Capitol Hotel [Jupiter]

AUG-2016
REGIM MASĂ fara masa
+ COPII: 2

Cazare foarte bună

Am fost pentru a 3-a oara la acest hotel si am fost la fel de incantata de serviciile de cazare.

De fiecare data am avut doar cazare, asa ca despre restaurant nu pot spune nimic.

Anul acesta am ajuns in jur de 14.30, familie cu 2 copii, veniti cu trenul, dupa 17 ore si jumatate de mers. Am rugat receptionera sa imi dea o camera la un etaj inferior (max 3) pentru ca mie nu imi plac inaltimile. Ne-a cazat imediat, la etaj 1.

Camera super, tv LCD, curatenie. Noi mutam de obicei patul matrimonial la perete sa nu cada piticul din pat. In plus, a trebuit sa facem loc pentru patul suplimentar. Desi am mutat mobilier si covorase de la loc, nu am gasit sub ele mizerie, praf sau alte surprize.

Vederea superba, o reala incantare sa bei cafeaua dimineata pe balcon. Pozitionarea pe malul marii ne-a ajutat sa nu trebuiasca sa "taram" copiii pe plaja dis de dimineata pentru aerosoli.

In camera s-a facut curatenie zilnic, prosoapele au fost schimbate de cate ori le-am lasat in cabina de dus (e un anunt pus pe perete care specifica ca daca sunt lasate acolo ti se schimba), asternuturile au fost schimbate la jumatatea sejurului, gunoiul ridicat.

La plecare, avand tren la ora 16, am lasat bagajele la receptie pana am plecat la gara.

Au locuri de joaca super atat exterior, cat si interior in hotel. Copiilor le-au placut. Desi nu mai eram cazati la hotel dupa orele 12, piticul a fost si s-a jucat mai bine de o ora, fara a fi taxati suplimentar.

Plaja am facut in zona KIss Fm, unde apa este doar nisip, fara alge, bolovani.

Un minus este lipsa internetului in camere.

Noi am fost foarte multumiti si, cand vom decide concediul urmator, hotel Capitol va fi una dintre optiuni.

Impresii încărcate de anacosma in 30.08.2016 20:55:57

Validat / Publicat: 30.08.16 21:27:12

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anacosma); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 4 voturi) nota2

[30.08.16 21:04:35]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 16&ridAnt=72957

• Last Capitol (Jul.2019) - punctaj satisfactie: 2.55 (scris in 01.08.19 de Tibi B din GURA HUMORULUI) - NU RECOMANDĂ
  • Un concediu reusit (Jul.2019) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 20.07.19 de Anakcs din TARGU MURES) - RECOMANDĂ
  • Concediu All inclusive (Jun.2019) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 06.07.19 de Miky_28 din BRAșOV) - NU RECOMANDĂ
  • Hotel Capitol (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 3.75 (scris in 12.09.18 de H. Ang din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Un sejur reusit (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 7.75 (scris in 27.08.18 de iulix_73 din BARLAD) - RECOMANDĂ
  • Frumos (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 30.07.18 de lidia_just din PIATRA-NEAMţ) - RECOMANDĂ
  • Dezastru (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 1.50 (scris in 10.08.17 de AndreeaU din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0781819820404 sec