ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2016
2 AD. + 3 COPII -- v: 14,17,17

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Mercur Minerva - 'gust amar'

In perioada 31.08-05.09.2016 am fost impreuna cu familia la acest hotel.

Ajunsi acolo am fost intampinati de doua d-ne receptionere, una mai draguta ca cealalta (sunt ironica pentru ca ne-au tratat superior) care ne-au expediat in hotelul Minerva unde odata ajunsi am constatat ca mirosea a mucegai in camera si nu era pat matrimonial in camera asa cum am platit.

Ne-am intors la receptie si am cerut camere in mercur, dar ni s-a spus ca trebuie sa asteptam cateva ore ca nu sunt camere libere, la insistenta sotului s-au gasit imediat doua camere dar tot cu doua paturi... in fine am acceptat obositi fiind si am urcat.

Mai curatel si alt miros, camere de doua stele, nu de trei, plus ca in cealalta camera, a copiilor patul suplimentar consta in pat pliant, noroc ca d-ra era de 45 kg si nu s-a dus pe podea, ca daca s-ar fi lasat unul din baieti sigur dormeau pe jos :))

Un plus aici, este plaja, care este foarte aproape, sezloangele se gaseau daca coborai dimineata devreme sa le ocupi.

La masa a fost ok, personal amabil, mancare destul de variata, minus inghetata si gustarea de la ora 16 pe care o aveam de la agentie, dar nu am primit niciodata aici, bauturile super, nota 10, in bulgaria nu am avut asa ceva, copiii care erau acolo la strans mesele nota 10.

In schimb nota 1 pt curatenie in camera care s-a facut o singura data in 6 nopti petrecute acolo, parchetul nu a fost sters nici macar o data, prosoapele schimbate o singura data (regula, in orice hotel din lume spune ca atunci cand un prosop este lasat pe jos trebuie schimbat, daca e pe bara nu, doamnele din acest hotel nu stiu aceasta regula) si hartia igienica la cerere.

Si cireasa de pe tort:la plecare am completat un chestionar care era in camera si am zis sa-l duc la receptie, ca poate or vrea patronii sa stie ce si cum ar trebui sa procedeze pt ca clientii sa fie multumiti (daca il las in camera si il vad femeile de servici carora le-am dat nota 1, or sa-l rupa)

Ajunsa la receptie, predau cheia si ii dau d-nei chestionarul, era si sefa langa ea... citesc ele (aveau nota 3 din 5) si in spatele nostru in timp ce plecam aud rupandu-se niste foi... da, era chestionarul meu :))

Ei, d-lor patroni, daca cititi acest text poate ca o sa luati masuri si nu mai cheltuiti bani aiurea pe chestionare care se rup oricum, mai bine luati hartie igienica de banii aia.

Imi pare rau, nu o sa revin la acest hotel

Pacat de amplasare, de posibilitati si de ceea ce ar putea fi acolo, un colt de rai! D-na patroana se plimba zilnic printre oameni, imi pare rau ca in ziua plecarii nu a fost acolo, as fi dus-o personal sa citeasca chestionarul, poate o interesa totusi parerea unor clienti care au platit 5000 de ron pe sase nopti cu AIP.

Zi buna si concediu placut oriunde v-ati afla.

Trimis de julia76 in 18.09.16 14:46:37
Validat / Publicat: 18.09.16 15:23:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Neptun 2D

VIZUALIZĂRI: 2486 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (julia76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.09.16 15:22:48]

@julia76: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

...

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 09&ridAnt=73726

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :