... contra unei sume modice, chem un boy de la hotel. Sau... la pesti.

webmasterX [18.10.16 18:50:29] »

@SIM72: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

mishu [18.10.16 20:58:36] »

@SIM72: Frumoase poze

SIM72 [18.10.16 21:18:46] »

@mishu: Mulțumesc frumos. Sunt multe dar am ales cateva doar

nicole33 [18.10.16 23:17:59] »

@SIM72:

... iar la seara dominicana au facut niste dulciuri mai bune decat de obicei. punctez ca prajiturile lor sunt mai bune decat la turci

Chiar dacă gusturile nu se discută, pe asta eu nu o cred. Ar fi util de precizat şi hotelul/hotelurile turceşti vizitate unde ai găsit prăjituri sub cele din Dominicană.

adri-nico, mishu, SIM72, Soso42
    Alte impresii din această RUBRICĂSirenis Punta Cana Resort Casino & Aquagames: