ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.09.2016
DIN: Frumuşani [CL]
ÎNSCRIS: 03.03.08
SEP-2016

Unul dintre puținele locuri unde am revenit

În general, îmi place să încerc mereu lucruri noi, să văd locuri noi, să simt gusturi noi... Dar anul acesta, vacanța „de relaxare” la mare am ales s-o petrecem tot la acest hotel, unde am mai fost cu 8 ani în urmă.

Am rezervat tot prin booking.com (rezervare cu plata pe loc, nerambursabilă); la check-in totul a mers „ceas” și în câteva minute eram în camera noastră (11, la primul etaj, cam deasupra camerei pe care o ocupasem prima oară), mașina parcată în curte, bagajul urcat și despachetat și peste nici o jumătate de oră, ieșirăm la plimbare.

OK, despre plimbări, plaje etc. mai aveți puțintică răbdare, că sper să apuc să scriu; aici mă refer doar la cazare.

Să revenim deci; scriam acu' 8 ani:

ce se oferă... :

• apartament (camera + bucătărie/sufragerie echipată complet);
  • piscina cu șezlonguri și umbrele gratis;
  • pool bar;
  • acces internet WiFi gratuit;
  • mic dejun bufet suedez;
  • aer condiționat și seif incluse în preț;
  • parcare gratuită;
  • e la doar cinci minute de mers pe jos până la mare!

Și acum am primit cam același lucru. Cu următoarele remarci:

- pe balcon au acum un uscător pentru rufe (slip, prosoape etc.)

- deși pe perete am găsit același TV cu tub CRT de 36 cm diagonală, acum are intrare digitală (printr-un adaptor) și mai multe canale. Din păcate, nu mergeau tot timpul (uneori semnalul era cam slab și imaginea dispărea). Dar din fericire, nu eram acolo să stăm cu ochii pe TV, mai ales că printre multele programe niciunul nu e în română.

Aș mai detalia puțin și despre micul dejun:

- mic, într-adevăr, dar cu produse bune și proaspete:

- pâine de două feluri, croasante și plăcințele;

- unt, iaurt, lapte (și ceva cereale), feta;

- două feluri de salam, două de șuncă;

- ouă fierte;

- roșii;

- dulceață, miere;

- trei feluri de suc de fructe, apă și pliculețe pt. ceai, cafea (acceptabilă);

- piersici sau pepene roșu.

Zilnic, aceleași produse, fără nicio variație. Dar cu puțină imaginație, am reușit să le combinăm în așa fel încât să putem gusta zilnic altceva.

Maria (fata care face curat în camere și în restul spațiilor publice) încă e acolo și face o treabă foarte bună. Ba chiar și-a amintit de noi, inclusiv la ce cameră am stat prima oară!

Doamna de la recepție în schimb (deși tot aceea de prima oară), nu mai ținea minte - dar la câți clienți are, nu e mare mirare. Oricum, era mereu prin preajmă; chiar dacă nu stătea permanent în recepție, era ușor de găsit și mereu dornică să ajute clienții. În urma sesizării noastre asupra faptului că filtrul de cafea era defect și că suporții de prosoape din baie aveau ceva probleme, până seara totul era rezolvat: aveam filtru nou-nouț și la fel și agățătorile de prosoape.

Tot ea ne-a ajutat cu ceva sfaturi pentru activități și excursii posibil de făcut pe-acolo. Iar când ne-am întors (fiind primii dintre turiștii ei care am beneficiat de serviciile unei noi agenții de turism cu care tocmai începeau o colaborare), ne-a rugat să-i spunem impresiile ca să știe cum (și mai ales dacă) să recomande și altora acea excursie. Mie mi-a plăcut atitudinea ei proactivă.

Și apropo de baie: dușul e cu perdea, nu are cabină, dar cu ceva atenție ne puteam spăla fără grijă.

De data asta nu am stat deloc la piscină (și am văzut doar vreo doi-trei alți turiști că au folosit-o). E chiar păcat, cu o mare așa bună la câțiva pași!

Dacă îi mai recomand? Cu siguranță! și nu ar fi exclus să mai mergem acolo...

Trimis de Dragoș_MD in 24.09.16 12:48:21
Validat / Publicat: 24.09.16 13:51:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2333 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P06 Argo Hotel - piscina și barul ei... și noaptea

webmasterX [24.09.16 13:08:58] »

Dragoș_MD [24.09.16 14:40:29] »

Confirm, punctul e chiar la intrare.

roth [28.01.17 19:31:43] »

Cu siguranta ca a meritat si eu revin cu drag in locuri unde m-am simit foarte bine. Daca ai sa mai revii??? este clar ca marea are meitul ei, restul e doar auxiliar.

Multe vacante frumoase

roth