ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.09.2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Kuban Resort in Sunny Beach

In Septembrie am fost cazati la Kuban. Am facut rezervare acolo datorita toboganelor si piscinei. Esec total. toboganele nu erau bine imbinate.

Am stat o zi jumatate la piscina. Nu pot spune ca atmosfera nu a fost ok acolo. Aveau 3 animatori, unul roman, toti vorbitori de limba engleza. Copiii mei s-au jucat darts, au facut stretching, au jucat carti si alte jocuri iar seara, minidisco. Intr-adevar doar 20 minute. Dar animatorii incercau sa nu ii lase deloc pe copii sa stea.

Asadar, din cauza toboganelor, am fost nevoiti sa nu mai mergem la piscina si ne-am luat bilete in aquapark, unde ne-am dus inclusiv si in ziua in care am plecat pentru ca am reusit sa cumpar biletele online, pt 7 zile si era mult mai avantajos. pt o persoana (mai inalt decat 1,30 cm) biletul era de 38 leva iar 7 intrari consecutive erau 108 leva, cumparate doar online. Avantajos. Dar nu se puteau cumpara de la casa ci numai online.

Intr-una din zile am fost si in aquaparkul din Nessebar unde am avut surpriza sa ni se fure un prosop mare cu minioni.

Revenind la Kuban. Hotelul are 20 etaje si numai 3 lifturi mici, de bloc. Astepti ceva, norocul nostru a fost ca am fost in septembrie si nu era foarte aglomerat.

Parcarea costa 10 leva pe zi, daca prinzi loc. (Au vreo 20 locuri de parcare pt tot hotelul care are o capacitate de peste 200 de camere).

Camerele sunt mici, cu paturi twin, asa am avut noi, iar patul suplimentar pt copii nu este pat ci o saltea de burete. Televizorul foarte mic, nici nu imi aduc aminte de cand nu am mai vazut asa tv mic, cred ca aveam pe frigiderul din bucatarie odata. Mic. Foarte mic. Balconul nu foarte mare dar cu un miniuscator de rufe. Am apreciat asta.

MANCAREA in schimb, a lasat de dorit. RAU. RAU DE TOT. Am 2 copii total diferiti. Unul mananca tot, altul nimic. Asadar, aici, chiar si cel care mananca tot nu a avut ce manca.

Dimineata aveau oua fierte, oua ochiuri BINE facute, si omleta moale. Se putea face si omleta direct la bucatar, in care iti puneai ce vroiai. Lapte cald si rece cu cereale. Miere, magiun, finetti. Clatite. Vestita lor branza bulgareasca care este paralela cu laptele si alte 2 tipuri de branza cam cauciucate. Branza nemancata era framantata si pusa la pranz pe un platou sub forma de deal. Cascaval - un tip care era cauciuc curat si altul cu masline in el. Acesta era mancabil. Niste cremwruisti. Jumatati. Cu un gust ciudat, care nu se mancau iar la pranz erau taiati pe lungime si prajiti. Salata de varza rosie, alba si... ardei copti dar cu usturoi. Doamne... cand am gustat. Bineinteles ca nu s-au mancat iar la pranz erau taiati marunt, pus niste patrunjel, morcov... si gata. Alta salata. Nu se manca la pranz iar seara se adauga maioneza si alta salata.

Mesele de pranz si seara erau aproape identice. Cartofi prajiti, un fel de pure fara gust (cred ca trecea pe langa cartofi) carne de iepure, un fel de escalop de porc, jumatati de aripioare de pui, spaghete cu KETCH-UP, sau un sos lung, alb, de vedeai prin el, fara gust. Totul era fara gust. Intr-o zi am vazut mici si sarmale, dar sincer am refuzat sa mananc pt ca mi-am imaginat ca daca banalele mancaruri nu erau bune atunci sarmalele... ce sa mai zic. Aveau si ciorba. Asta era cel mai bun lucru. Daca era bine facuta. Au fost de pui, porc si supa de taiteti ----OK. Dar a fost ciorba de linte ----ihhh, si de ceapa ----apa cu ceapa. atat, fara gust. fructe erau --- struguri albi, prune, pepene rosu si galben, din cand in cand nectarine. prajituri cu creme si baclava. Am mancat doar baclava. M-am saturat de baclava. Eu nu am cerinte prea mari in bucatarie. Am citit rewiurile si m-am gandit. Chiar asa, sa nu ai ce sa mananci?

Eu am ales sa merg acolo pt toboganele de la piscina. Dar m-am inselat. Toboganele erau proaste si NICI NU AM AVUT CE SA MANANC. CHIAR ESTE ADEVARAT.

Am mai fost in Bulgaria si am facut comparatie. Aici este jalnic. Puteam sa luam demipensiune caci oricum masa de pranz am luat-o in aquaparc. Asa ca... NU IL RECOMAND DELOC.

In aquapark m-am imprietenit cu diferiti englezi care erau cazati la nevis aqua park si aveau intrare gratuita in aquapark si ii lasa sa se duca la masa si sa se intoarca de cate ori vroiau, puteau sa intre chiar si cu bauturi de la hotel pt ca hotelul este lipit. am aflat ulterior ca este un hotel pt englezi, dar exista pe net si un nr de telefon din bulgaria si pt cei care vor sa mearga in aquapark, din punctul meu de vedere, daca reuserc sa stea acolo e super ok.

In veci nu mai mai duc la kUBAN.

Am uitat ---- la plata nu ai sezlong si ni umbrela. Umbrela costa 10 leva pe zi si sezlongul la fel. Deci o familie de doua pers, caci copilul nu sta pe sezlong, cu umbrela, plateste 30 leva pe zi. Cam scump. NU? Clar.

Trimis de andronachis in 13.09.16 11:10:42
Validat / Publicat: 13.09.16 11:45:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA, la Ralitsa Superior Aquaclub, unde am avut intrare gratuita in aquapark si unde a fost SUPERB

VIZUALIZĂRI: 2753 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andronachis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[13.09.16 11:44:04]

@andronachis: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 60&ridAnt=73561

• Alte impresii din această RUBRICĂKuban Hotel:

• pagină generată în 0.03122091293335 sec