ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2016

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

Pensiunea San-Mar Sulina — o dezamagire totala

Daca vrei sa experimentezi bataia de joc pe proprii bani, recomand!

Gazdele pozeaza amabilitatea insa sunt departe de a o si oferi. Exceptie cazul in care apelezi la toate serviciile dumnealor (masa, excursii).

Asa cum spunea un localnic... niste jepcari!

O lista scurta a ceea ce nu este spus inainte de a te caza:

-Daca ai ales pensiune in loc de hotel pe motiv ca aici ai acces la bucatarie afla ca nu iti poti face nici macar o cafea. Mai mult, pentru produsele alimentare aduse din afara unitatii nu se pun la dispozitie vase/tacamuri din unitate.

-Daca comanzi la ei masa dupa ora 19 trebuie sa platesti un cost suplimentar

-Camerele nu au toate balcoane pentru ca unele sunt la mansarda insa pretul este acelasi chiar daca nu este si acelasi confort. Asadar atentie cand faceti rezervarea sa specificati si camera.

-Nu recomand camera 8! Pute! Este la mansarda si nu are decat doua gemulete mici in tavan. Altfel este curat in pensiune.

-Nu exista loc de joaca pentru copii asa cum vad ca este specificat pe site-urile de turism. Exista doar un balansoar.

-Gratarul exista dar este nefolosit. Cum ai putea sa-l folosesti daca nu ti se pun la dispozitie farfurii si tacamuri?! Daca stiam asta veneam cu ele de acasa!

-„Grupurile de minim 10 persoane sau sejurile de minim 7 nopti primesc o reducere de 10% din valoarea pretului de cazare sau la alegere o plimbare gratuita in Delta! ” – Da, primesti 10% din valoarea pretului de cazare insa daca te-ai gandit sa alegi plimbarea in Delta afla ca ti se va explica ca nu e ceea ce crezi tu si ca e o plimbare de 20-30 min pe canale dar daca vrei o plimbare de 4 ore atunci cu mare placere esti invitat sa platesti 100 ron / persoana (pretul maxim pe care-l gasesti la ceilalti barcagii este de 60 ron / persoana si 30 ron / copil).

Lista lucrurilor „remarcabile” poate continua insa prefer sa ma opresc aici.

Altfel, daca ati ajuns in Sulina recomand sa vizitati Farul Vechi care are si un mic muzeu, plaja Sulina si neaparat cel putin o excursie cu barca pe canalele Dunarii. Nu uitati si de pescuit!

Pont! In Tulcea exista „Centrul Muzeal Eco-Turistic Delta Dunării” - muzeu și acvariu public – rezervati-va macar o ora pentru a-l vizita. Merita!

Vacanta placuta!

Trimis de floripm in 05.09.16 10:23:42
Validat / Publicat: 05.09.16 11:19:17

VIZUALIZĂRI: 2629 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (floripm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Regulamentul proprietarilor

[05.09.16 11:18:22]

La primul review încărcat, @floripm: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Pensiunea San-Mar, SULINA" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=73232

[05.09.16 15:18:10]

@floripm: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

floripmAUTOR REVIEW
[05.09.16 15:27:47]

@webmasterX: Cu placere! Zi frumoasa!

laura chiss
[07.09.16 14:21:45]

@floripm: Buna Florin, am inteles eu bine, ca sejurul a costat 2500 lei fara masa? Vrem si noi sa mergem cateva zile, sa vedem Sulina si incercam sa ne informam despre cazare, unde se mananca bine, unde se pescuieste. Daca exista si un vapor rapid (de cel clasic stim).

floripmAUTOR REVIEW
[07.09.16 14:40:28]

@laura chiss:

Buna, Laura! Costul estimativ de 2500 ron include cazare, masa, transport Tulcea-Sulina si alte mici cheltuieli insa fara transport pana in Tulcea (2 adulti si 1 copil).

Noi am mancat la Marea Neagra si nu am fost multumiti din punct de vedere al timpului de asteptare insa am fost foarte multumiti de servirea de la Coral.

In ce priveste transportul pana in Sulina (si retur - daca nu vreti sa ramanesti acolo noi am fost cu salupa (timp estimat de 1.5 h insa nici nu am simtit cand am ajuns).

Mai exista varianta vaporului "Diana" care are ca timp estimat 45 min insa este la ora fixa si nu stiu programul.

Costurile sunt aceleasi 60 ron/ persoana (copiii sub 5 ani gratis).

Poate mai sunt si alte variante insa nu le cunosc.

Vacanta minunata si sa va intoarceti cu bagajul plin cu amintiri de neuitat!

Flori (fara n)

laura chiss
[07.09.16 15:24:25]

@floripm: Multumesc pentru raspuns! Noi mergem de multi ani la Sf Gheorghe (delta), la inceput am fost fascinati de absolut totul de acolo, apoi incet incet ne-a mai trecut. Mai demult, pe primul plan era masa exceptionala cu multe feluri de peste si apoi era confortul. Acum confortul e pe primul loc, iar masa pe locul 3. Scuze pentru adaugarea n-ului!

floripm, laura chiss
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea San-Mar: