Complex Turistic Emma (ex Vile Romtrans) (unitate neclasificată)

02.09.2016
Avatar miand
DIN iasi
înscris/ă în 02.09.16
AUG-2016
REGIM MASĂ fara masa
+ COPII: 2 -- varsta: 3, 1

Vacanta linistita

Dupa multe si multe cautari am gasit un feed-back despre complexul de vile emma si eforie sud si am ales sa ne cazam aici.

Desi dnul R. M. mi-a spus ca nu are loc de pe data ceruta, a facut cumva si a rezolvat cu cazarea. Deja punct in plus fata de altii care imi spuneau ca nu au camere si inchideau telefonul.

Am optat pt garsoniera, care este imensa... baie mare, cu cada... ideala pt copiii mici care inca mai vor sa se balaceasca. Frigider, masa, scaune, dulap, noptiere (noi), 3 paturi (se cam simt arcurile, dar daca nu esti pretentios cateva zile e chiar ok, nu e ca si cum te trezesti cu vanatai).

Nu este aer conditionat, dar nu am simtit nevoia, peretii fiind grosi, geamuri cu plasa buna, cu geamurile inchise nu se aude nimic de afara sau de dedesupt.

Curtea imensa... banci peste tot! Terasa acoperita, bucatarie de vara! Parcare in interiorul curtii, seara se inchide poarta!

Plaja la 200 de metri, insa o recomand pe cea din fata cazinoului, nisip mult mai fain, apa mai curata! Noi am descopert-o in ultima zi.

Pentru orice alte detalii sunt aici! Multumim R. M. pentru implicare! Ne-am simtit ca intre prieteni!

Impresii încărcate de miand in 02.09.2016 22:43:07

Validat / Publicat: 02.09.16 23:30:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Sovata, gura humorului, vama, praid, sibiu, targu mures, targu jiu, transalpina, ranca, cascada bigar, herculane, tusnad, alba iulia, deva
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria-nessebar

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (miand); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 7 voturi) nota2
  • Coordonate GPS: 44.03574100 N, 28.64819700 E - neconfirmate încă
  • Ai fost acolo, la Complex Turistic Emma (ex Vile Romtrans)? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de miand? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[02.09.16 23:07:03]

@miand: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

=

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 57&ridAnt=73117