ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2016
ÎNSCRIS: 08.09.16
AUG-2016

Oribil

Am facut rezervare pe booking la acest hotel pentru 5 nopti cu demipensiune, pe site hotelul arata destul de bine raport calitate/ pret dar adevarul a fost cu totul altul.

Am ajuns dimineata la 10 si nu au avut nici o camera libera sa ne arata atunci am hotarat sa mergem pe terasa sa bem o cafea.

Curatenia lasa de dorit (piscina murdara) extrem de mult in bucataria acestui hotel deoarece in acel moment se servea micul dejun pe langa ca era plin de muste vesela si tacamurile erau doar aratate apei in nici un caz spalate.

Am plecat la plaja si la ora 18 ne-am intors.

In momentul in care am plimit camera dezamagire totala deoarece camerele nu corespund sub nici o forma cu ce este pe site, murdare neingrijite cand am fost sa discutam la receptie ne-au oferit alta camere la parter unde cand am intrat la fel de oribil, baie iti era scarba sa intri in ea, pe jos mizerie, in camera mirosea a urina de sobolan.

Ulterior eu si partenerul meu am inceput sa cautam cazare in alte parti si ne-am mutat in Venus la Hotel Vulturul pe care il si recomand.

A fost cea mai urata experienta traita de pana acum.

Nu recomand acest hotel nici dusmanilor mei.

Trimis de georgigeo in 08.09.16 11:53:52
Validat / Publicat: 08.09.16 12:29:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Hotel Vulturul- Venus

VIZUALIZĂRI: 1833 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgigeo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[08.09.16 12:09:38]

@georgigeo: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Din text nu reultă foarte clar, ați stat măcar o noapte la acest hotel sau ați plecat văzând condițiile oferite?

[08.09.16 12:14:59]

@webmaster26: am precizat ca am caautat in alta parte si ne-am mutat la venus in aceasi seara.

[08.09.16 12:16:03]

@georgigeo: Mulțumesc, în acest caz articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

[08.09.16 12:21:59]

@webmaster26: nu am putut sta acolo sub nici o forma

elviramvio
    [08.09.16 12:50:14]

@georgigeo:

Am citit si acest articol pentru ca doresc sa-mi fac o parere despre cazarile de pe litoralul nostru. Am fost sambata trecuta la Constanta, la un hotel bun, nu insa in zona pe care o doream.

Iti scriu pentru un sfat: sunt client booking.com de peste 3 ani si am ramas sa-mi fac rezervarile numai prin acest site, de aceea iti spun ca alegerea a fost gresita din start. Cauta doar locatii care au minim nota 7,5 si citeste foarte bine comentariile clientilor, este foarte important sa-ti dai seama daca este totusi ceva in neregula cu hotelul. Nota hotelului pe site este mica, notarea serviciilor este sub 6 si ti-am spus asta pentru ca ai rezervat pe booking.com.

Articolele de pe AFA sunt si ele dezamagitoare, nu recomanda cazarea si fiind mai multe, poate trebuia sa-ti dea de gandit.

Incearca sa fii mult mai atenta la amanunte si atunci dezamagirile vor fi mult mai putine, nu vor dispare cu totul in toate cazurile (sau poti avea surprize deosebit de placute de la gazde) dar nu vor fi de genul a ceea ce ai patit aici.

Vacante frumoase in viitor!

[08.09.16 12:57:16]

@elviramvio: Multumesc pentru sfaturi, oricum din aceasta experienta am invatat multe inclusiv despre booking si facilitatile lor.

elviramvio
    [08.09.16 13:13:28]

@georgigeo:

Tocmai de aceea, mereu sa deschizi fiecare pagina catre care te trimite. daca ai nevoie de ajutor, poti oricand sa-mi dai un mesaj privat si te ajut cu drag, desi este simplu. Trebuie doar sa fii atenta la orice amanunt, inclusiv la plati, blocare suma card, termene reziliere, mai multe, incet le inveti caci merita.

Numai bine!

elviramvio, georgigeo