Asena Hotel

ADULŢI: [?]
+ COPII: 6

ARTICOL ARHIVAT

Un hotel slabut Asena

Doar ce m-am intors din Antalya, am fost cu masina si am facut a doua oprire chiar la acest hotel. Hotelul are 3* A.I e situat chiar pe plaja. Sa incep cu minusurile:

- nu are plaja privata, sezlongurile si umbrelele se platesc 6 TYL/pers

- nu exista frigider in camera ceea ce mi se pare anormal la un hotel de 3* in regim A.I

- plaja ingusta, intrarea in apa cu pietre (cca 1-2 m) p'orma nisip

- apa nu prea curata cu alge

- piscina e la ultimul etaj e foarte mica si la ora 18 se inchide

- micul dejun se serveste tot la ultimul etaj daca nu prinzi loc sub copertina te bate soarele in cap in schimb privelistea e frumoasa

- A.I nu e foarte variat sa nu te astepti la prea multe delicateturi dar daca nu esti pretentios nu pleci flamind de la masa

- lifturile hotelului sunt vechi nu prea functioneaza eu la plecare am coborit cu cel de marfa iar la micul dejun am avut noroc ca am fost cazat la etajul 5 iar masa se servea la etajul 6

Ca plus camerele sunt cu 3 paturi si sunt curate,dotate cu aer conditionat si tv la fel si baia,curata si dotata cu feon ceva samponele de baie prosoape curate

Mie personal nu mi-a placut KUSADASI, o consider o statiune modesta, un fel de Paralia a turcilor. Daca iti place sa vizitezi poti vizita EFESUL: MORMINTUL FECIOAREI MARIA: TEMPLU ZEITEI ARTEMISA: CETATEA DE LA MILET - locul de nastere al filozofilor TALES si ANAKSIMENES

Impresii încărcate de sorin in 14.07.2008 13:40:33

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (sorin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

• Hotel OK (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 26.11.18 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Mici imbunatatiri (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 10.08.17 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Foarte bine (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.01.18 de Evellyna din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Asena / schimbari (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 29.07.16 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 05.07.14 de Myriy din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Minunat! (May.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 02.06.13 de AsiiRomani din NüRNBEG-GERMANIA) - RECOMANDĂ
  • INFO: