ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2016
    AUG-2016

la PMM* = 253 USD

încărcat de pe telefon!

Probleme

Multe lucruri bune. dar si multe rele.

nu repet ce au spus multi dar la aeroport am stat 3 ore sa ne recuperam bagajele.

hotelul e cit de cit ok. mobila cam veche si uzata.

dar cel mai jignitor e faptul ca am gasit pe usa un carton care ne indemna sa mergem la receptie pentru un cadou de bun venit. am fost seara le la ora 20 si ne au spus sa venim a doua zi dimineata.

cind am venit (credeti ma ca erau citeva sute de metri de la vila noastra la receptie) ne au spus ca s au terminat cadourile si sa venim dupa 14.

cind am venit ce sa vedeti, iar se terminasera si ne au zis sa venim a 2 zi.

le am lasat cartonul si le am zis ca nu e posibil asa ceva

Trimis de Valer* in 25.08.16 23:44:05
    Validat / Publicat: 26.08.16 00:32:53
    • A fost prima sa vizită/vacanță în CARAIBE

VIZUALIZĂRI: 3083 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Valer*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 253.00 USD pe cameră

webmasterX [26.08.16 00:00:54] »

@Valer: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=72733

nicole33 [26.08.16 06:43:41] »

@Valer:

Nu-mi vine să cred că dintr-un sejur în Caraibe într-un resort de vis tu nu ai găsit altceva de povestit decât despre cum ai tot alergat după nu ştiu ce cadou promis şi neonorat.

Ghinion. Alţii au avut cinci ore de întârziere la plecarea spre Punta Cana, dar s-au bucurat că au ajuns cu bine în Dominicană.

hotelul e cit de cit ok. mobila cam veche si uzata.

Ciudat, tare ciudat. Anul trecut întreg hotelul se afla în renovare totală fiind închis. Pare greu de crezut că nu au schimbat şi mobilierul.

În ce vilă eşti cazat?

Nu pui şi tu nişte poze?

adri-nico [26.08.16 08:34:31] »

Am fost dezamagita de eceasta mica povestioara. Din toata vacanta in Punta Cana, care nu e colea, la bulgari, doar asa v-ati petrecut timpul? La receptie asteptind cadoul multpromis?

Initial am crezut ca pe cartonul ala scria ca trebuie sa va duceti la receptie ca sa duceti un cadou (ramasesem in cap cu ecoul cuiva care a dat cadou un ceas la receptie si a primit o camera upgradata, astfel ca am comandat si eu doua ceasuri... ca sa fiu mai cu mot)

M-am dumirit apoi ca trebuia ca voi sa primiti cadoul si mi-am adus aminte ca da, asa e prin partea locului, ca noi am primit un tablou cam cit un caiet. Dar un suvenir frumos din partea lor.

S-a terminat vacanta? Nu ati fost pe nicaieri? Impresii generale despre posibilitatile de distractie din resort nu aveti? Mincarea cum vi s-a parut? Dar apa? Mai are culoarea aia ciudat de turcoaz?

Valer* [26.08.16 15:42:14] »

@nicole33: bavaro vila 26. chiar e uzata mobila. am sa pun poze

Valer* [26.08.16 16:35:56] »

@Valer: ti au placut pozele? iar la cealalta familie cu care sintem si sta la etaj le curge apa din tavan linda pat ca la pestera

Valer* [26.08.16 16:39:49] »

@adri-nico: mincarea si bautura sint foarte bune aici nu am obiectii. plaja de vis, nisip fin, apa turcoaz. im excursii urmeaza sa mergem. crede ma ca nu e placut sa te pkimbe ca pe idioti la receptie si sa te cheme dupa amiaza sau mai tirziu. sintem 3 familii si toti am patit la fel. mi se pare bataie de joc

webmasterX [26.08.16 16:42:46] »

@Valer: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

adri-nico [26.08.16 17:32:17] »

Asa, cu bune si cu rele, v-ati mai intoarce in Dominicana?

Puneti si niste poze cu ceea ce v-a placut. Multumim!

nicole33 [26.08.16 17:48:46] »

@Valer:

bavaro vila 26. chiar e uzata mobila. am sa pun poze

Nu era nevoie de poze. Când ai spus că eşti cazat în vila 26 am înţeles confuzia creată.

Tu NU stai la Grand Palladium Palace, ci la Grand Palladium Bavaro!

Ai ceva de mers până la recepţie, dar te mai opreşti la Hemingway la un cocktail sau o altă băutură fină de import şi îţi mai trece supărarea. În plus, ai avantajul de a fi aproape de plajă şi de ocean.

Articolul a fost încărcat greşit la rubrica altui hotel.

webmasterX [26.08.16 17:50:16] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Grand Palladium Bavaro Resort & Spa, PUNTA CANA" (deja existentă pe sait)

Valer* [26.08.16 19:34:14] »

@adri-nico: nu cred. ca as mai merge. dar din cauza distantei si a faotului ca mai sint multe alte destinatii de vazut. tenerife, thailanda, etc. apoi voi mai vedea

adri-nico, Valer*
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Palladium Bavaro Suites Resort & Spa: