ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2016
ÎNSCRIS: 03.07.14
SEP-2016

Sejur ok, relaxant

Buna ziua,

Anul acesta am fost la Paraiso Beach din Obzor si as vrea sa va impartasesc impresiile mele despre acest hotel si astfel poate sa ajut alte persoane pentru anul viitor.

Lucrez in domeniul turismului si am ochiul format pentru anumite detalii legate de servicii si de hotel si sper sa va ofer un set de impresii complet.

Am optat pentru transport cu autocarul din Cluj, desi suntem din Timisoara. Nu am vrut sa mergem cu masina ca deh... vroiam sa ma relaxez :)

Autocarul ok, drumul ok, atat cat se poate (e obositor) dar ajungem si la destinatie. Autocarul ne lasa la alt hotel (Miramar) si de acolo sunt 2 solutii sa ajungi la Paraiso Beach (taxi - care iti poate cere intre 5 si 10 leva) sau un shuttle bus care nu circula in perioada pranzului si care e 1 leva.

Optam pentru taxi, ajungem la hotel relativ repede. Pregatim buletinele, voucherele, ni se pun bratarile si suntem invitati sa servim pranzul. Camera va fi gata peste o ora. Am solicitat camera la etaj superior sa avem o priveliste mai detaliata asupra marii, piticii mei de pe creier :)

Mergem la pranz, mancare buna, nu sunt exagerat de multe optiuni: 2 supe/ciorbe, una e supa crema in permanenta, vreo 5 feluri principale in restaurant, paste in permanenta si afara un mic gratar si o mini friteuza. Mancarea, repet, e buna, nu te ridici de la masa nemancat, dar sunt cateva lucruri de luat in considerare: in functie de nationalitatea turistilor din hotel, se schimba si meniul. Daca aveti noroc sa fie multi vestici, mancarea e mai buna, daca sunt mai multi estici, lasati asteptarile la intrare. Un salad bar bun spre foarte bun, fructe: mere, pepene rosu si galben, prune si struguri (foarte rar). Bauturile intinse, sucurile neacidulate la TEC, sucurile acidulate tot la TEC dar mult mai bune (parerea mea). La friteuza si gratar se face coada, si risti sa stai vreo 3 ture pana sa apuci sa prinzi ceva de acolo. Se fac si clatite la pranz si seara, foarte bune. Ca dulciuri, mai sunt: baclavale, ceva blaturi insiropate, fursecuri, uneori budinca si prajituri. Nu sunt stralucite, dar isi fac datoria. Nu ma plang, deoarece nu am pus pret pe all inclusive :) am pus pret pe alte detalii care urmeaza.

Dupa masa, am mers sa ne luam camera. Surpriza: primim camera 103A... asta ma duce direct cu gandul la etajul 1, camera 3... deci nu foarte sus. Iesim din receptie, prin restaurant, ne baga in alta cladire si coboram vreo 3 etaje. Ajung in fata usii, deschidem usa... soc...

Apartament: living imens, dormitor, chicineta, baie mare si iesire direct pe faleza din balcon/terasa. Deci da, bulina alba pentru asa ceva... nu au mai avut camere sea view am primit apartament sea view, care costa dublu fata de ce am achitat noi.

Camera curata in proportie foarte mare... o pata pe covor, o pata pe canapea... dar cat timp lasam pretentiile deoparte si nu exageram este totul foarte ok.

Motivele pt care am ales hotelul: pe plaja, vedere la mare (90% din camere au sea view), sezlonguri si umbrele gratuite, wi-fi gratuit cu viteza foarte buna.

Plaja mult mai curata decat la noi, apa foarte calda, relativ curata, mai pe acolo o alga doua sau o meduza :)

Un mare minus: Peste tot apare ca ar avea beach bar - nu mai exista in septembrie... doar pool bar si lobby bar. Bauturile intinse, mai tari la lobby bar decat la beach bar.

Piscina este mica si nu mi-a inspirat incredere. Parea curata, dar nu am fost foarte incantat de ea.

Animatie = 0; Pentru copii e o plictiseala maxima si nu recomand. Seara se scot boxe se pune muzica, aceeasi muzica pe care o auzim si in tara.

Sotia mea s-a plictisit maxim, dar eu nu... eu am vrut relaxare dupa un sezon atipic si am reusit sa o obtin.

Pentru orice nelamuriri/intrebari va stau la dispozitie :)

Trimis de Vladhc in 20.09.16 16:16:11
Validat / Publicat: 20.09.16 17:05:10
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2523 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Vladhc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.09.16 17:02:27]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 43&ridAnt=73812

[21.09.16 09:39:33]

@Vladhc: De cativa ani pusesem ochii pe acest hotel dar preturile relativ mici nu ne-au dat incredere in cea ce se prezenta in descrierea hotelului si a programului All Inclusive asa ca am evitat sa mergem aici.

Din descrierea ta se pare ca ne-am inselat ocolind acest hotel dar inca mai avem timp sa alegem acest hotel ca si destinatie pentru una din vacantele noastre viitoare.

Ma bucur ca totul a fost ok si ca sederea la acest hotel a fost pe placul vostru.

Ai votul meu.

Vacante placute si pline de poveste!

VladhcAUTOR REVIEW
[21.09.16 10:41:48]

@webmaster45: Revin cat de repede cu pozele, am probleme cu laptop-ul

VladhcAUTOR REVIEW
[21.09.16 10:46:22]

@DanielG&Family:

Buna Daniel, multumesc pentru feedback

In ceea ce priveste hotelul, a fost pe placul meu...

Fiind agent de turism, am vizitat si am stat in mai multe hoteluri (in cadrul job-ului in cea mai mare parte - infotripuri) si stiu sa fac diferente intre servicii...

Raportul calitate-pret e foarte bun... cat timp se ia la cunostiinta ca hotelul e de 3* si sunt asteptari de 3* totul e ok. Noi am fost foarte incantati mai ales ca am primit si apartament... poate de camera dubla nu eram la fel de incantat... e vorba si de putin subiectivism in postarea mea... dar per general hotelul e bun spre foarte bun pentru 3* in special pentru pozitionare.

Cateva minusuri care le-am omis, dar nu intentionat... receptionera putin cam speriata de bombe... nu prea zambeste deloc... cu engleza, putin mai greu dar tot te intelegi, si in camerele de la parte sau sub nivelul parterului (hotelul fiind terasat) este umiditate

doinagherasim*
[26.09.16 11:10:21]

@DanielG&Family: Vezi impresiile mele despre H Sunrise All Suite Resort, tot din Obzor.

Am fost de trei ori la rand, mai ales datorita pretului oferit si parca tot m-as mai duce.

[26.09.16 13:09:26]

@doinagherasim: Da, am citit zilele trecute acest review si l-am si apreciat cu votul meu.

Se pare ca este suficient de bine pentru un sejur care a costat doar 300 euro pentru doi adulti cu 9 nopti cazare si All Inclusive.

Sigur pretul e corect, doar 300 euro la acest hotel?

Multumesc, DanielG&Family

doinagherasim*
[27.09.16 20:26:23]

@DanielG&Family: DA! 300 euro in iunie si 350 euro in septembrie. Cred ca si pt anul viitor, o sa optez tot pt el.

[27.09.16 21:20:01]

@doinagherasim: O sa te rog să-mi transmiti mesaj privat cu datele agentiei de la care ai achizitionat acet sejur.

Vrem sa ne interesam din timp pentru aceasta destinatie si speram sa găsim si un pret bun.

La banii astia nici nu cred ca mai e nevoie de stat pe gânduri.

Multumesc anticipat!

DanielG&Family, doinagherasim*, Vladhc