Anestis Apartments-Rooms [Agistro Serron] (unitate neclasificată)

06.09.2016
Avatar black_mamba
înscris/ă în 08.10.12
MEMBRU: PREMIUM
AUG-2016

Mai mult 'da' decât 'nu' la Anestis...

Am ales Anestis pentru o noapte de tranzit, deoarece nu am putut rezerva la Angnantio, în Siridokastro.

Puncte tari:

- foarte aproape de granița cu Bulgaria (vreo 8-9km);

- o zonă liniștită, care oferă atracții amatorilor de spa și bai termale;

- camere spațioase, curatenie, o baie ok;

- chicineta echipata, de care va puteți folosi la nevoie;

- canapeaua extensibila, extrem de utila familiilor cu copii;

- gazde amabile;

- curte în care cei mici se pot zbengui în voie.

Puncte medii:

- micul dejun care, deși nu te lasă flamand, e mai degrabă sărăcăcios (după părerea mea): cafea la filtru sau ceai, lapte, cereale, o plăcintă greceasca cu branza, clătite, pâine prăjită, unt, dulceață.

Puncte slabe:

- lipsa aerului condiționat. In mod firesc, în camera a fost foarte cald noaptea;

- proprietarii și, probabil, niște vecini s-au așezat la taclale pana pe la 12.30 - 1.00 noaptea. Și grecii vorbesc tare... Mai ales ca toate camerele sunt la parter;

- multitudinea rezervarilor i-a făcut pe proprietari sa ridice tariful săptămâna următoare șederii noastre, deși se intra, oarecum, în extrasezon. Astfel, tariful a ajuns mai mare ca la Agnantio sau Olympic (hoteluri clasificate 3*, la care am stat și în care ne-am simțit mai bine).

In concluzie, nu este o destinație de evitat, mai ales dacă vorbim de o noapte de tranzit. Însă, în comparație cu hotelurile sus-menționate (inițial la același tarif și, ulterior, mai ieftine), nu exista termen de comparație.

Va doresc drumuri bune și vacante frumoase!

black_mamba.

Impresii încărcate de black_mamba in 06.09.2016 19:09:12

Validat / Publicat: 06.09.16 19:42:56

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (black_mamba); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 4 voturi) nota2

[06.09.16 19:29:56]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 66&ridAnt=73308

[06.09.16 19:32:16]

@black_mamba: Ştii cumva, câte stele are unitatea? Proprietarul l-a definit (pe AFA) ca având 5 stele... Clasificare de mă îndoiesc, având în vedere cele scrise de tine; l-am trecut eu, acum, ca "neclasificată (încă) "

- black_mamba
[06.09.16 20:02:01]

@webmaster: neclasificat, mai mult ca sigur.

- black_mamba
[06.09.16 20:04:04]

@webmasterX: Da, sunt bune. Sau 41.22.17 N 23.26.4 E

Publicitate    [24.09.17 15:12:14]

1. PMA = Puncte Mulţumire-Apreciere = sistem de notare a contribuţiilor la informarea comunităţii. Vezi detalii aici TOP