ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2016
ÎNSCRIS: 24.06.10
AUG-2016

Vacanta linistita

Rezervarea sejurului l-am facut prin booking. Pretul a fost de 360 euro pentru o camera cu 4 locuri. Ajunsi acolo dupa un drum care a durat 11 ore, am gasit o camera micuta (zic eu) , dar curata. Toate echipamentele functionale (aerul conditionat, frigiderul, Tv-ul, mobilierul).

O mica problema am avut-o cu instalatia sanitara de la dus. Facea cateodata un zgomot si intra intr-o vibratie de se auzea in toata vila. Vila avea doua etaje, iar pe fiecare palier se gasea o mica bucatarioara echipata cu cele necesare prepararii unui mic dejun. (fierbator cuptor electric etc).

Cea mai neplacuta parte a sejurului au fost furnicile din camera, dar pana la urma le-am considerat o parte a naturii si nu le-am mai bagat in seama.

Curatenie in camera se facea in fiecare zi. Cameristele si fetele de la receptia vilei erau de origine albaneza, in concluzie grecii nativi nu se angajeaza pe astfel de posturi.

Pozitionarea fata de plaja a fost cel mai mare atuu. (in jur de 50 metri pana in apa). Tavernele din imprejur nu m-au impresionat la servirea preparatelor. Cele mai multe nici nu ofereau desertul din partea casei sau dusca de ouzo dinaintea mesei. Am gasit altle la o departare de 3-4 km care faceau acest lucru si cu ospatari mult mai prietenosi.

In zona se afla in jur de 4-5 taverne unde poti servii masa si 2 minimarketuri. Tot aici mai gasiti un centru de inchirieri atv-uri , motociclete si masini, un mic loc amenajat cu cateva jocuri de distractie si portul unde in fiecare zi vin ferryboturile cu turisti. Cine este amator de scufundari va avea ocazia sa faca acest lucru, deoarece exista un antrepenor care ofera aceste servicii. Un supermarket mai maricel, pe 2 niveluri se afla la 3 km departare fata de aceasta vila.

Nu aveti ce face in aceasta statiune mai mult de o seara. Este recomandat sa veniti cu masina sau sa inchiriati un mijloc de transport pt a vizita si altceva, deoarece dupa 2 zile va veti plictisi.

Vila ofera si 6-7 sezlonguri gratuite pentru plaja. Apa calda am avut la orice ora. In concluzie, cei care doresc liniste, sa citeasca o carte pe plaja fara sa auda muzica si alte urlete specifice plajelor noastre, aici este locul. Si familiile cu copii mici le-as recomanda acest loc, deoarece apa este mica pe multi metri de la mal. Pt cei care prefera ceva mai multa miscare, becuri colorate sau magazine cu suveniruri, muzica greceasca le recomand sa nu se apropie de aceasta locatie (cautati in alta parte-Golden Beach, Potos etc)

Daca as mai reveni aici? Poate da, dar cu niste bani pusi deoparte pt benzina. Pt plaja, deoarece aveam parte de liniste si de umbra naturala a pomilor din jur. Dupa ce te saturai de soare, puteai sa te retragi la umbra copaceilor, ramand tot pe plaja. Seara in schimb as dori sa vizitez alte locuri mai "galagioase" de pe insula.

Trimis de Maqulyn in 07.09.16 09:51:09
Validat / Publicat: 07.09.16 11:29:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1421 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Maqulyn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 Taverna

[07.09.16 11:29:26]

Mutat în rubrica "Prinos Mare Studios [Skala Prinos], THASSOS" (nou-creată pe sait)

MaqulynAUTOR REVIEW
    [07.09.16 11:50:44]

@webmasterX: Este in regula

calatorul
    [10.09.16 21:10:27]

@Maqulyn: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele lamuritoare. Alegeri inspirate si vacante frumoase in continuare.

Patience
    [10.02.17 22:57:28]

Salut,

am citit ca e o zona linistita, vad totusi o alta vila in fata acesteia, la o distanta care, in poza pare mica.

Cum e zona? Sunt multe unitati de cazare? Nu e Galagie de la ele?

Ati stat la etaj? Camera e fara balcon? Le-am scris si noi si au zis ca au camere cu trei paturi dar fara balcon. nu imi dau seama ce vedere au camere astea triple.

ma poti ajuta?

Multumesc

MaqulynAUTOR REVIEW
    [10.02.17 23:44:43]

@Patience: Este foarte linistita zona dupa cum am scris. Zona de bibliotecari daca pot spune asa.

calatorul, Maqulyn, Patience