ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2016
SEP-2016
14 AD. + 10 COPII -- v: 3 ani

De vis...

Va salut!

Revin cu impresii dupa a 2a vizita a mea la pensiunea Oana si Lush, si a n-a a prietenilor mei.

Am fost intr-o mini vacanta de 3 nopti, si am inchiriat si o a 2 a vila de langa pensiunea mentionata, vila cu 3 camere mari si living, Oana si Lush avand 4 caamere mari si un living mult mai generos.

In total am fost 7 familii, 14 adulti si 10 copii.

Vilele asigura tot confortul necesar, camere curate, cu bai in camere, spatioase si destul de luxoase, frigiderele fiind in livinguri.

Ca si zona si peisaj, e ceva de vis, alei, bancute, balansoare, peluze verzi, 4 iazuri cu peste de prins la undita, un parau in spate pe post de frigider in natura, susurul lui dandu-te la propriu pe spate.

Oana si Lush exceleaza insa prin foisorul imens de care dispune, cu 2 terase, una supra-etajata, ca si locuri de luat masa si de chef, foisor amenajat impecabil ca si arhitectura rustica, prin marime, cat si prin dotarea lui - aragaz, dulapuri, chiuveta, vesela, gratar imens, zona pentru disc si foc de tabara sau pentru gatit mancarea la ceaun.

Acest loc iti ofera instantaneu relaxarea si buna dispozitie, de cum intri pe poarta, fiind categorisit de toti ca oaza in munte.

Ca si chef... ce sa va spun... de poveste!!!

Am venit dotati corespunzator =))

-1 porc taiat, aranjat si condimentat de acasa, pt gratar - scarite, ceafa, cotlete, cat si pentru tochitura, precum si nelipsitul sorici.

- 1 somn la 11 kg si alti pesti de clasa dar mai mici, pentru nelipsita ciorba de peste, cat si pentru medalioane la gratar

Mentionez ca porcul si pestele a fost adus de prietenul nostru pescar, prieten care a fost de fapt si organizatorul nostru, gest pt care ii multumim si pe aceasta cale!

- ciorba de burta nu a lipsit

- nici gratarul din carne de pasare, aripioare, piept de pui si pulpe dezosate

De legume si alte fineturi nici nu mai vorbim.

Bautura... mi-e rau si acum putin, la o zi de la intoarcere, am trecut prin toata gama, chiar daca chefurile le tineam pana mai spre dimineata, totul a fost suficient

Muzica... pe sistem, la maxim.

Vizite in zona am facut si acum ca si alta data, poti merge la lacul Sf. Ana, Tusnad, Balvanyos, Tg. Ocna, sau prin zona, una de altfel foarte frumoasa.

In concluzie, e o pensiune de vis, la vreun km de poiana sarata, in munte, cu dotari si peisaje de vis.

Vom reveni aici cu cea mai mare placere, de cate ori vom putea, caci prin modul de dispunere al vilelor, posibilitatea de pescuit (avem amatori mai ales prin nevasta-mea si alti copii - mult caras, clean si pastrav), cazarea minunata, 50% din chef e rezolvat, restul depinde doar de persoanele in cauza si de dotarea si disponibilitatea fiecaruia!

Recomand aceasta pensiune, nu ratati!

Trimis de laurentiu_preda in 12.09.16 17:11:27
Validat / Publicat: 12.09.16 18:15:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BACĂU.

VIZUALIZĂRI: 3052 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laurentiu_preda); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

eusiatat [01.10.16 18:21:58] »

Citind impresiile tale, gandul ma duce la vacanta pe care urmeaza sa o petrec in curand. Abia astept! Multumiri pentru detaliile lasate aici, care sper sa fie utile si altora!

eusiatat

• pagină generată în 0.042140007019043 sec