ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2016
DIN: Buzau
ÎNSCRIS: 17.02.12
JUL-2016

Nostos Hotel-Lefkada: curatenie exemplara, masa indestulatoare = sejur reusit

Am ajuns in sfarsit anul acesta in Lefkada. Incercand sa fiu si aproape de o zona mai agitata seara si chiar noaptea, dar si cu preturi bune, am ales in final Hotel Nostos din Perigiali. De mentionat ca de aici si pana in animatul Nidri, era o plimbare de 15-20 minute, pe care o faceam aproape in fiecare seara.

Hotelul Nostos este un hotel ce apartine unor rude a unei familii de greci, care au trait mult timp in Romania (in una din seri chiar au venit la hotel si am stat de vorba mai mult). Hotelul are 3 nivele, peste 25 de camere, insa ce m-a impresionat in primul rand a fost curatenie. Se facea curatenie zilnic, se schimbau prosoapele de cate ori era nevoie si se inlocuiau consumabilele de la baie de cate ori era cazul. Am avut mic dejun inclus, stil bufet suedez, destul de variat pentru micul dejun din Grecia (ceai, cafea, lapte, cereale, unt, gem, miere, paine, crenvursti, omleta, chec, pateuri, branza, sunca presata, suc)

Camera relativ micuta, insa am stat 3 adulti si am avut suficient loc. balconul micut cu masa si doua scaune, cu vedere spre mare, iar la usa avea perdea de tantari cu megnet, chiar daca nu am vazut picior de tantar. Baia micuta si ea, cu dus si perdea la dus

Administratorii foarte amabili, el stia mai putin engleza, ea mai mult. (inainte de a pleca aveam nevoie de o siguranta electrica perntru autoturism, a mers el la o statie peco la cativa km si mi-a cumparat, nu a vrut sa ia nici bani pe ea, nu era mult insa gestul...)

Noi mergeam de regula in fiecare zi la alta plaja (Ligia,Vasiliki,Kathisma,etc), dar in jumatatile de zi cand nu mergeam la alta plaja, traversam strada si trecand printr-o gradina ajungeam la plaja (70-100 m), unde era si o taverna, iar sezlongurile si umbrelele erau gratis, daca luai ceva de la taverna (Mithos=2,8 euro, frape-2 euro, fresch de portocale-2,8 euro)

Intr-un cuvant ne-am simtit foarte bine in acest hotel.

Trimis de Aristiti in 07.09.16 13:40:49
Validat / Publicat: 07.09.16 14:17:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos (Potos, Golden Beach, Limenas) Paralia Katerini (Orea Eleni), Halkidiki (Nikiti), Corfu (Kavos),Korinos(hotel Thermaikos)

VIZUALIZĂRI: 2225 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Aristiti); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera vazuta din usa balconului

webmasterX [07.09.16 13:55:12] »

calatorul [10.09.16 21:13:10] »

Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele lamuritoare. Alegeri inspirate si vacante frumoase in continuare.

Aristiti [12.09.16 09:01:18] »

@Aristiti: Cu multa placere. O sa revin cu un review cu plajele vizitate.

Aristiti [12.09.16 09:17:43] »

@webmasterX: Locatia corecta a hotelului este la nr. 2, nu cum apare cu rosu la nr. 1. De la strada principala, este primul hotel pe dreapta (mai este o vila pe dreapta dar care nu figureaza pe harta dumneavoastra.

webmaster26 [12.09.16 09:29:55] »

@Aristiti: rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=19368.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • Aristiti [14.09.16 10:18:28] »

@webmaster26: 38.718894,20.721016

webmaster26 [14.09.16 13:13:47] »

@Aristiti: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate.

Aristiti, calatorul
    Alte impresii din această RUBRICĂNostos Hotel [Perigiali]: