ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2016
DIN: huedin
ÎNSCRIS: 26.02.10
SEP-2016

Vacanta reusita

Anul acesta, spre deosebire de anul trecut, am optat pentru un sejur mai lung.

Am crezut o perioada ca va fi o vacanta ratata, peste tot la TV si in presa, se spunea ca Turcia e in haos, ca e plin de atentate, etc.

Plecam in vacanta cu sotia si fetita de 5 ani, impreuna cu alti 11 prieteni. In aeroport am aflat ca s-a schimbat si compania cu care zburam, in loc de Blue Air zburam cu Pegasos. Zborul a fost relativ linistit, era ora 6 a. m., si in aproximativ doua ore am ajuns pe aeroportul din Antalya. Acolo totul se desfasura normal, nici un semn de agitatie.

Autocarul ne-a lasat in fata hotelului si relativ repede am fost cazati. Hotelul e frumos, mare, poate nu chiar de 5 stele si ultimate all, dar e ok in general. Oamenii se straduiesc mult si asta conteaza.

Camera e mare, se facea curetenie zinic, si tot zilnic se umplea si barul din camera, pe care il puteai goli tot timpul, era in pretul biletului.

La restaurant mancarea era variata, am gasit tot timpul ceva de mancare pe gustul meu.

Piscina era ok.

Singurul impediment, singurul punct slab, era plaja. Nu era nisipul fin cu care am fost obisnuit. De fapt pe portiunea unde se statea la soare era nisip, dar la intrarea in apa era un cordon de pietris lat de 1-2 m, dar nu exagerat de deranjant. Cu pantofi de baie era totul ok.

In general esta un hotel bun, nu de fite, la banii platiti. Parerea mea e ca daca nu ai multe figuri in cap si doresti sa ai parte in vacanta de soare, apa calda si servicii ok poti sa mergi aici.

Seara cu doi euro de persoana luam taxi si in 5 minute eram in Grand Alara Bazar la cumparaturi.

A fost o vacanta reusita, m-am bucurat de ea si in mod sigur ma voi intoarce in Turcia.

Trimis de mariuscfar in 14.09.16 10:18:17
Validat / Publicat: 14.09.16 11:49:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Pegasos World, etc

VIZUALIZĂRI: 3738 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariuscfar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.09.16 11:51:05]

mariuscfarAUTOR REVIEW
    [15.09.16 09:57:13]

@webmasterX: da acolo este

vali23*
    [06.05.17 05:09:00]

In iunie mergem cu cei de la [...] - editat WM si vom zbura cu Air Bucharest. Am gasit o oferta buna pentru iunie, cele mai bune oferte fiind in iunie. E cea mai buna firma din Cluj pentru Turcia. Noi plecam pe 12 iunie din Cluj. Dupa intoarcere voi pune si eu poze. Vacante reusite!!!

[06.05.17 07:59:16]

@vali23: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

mariuscfar, vali23*
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Admiral Resort Suites [Kizilot]: